За перші чотири тижні роботи нового уряду популярність канцлера ФРН Фрідріха Мерца зросла на 14% — DW з посиланням на соціологічне опитування Deutschlandtrend.
Водночас лише 40% німців задоволені першим місяцем роботи нового федерального уряду у складі блоку ХДС/ХСС і СДПН. Це на 6 відсоткових пунктів менше, ніж було на початку 2022 року в перші тижні роботи колишньої коаліції, що складалася із соціал-демократів, лібералів і «зелених».
З одного боку, трохи більше половини опитаних, як і раніше, вважають, що діяльність кабінету міністрів на чолі з канцлером Фрідріхом Мерцем зміцнить економіку (55%, +1%), буде краще представляти інтереси Німеччини у світі (52%, +1%). З іншого боку, німці скептично ставляться до спроможності нової влади ефективно боротися з нелегальною міграцією (38%, -4%), забезпечити безпечні умови життя в країні (43%, -4%) і гарантувати соціальне забезпечення (37%, -6%).
За перші чотири тижні роботи різко зросла у громадян ФРН популярність канцлера Мерца (39%, +14%) і незначно (39%, +4%) — віцеканцлера і співголови СДПН Ларса Клінгбайля. При цьому найпопулярнішим політиком у Німеччині, як і в минулому уряді, залишається міністр оборони Борис Пісторіус (61%, +1%).
Щодо парламентської опозиції, то лідери фракцій Лівої партії та «зелених» стикаються з низькою популярністю серед громадян, що виражається і в їхній низькій популярності.
Водночас діяльність лідера ультраправої «Альтернативи для Німеччини» Аліс Вайдель схвалює чверть опитаних (26%). Однак вона також лідирує серед німецьких політиків за негативною оцінкою своєї роботи (66%).
Опитування також показує, що у німців немає надмірних очікувань від сьогоднішньої зустрічі Мерца із Трампом у Білому домі. Лише трохи менше половини (46%) вірять, що Мерц зуміє встановити добрі стосунки з президентом США. І 47% опитаних вважають, що у канцлера недостатньо дипломатичних навичок для вирішення великих зовнішньополітичних проблем.
Найнадійнішим партнером Німеччини німці вважають Францію (83%). Що стосується інших країн, то 48% учасників опитування відчувають довіру до України, 18% — до США, 16% — до Ізраїлю і 10% — до росії.