TG Telegram Group Link
Channel: 🇺🇦 ЇZHAKULTURA. Щодня
Back to Bottom
Ого-го, дивіться яку штуку цікаву знайшла. У Лондоні відбувається міжнародна виставка їжі та напоїв - генеральний спонсор, на сікундочку, українська компанія МХП. Виставка класна, якби це хто був там й написав, куди дме вітер у гастрономічній індустрії, поки нас закидують всілякими ракетами/шахедами всіх видів та типів
Хто я така, щоб сперечатись із Нашою Рябою, всіляко підтримую таку рекомендацію 🤭
Й поки я була у тимчасовому інформаційному детоксі, чи як там правильно кажуть, кілька наших книжок потрапили у добірку від NV Рецепти, вино та історії. Топ-10 українських кулінарних бестселлерів, які повинен мати на своїй поличці кожен

Підозрюю, що ви всі добре обізнані у світі гастрономічної літератури (якщо не перший день на цьому каналі))), а якщо на каналі давно, то впізнаєте за фото на обкладинці, не лише наші книжки, але й мене))).

Хай там як, але перегляньте посилання, добірка хороша, але не повна. Будемо працювати, аби розширювати асортимент гастрономічних видань
Чи не здається вам, що про корисні властивості кіноа й авокадо ми знаємо значно більше ніж про традиційні для української кухні продукти, такі як пшоно чи квасоля?

Я можу написати багато слів й пояснити чому так стається. Але давайте краще закину посилання на матеріали які готую разом із Бережи себе

Це зовсім невеликі матеріали з яких ви дізнаєтесь про те, як різні продукти використовувались у нашій кулінарії (це моя частина), а ще й про те, що робити із цими продуктами сьогодні аби вони позитивно впливали на вас. У цьому допомагає розібратись Olena Livinska!

👉 КВАСОЛЯ В УКРАЇНСЬКІЙ КУХНІ МИНУЛОГО Й ЗАРАЗ: ВАРІАНТИ СТРАВ І КОРИСТЬ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

👉«БУЛО Б ПШОНО, А КАША БУДЕ» — ПРО ПШОНО В УКРАЇНСЬКІЙ ГАСТРОНОМІЇ ТА ЙОГО КОРИСТЬ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

👉«НЕ ПЕРЕДАЙ КУТІ МЕДУ!»: ПРО ПРИГОТУВАННЯ, КОРИСТЬ ТА ТРАДИЦІЇ НАВКОЛО ГОЛОВНОЇ РІЗДВЯНОЇ СТРАВИ

й не те, щоб я далі не знала який продукт обрати, але раптом маєте ідеї чи бажання дізнатись більше про якийсь топовий продукт української кухні, то сміливо пишіть у коментарях
Кажіть чи читаєте ви книжки у додатках? Я так!

Протягом вже тривалого часу найчастіше обираю книжки у Лібраріус, окрім того, що там є опція купівлі книжки у них є можливість оренди. Оренда на 14 днів, це не лише спосіб прочитати книжку практично за 1/4 вартості паперового видання, це ще добре організовує читання.

Ну а віднедавна наша книжка "Від бобра до фазана" Стефанії Демчук теж є на поличці цього додатку. Хіба я могла вам не розповісти? Розповідаю і тішусь, що мала дитина. Бо знаєте видавничі будні вони досить специфічні, але в них багато приємностей попри всі складності.

Читайте!
📚 #недільна_читанка

повертаємось до розповідей про дуже різні книжки, які допомагають пізнавати історію гастрономічної культури України. Для всіх хто лише нещодавно підписався на канал, рекомендую прогулятись хештегом #недільна_читанка і побачити як багато книг прямо чи опосердковано говорять про їжу, а я подаю цитату й власну думку, аби вам було приємніше орієнтуватись у світі гастрономічної літератури.

📖 На гостини до Ольги Кобилянської
рік:
2023
тема: рецепти

🖋 Цитати:
⚡️"На початку ХХ століття письменниця власноруч готувала "український борщик" на обід і кулешу з гуслянкою, бринзою чи мармолядою на вечерю й частувала гостей - Лесю Українку, Євгенію Ярошинську, Василя Стефаника, Осипа Маковея, Дениса Лукіяновича та інших, то в 1920-1940-х вона довірила кухонні справи Олені. Проте Ольгу Кобилянську завжди цікавили всі господарські питання, та й меню на день без неї не складали.

