Таємна зустріч німецьких політиків з росіянами в Баку
У Баку знову відбулася закрита зустріч між впливовими представниками з Німеччини, Швейцарії та особами, наближеними до Кремля.
Серед учасників — депутат Бундестагу від СДПН Ральф Штегнер, який раніше входив до парламентського комітету з нагляду за спецслужбами (PKGr). Зустріч стосувалася відновлення «Петербурзького діалогу», офіційно припиненого після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Неофіційне «відродження» Петербурзького діалогу
Незважаючи на це, зустрічі «Петербузького діалогу» в неофіційному форматі відбуваються вже втретє з квітня 2024 року. У жовтні 2024 року на одну з них запрошували також Арміна Лашета (ексголову ХДС), але він у Баку не з’явився.
Постійні учасники зустрічей від Німеччини :
• Рональд Пофалла (колишній керівник відомства канцлерки Меркель, ексголова «Петербурзького діалогу»)
• Маттіас Плацек (СДПН, колишній прем’єр Бранденбурга)
• Штефан Гольтгоф-Пфертнер (колишній міністр у справах Європи у земельному уряді Північного Рейну-Вестфалії за керівництва Арміна Лашета (ХДС)
• Мартін Гофманн (багаторічний виконавчий директор діалогу)
Від Швейцарії на зустрічі в Баку був присутній Томас Ґремінґер (Thomas Greminger) — швейцарський дипломат, колишній генеральний секретар ОБСЄ, а нині директор Женевського центру політики безпеки
Жоден із них не заперечив участі. У заяві зазначено, що зустріч «мала приватний характер» і не відбувалась за державним дорученням або за бюджетні кошти.
Російська делегація
Найбільшу політичну увагу привертають ці представники з боку рф:
• Віктор Зубков — колишній прем’єр-міністр, нині голова ради директорів «Газпрому», довгий час очолював «Петербурзький діалог»
• Валерій Фадєєв — глава Ради з прав людини при президенті рф, фігурант санкційного списку ЄС через пропаганду і дезінформацію щодо війни
Реакція уряду Німеччини
МЗС офіційно заявило, що згадані зустрічі не відбувалися за дорученням уряду. Але сам факт участі Штегнера викликає особливе занепокоєння, оскільки він — колишній член контрольного органу за діяльністю спецслужб (PKGr) і володіє секретною інформацією.
Питання безпеки
Експерти припускають, що в Баку зустріч міг супроводжувати російський розвідорган. Депутат ХДС Родеріх Кізеветтер вимагає пояснень:
• Чи мав Штегнер спеціальний телефон для поїздки?
• Чи інформував він БНД після повернення?
• Чи були заходи достатні заходи безпеки?
Штегнер на всі ці питання публічно не відповідає, посилаючись на «приватний характер поїздки».
Тим часом у Берліні поширюється інформація, що саме Штегнер претендує на головування у контрольному комітеті з розвідки в новій каденції Бундестагу.
>>Click here to continue<<
