Як навички хорошого колісного майстра🛞, що передаються з покоління в покоління, можуть проторувати дорогу до цілої серії нобелівських премій? Ви дізнаєтеся відповідь на це питання, якщо прочитаєте нашу сьогоднішню розповідь, що прочиняє завісу над життям найяскравішого експериментатора та найталановитішого вчителя у галузі фізики початку ХХ століття - Ернеста Резерфорда⚡️.
Наші віддані читачі вже познайомилися з ним у нашій минулій фізичній розповіді. Там Резерфорд постав у ролі молодого, дуже напористого й амбітного учня великого Томсона🇬🇧, який наполегливо проводив дуже винахідливі досліди з метою розставити крапки над і в основних питаннях внутрішньої будови атома⚛️. Ми полишили нашого героя у дуже непростий життєвий момент - коли він за допомогою дослідів, по суті, спростував модель атома, розроблену його вчителем, та був за крок до того, щоб віддати лавровий вінок його суперникові - Нагаока Хантара🇯🇵. Ця ситуація вперше яскраво проявила ті особливі риси характеру Резерфорда, що дали йому змогу стати не просто видатним фахівцем, а й створити цілий новий напрям в атомній фізиці. Саме тому ми вирішили, не відходячи далеко від тематики наших оповідань, поговорити про його особистість докладніше. Тим паче, що в нас давно не було біографічних нарисів. Зокрема, користуючись нагодою, ми бажаємо розвіяти доволі стійкий у нашому суспільстві міф про те, що успіх приходить до людей, коли вони отримують диплом, вигідну посаду або «досягають зрілості», а не внаслідок багаторічної невпинної праці💪🏻.
Тож радимо вмощуватися зручніше та починати знайомство з історією становлення цієї досить унікальної постаті!
Ернест Резерфорд народився 30 серпня 1871 року на самому краю світу - у Новій Зеландії🇳🇿 в сім'ї... шотландців🏴. Предок Ернеста був успішним колісних справ майстром, оскільки жив на Британських островах у 19 столітті - золоту епоху як однойменної імперії, так і традиційного кінного транспорту, на подобу карет та англійських кебів. Однак удача, що супроводжувала його у справах, не придушила жагу до пригод і не завадила йому податися на пошуки чогось принципово нового та вирушити разом з усією своєю сім'єю у далеку подорож🧳. Цілком зрозуміло, що на новому місці проживання попит на масовий гужовий транспорт, а значить, і на «автомеханіків», які працювали з ним, навіть дуже вмілих, прямував до нуля. Тому всьому сімейству Резерфордів довелося освоювати нові способи заробітку на хліб. Що ж стало поштовхом кинути затребувану роботу, щоб переплисти весь світ та почати все з чистого аркуша? На жаль, найімовірніше, ми вже не дізнаємося відповіді на це запитання, однак ця історія вкотре підтверджує ідею про те, що хороший фахівець - він і в Африці Новій Зеландії хороший фахівець🧑🔧. Тож дід Резерфорда перекваліфікувався на фермера, зайнявшись вирощуванням льону🌾, але не забув і старі навички, що дали йому змогу паралельно підробляти млиновим механіком. Як це було заведено у ті часи, він передав усі свої знання, вміння та обидві професії своєму синові, а той, чимало їх примноживши, своєму - Ернесту. Думаємо, тепер ви розумієте: потяг до ризикованих експериментів та чогось абсолютно нового був у Резерфордів у крові🧑🔬!
Дізнатись про те, як складалось життя Ернеста та як майбутній вчений досліджував світ ще з дитинства ви можете в нашому новому дописі в Телеграфі!
P.S. Тепер, коли читачі нашого каналу мають повну версію кожного посту в Телеграфі, їм немає потреби зазирати до нашої сторінки у Фейсбуці. Однак ми проситимемо всіх вас все-таки робити це, щоб поставити «лайк» та репостнути наш пост ще й там. Пам'ятайте, що ваші взаємодії з публікаціями у будь-яких соцмережах різко підвищують кількість їхніх показів іншим користувачам, тож цими діями ви робите мешканців нашої України розумнішими!
>>Click here to continue<<