⚡️"В понеділок, середу й п'ятницю в домі письменниці страв з м'яса не подавали. А з м'яса споживали переважно птицю: індичку, курочку, качку, гуску. Птицю розводила й сама Кобилянська, на подвір'ях її найманих чернівецьких осель і в дворі власного дому походжали курочки й цесарочки зі своїми іменами"

🧐 Думки: це невеличка збірка у якій подані рецепти страв, що готували у інтелігентних міських родинах минулого століття. Ці рецепти можна знайти у книжках які робить Авторська кухня українська які підіймають цілий пласт маловідомих старовинних українських кулінарних книг. Проте у цьому збірнику, містяться рецепти які взявши за основі старі рецепти адаптували їх під сьогоднішні технологічні картки. Й це чудова спроба. Бо хто читав старі кулінарні книжки, чудово відчув, наскільки рецептурна мова минулого відрізняється від сьогоднішньої.
Традиції й звичаї, це не те, що існує лише у світі етнографічної літератури чи лекціях. Це те, що наповнює наші будні та свята, те що формує нас та вирізняє з-поміж інших де б ми не були.

Кілька тижнів працювала над розділом до Путівника українськими звичаями - "ВИТОКИ", який створили у Zagoriy Foundation я прагнула розповісти не лише про ті елементи українського Великодня про які відомо завдяки працям етнографів, але й пояснити, як працює звичаєва культура. Яке значення має спільне споживання їжі та підготовка до свята. Мені також хотілось показати різні регіональні особливості свята.

У путівнику ви знайдете вичерпний опис традицій, починаючи з Вербної неділі й до самого Великодня. Дізнаєтесь як прикрашали оселю у минулому, чим пригощаються, що співають та з ким танцюють, забавляння для дітей та розваги для молоді.

А також, рекомендації спільного часопроводження в компанії. Готові програми для інтеграції в корпоративну культуру. Складанка для самостійної побудови сценарію командобудування чи дозвілля.

Адже спільні досвіди формують спільноту. Й це правило діє незалежно від часу чи простору. Спільний досвід, спільна уява, що укорінює відчуття власної ідентичності.

Путівник можна легко читати онлайн чи завантажити!
Ви ж мабуть вже знаєте про Ukrainian Gastro Show? Бо здається тільки я не написала про ювілейний 5 захід події, яка збирає шефів, рестораторів та працівників індустрії гостинності аби побачити як розвивається сучасна українська гастрономія.

м. Київ, КВЦ Парковий
22 квітня
квитки тут

Цього року головна тема події - ЗВ'ЯЗОК. Зв'язок між їжею та культурою, історією, політикою та гастрономічною спадщиною, літературою, мистецтвом й новими гастрономічними досвідами, що гуртують людей. Ця тема буде делікатно просвічуватись у кожному виступі.

Дуже сподіваюсь, що кожен відвідувач зможе розширити свій горизонт знань і уявлень про українську гастрономію.

Я ж ясно, що готувати нічого не буду, але говоритиму зі сцени протягом всього дня)))
На ці вихідні є кілька цікавих анонсів.

🥂 Ось, до прикладу подія для рестораторів, ХоРеКи й виноробів. (Ще напишу про Кураж та Книжкову Країну)

Wine&Spirits Show, що відбудеться 26-27 квітня в Kyiv Golf Center, Оболонська набережна 20.

Насичена програма конференцій, семінарів та майстер-класів, безліч ділових контактів та найбільша в Україні експозиція виробників вина й міцного алкоголю – це те, що очікує учасників та гостей.

Wine&Spirits Show 2024 це:
🍷 Понад 50 виробників вин та міцних напоїв з України та закордону
🍷 Імпортери алькогольної продукції
🍸Посуд та аксесуари для HoReCa
🎁 Упаковка та етикетка
🍽 Wine&Spirits Conference - «Українська HoReCa. Досвід ефективної роботи попри виклики війни»
🥇 Ukraine Wine&Spirits Awards - Міжнародний дегустаційний конкурс вин і міцних напоїв
🍸Wine&Spirits Bar - Зона коктейлів на базі українських напоїв
📖Wine&Spirits Restaurant Awards - Премія за найкращу карту українських він

👉 https://ws.events/visit_show/
Ну таке, трошки забігалась, що й не дивно, але дивіться, що хороше є на неділю.

28 квітня, о 15.30
- приходьте на нашу з Яриною Сізик розмову на Кураж Базар, будемо говорити про
"ВЕЛИКДЕНЬ: ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА"
📍Київ, Garage, вул. Межигірська 82

28 квітня, з 10.00-21.00 - завершальний день Книжкової Країни, наш стенд там теж є, шукайте у павільйоні №1
📍Київ, ВДНГ

хочеться аби у всіх неділя була приємна, радісна й легки. Так звісно не буває, але я ж можу помріяти
Друзі лишилось три місця на благодійну дегустацію у моїй компанії та Світлани Цибак, яка знає все про вина і є СЕО крутої виноробні Бейкуш

