🔹Дослідники з Інституту медичних досліджень Фейнштейна випробували новий підхід задля прискорення відновлення в ішемізованому мозку щурів за допомогою трансплантації мітохондрій.
🔹Перш ніж спробувати перенести мітохондрії в щурів, дослідники перевірили, чи можуть донорські мітохондрії поглинатися нейронами, що ростуть на культурному середовищі.
🔹Для цього мітохондрії, відібрані з мозку та м’язової тканини щура, пофарбували в червоний колір, а мітохондрії нервових клітин пофарбували в зелений колір. В ході експерименту було встановлено, що донорські мітохондрії потрапили в культивовані нервові клітини та локалізовані спільно з ендогенними мітохондріями всередині нервових клітин.
🔹На наступному етапі 33-м щурам зупинили серце на 10 хвилин, а потім реанімували та ввели один з трьох зразків: щойно ізольовані донорські мітохондрії, розчин негативного контролю та нефункціональні (заморожені/розморожені) мітохондрії.
🔹При свіжоізольованій трансплантації мітохондрій 72-годинна виживаність становила 91% порівняно з лише 55% у негативному контролі. Відмінні показники виживаності були пов'язані з поліпшенням швидкого відновлення артеріального лактату, рівня глюкози , церебральної мікроциркуляції, неврологічної функції та зменшенням пошкодження легенів.
>>Click here to continue<<