Вартість: 1 000.00 всі 100% коштів йдуть на те аби купити автівку

📍КИЇВ, Артанія Бар, вул Хорватії 25/13
🗓 30 квітня, 19.00

Для запису
+38050 691 3285
Так у мене завжди, що я швидше розповідаю про проєкти і здобутки інших, ніж про результати власного проєкту.
Ось вам свіжий приклад))))

📕 Ми нарешті видрукували книжку-записник присвячену сезонним продуктам в Україні ВЕСНА (це була моя прям давня мрія). Над якою почали працювати із Дарією Крікуновою, авторкою телеграм каналу Бетонна Галушка улітку 2022 року, а прийшли до вас із готовим продуктом навесні 2024, що теж, знаєте дуже добре)

Ідея книжки-записника наступна:

🌱 приємне й красиве на дотик із ботанічними ілюстраціями які малювала спеціально до записника Оля Політило
🌱 стильний дизайн яких створила художниця й дизайнерка Катя Большакова
🌱 практичне й помічне полягає у тому, що в записнику ви знайдете тексти та рецепти на кожну рослину від Дарії Крікунової, яка вже кілька років вивчає та досліджує кулінарний потенціал дуже звичних для нас рослин (як, до прикладу, бузину з якої Даша робить оцети, каперси та купу інших неймовірних речей). Всього 12 рослин, 36 рецептів та сторіночки на яких ви можете писати свої секрети/рецепти/мрії чи плани на щодень
🌱 настроєве й емоційне, пастельні кольори, папір мюнкен, тверда обкладинка для настрою і спроб відволіктись від цього дуже важкого часу у якому ми зараз живемо
🌱 щось економічне, тут мені йдеться про те, що смак - це питання культури й знань. Часом, для того аби їжа була смачною, вишуканою і різноманітною, не обов'язково купувати за всі гроші світу якісь особливі продукти, а спробувати по-новому комбінувати продукти.

🌱 Дякую Марго, яка стала коректоркою текстів та Наді, (якщо ви ще не підписані на її телеграм канал Їжа від тривог, то зробіть це зараз) що взялась вичитати рецепти свіжим оком, аби кожен рецепт працював на 100%

Мені особисто хочеться аби цей записник, був у ваші сумці чи на кухні, ви у ньому писали, робили примітки чи просто малювали. Пробували нові смаки й розширювали горизонт уявлень про смак, замаринувавши до прикладу листя кропиви.

Важливо!
Це буде серія записників, яка включатиме ЛІТО, ОСІНЬ та ЗИМУ, тому поки ми над ними працюємо далі, я охоче приймаю всі-всі зауваження, це буде дуже цінно для нас. Мені цікаво знати чи зручно користуватись, писати у ньому, як спрацювали рецепти й все-все, що ми можливо не врахували.

📌 Записники вже готові до відправки, замовляти можна за цим посиланням

І знаєте, всі хто працювали над цим записником, це просто суцільна любов, бо наш процес взаємодії був не менш надихаючим та класним ніж результат. А я за те, що у роботі й житті треба не забувати, що процес не менш важливий ніж кінцевий результат.
А я до вас за порадою. Закликаю силу спільноти, мені дуже потрібні контакти когось із Пузатої Хати. Якщо раптом хтось має теплі/холодні/гарячі контакти з піар відділу чи керівництва, дайте будь ласка. Для хорошого діла насправді
Ось як треба розповідати про старт нового медіа для рестораторів і всієї сфери ХоРеКи

📌 Як ви могли б здогадатись назва медіа - МАЙОНЕЗ

ПиСи - я дуже люблю цей майонез, з серпневими помідорами та хлібом на заквасці 🫠
Щось я зовсім мало сюди пишу, але от цю історію дуже хочеться вам розповісти. Про пекарню Ярослава, Хатинка Пекаря, яка знаходиться за Бучею.

Не буду писати про смак та хліби, але про стійкість і сміливість бажань. Ярослав ще під час ковіду вирішив відкрити пекарню, сам склав піч та збудував хатинку з того, що було доступно: глини, дерева й цегли.

Після деокупації Київщини продовжив свою пекарську справу й перші кілька місяців годував хлібом безкоштовно.

Мені дуже сподобались його слова: "Коли я побачив, що наша допомога вже не йде на благо, ми знову повернулись до продажу хліба. Але й зараз передано хліб до госпіталю через волонтерів й даємо безкоштовно хліб, тим хто цього дійсно потребує"

Одним словом, будете їхати по староваршавській трасі, зробіть зупинку й купіть гарячого хліба
Світла немає, робота не робиться, то ловіть фото, всі хто каже, що я сильно хейчу Євгена.

Єслі шо, це правда і він про це в курсі. Найкраща критика - відкрита)))
Світло є і робота робиться, тому ловіть новини з ранку у Глеці з шефом Андрієм Северенчуком
HTML Embed Code:
2024/05/16 13:15:09
Back to Top