TG Telegram Group Link
Channel: Схід SOS
Back to Bottom
🌟З нагоди десятиріччя Благодійного фонду «Схід SOS» ділимося історією безпечних просторів для жінок і дівчат «Затишно space», які з'явилися у грудні 2022 року як реакція на повномасштабне вторгнення рф.

👧Мережа «Затишно space» – один зі проєктів психосоціального напряму фонду. Ідея відкриття просторів, де надається психосоціальна та юридична підтримка, з'явилася внаслідок вимушеного переміщення великої кількості жительок України. Також у березні 2022 року команда кол-центру БФ «Схід SOS» отримувала сотні дзвінків із заявками на евакуацію від жінок, які потребували психосоціальної та правової допомоги.

«Затишно space» – місце, де відвідувачки почуваються у безпеці, спілкуються, відновлюють зв’язки, здобувають навички та знання, відвідують індивідуальні консультації зі психологинями та юристками, а також долучаються до освітніх і арттерапевтичних заходів. Спеціалістки інформують й щодо ґендерно зумовленого насильства, піклуються про дітей і підлітків. Всі послуги є безоплатними.

🫶🏻У просторах вже отримали допомогу понад 6 500 відвідувачок. Осередки розташовані в Харкові, Миколаєві, Кропивницькому, Черкасах, Вінниці та Запоріжжі; знайти адресу можна за посиланням.

Нагадаємо, з нагоди дня народження фонду ми розповідаємо про всі #напрями_Схід_SOS, що допомагають жителям України. Наша головна мета – вкотре нагадати про зусилля людей, які сміливо рятують і підтримують інших. Дякуємо, що залишаєтеся з нами та довіряєте.

Допомагаємо разом!
❤️Благодійний фонд «Схід SOS» відзначає День вишиванки в офісах і осередках мережі безпечних просторів «Затишно space». Команди в Києві, Ужгороді, Дніпрі, Харкові, Миколаєві, Кропивницькому, Черкасах, Вінниці, Запоріжжі та Краматорську зустрічають це свято разом, хоч їх і розділяють сотні кілометрів.

Сьогодні, 16 травня 2024 року, люди вдягають вишиті сорочки не лише в Україні. Розмаїття орнаментів і кольорів просто зараз зачаровує людей в усьому світі, бо українці та українки вкотре нагадують іноземцям про історію та ідентичність українського народу, привертаючи увагу до боротьби за свободу, мир і незалежність.

🇺🇦 Вишиванка – важливий елемент національної спадщини. Нитка за ниткою вона об’єднує минуле, теперішнє та майбутнє, переховуючи сакральні сенси та символи. Тенденції моди змінюються, проте наша любов до традицій залишається непохитною упродовж століть.

❤️‍🩹 У цей день ми закликаємо висловити підтримку тим, чиї вишиванки та спогади залишилися на тимчасово окупованих територіях чи у знищених російськими загарбниками населених пунктах. Віримо, що після перемоги обов’язково пройдемо ходою рідними містами сходу та півдня у вишитих сорочках, а на деокупованих територіях майорітимуть синьо-жовті стяги.

Нагадаємо, якщо ви постраждали від агресії рф, то можете на нас покластися. Команда БФ «Схід SOS» зробить усе, аби допомогти вам, зокрема й запропонує безоплатну евакуацію, можливості подальшого розселення, документування воєнних злочинів, психосоціальну та юридичну підтримку, допомогу у ремонті пошкоджених будинків тощо.
🌟З нагоди десятиріччя Благодійного фонду «Схід SOS» ділимося історією юридичного напряму, що був створений водночас із фондом – після початку збройної агресії рф проти України.

У 2014 році оператори кол-центру почали отримувати безліч запитів від внутрішньо переміщених осіб і людей, які постраждали внаслідок війни. Всі вони потребували кваліфікованої правової допомоги, адже не могли самостійно реагувати на майнові та земельні виклики, залишилися без документів чи житла, не знали прав ВПО тощо.

Упродовж 10 років напрям значно розширився. Після повномасштабного вторгнення рф збільшилася й кількість запитів від жителів прифронтових і деокупованих територій. Нині це потужна команда професіоналів, які ефективно допомагають у Запорізькій, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Донецькій і Дніпропетровській областях. Крім того, юристи надають безоплатну допомогу у всеукраїнській мережі безпечних просторів для жінок і дівчат «Затишно space» від БФ «Схід SOS».

🫶🏻Команда проводить первинні індивідуальні консультації, надає вторинну правову допомогу, проводить групові інформаційні сесії та круглі столи, а також тренінги з житлових, земельних, майнових, соціальних, пенсійних і трудових питань. Спеціалісти інформують й щодо свободи пересування, отримання та відновлення документів, оформлення свідоцтв про народження чи смерть тощо.

📲Для отримання безоплатної правової допомоги просимо писати на електронну адресу [email protected] або телефонувати до кол-центру з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0 800 332 614.

Нагадаємо, з нагоди дня народження фонду ми розповідаємо про всі #напрями_Схід_SOS, що допомагають жителям України. Наша головна мета – вкотре нагадати про зусилля людей, які сміливо рятують і підтримують інших. Дякуємо, що залишаєтеся з нами та довіряєте.

Допомагаємо разом!
Учора, 16 травня, російські окупанти вдень прицільно атакували касетними боєприпасами село Бугаївка Вовчанської громади, де відбувалася евакуація цивільного населення.

Станом на ранок 17 травня відомо, що постраждало 6 людей. Серед них двоє медиків, водій та начальник Вовчанської міської військової адміністрації.

❗️ Умисне нанесення ударів на персонал, об’єкти, матеріали, підрозділи або транспортні засоби, задіяні в наданні гуманітарної допомоги, є воєнним злочином (пункт ііі ч. 2 ст. 8 Римського Статуту Міжнародного Кримінального Суду).

🚨 Закликаємо мешканців прифронтових територій завчасно евакуюватися до безпечніших населених пунктів. Екіпажі нашого фонду допомагають виїжджати людям старшого віку, людям з інвалідністю, багатодітним родинам та людям із тваринами.

🚨Записатися на евакуацію можна за номером кол-центру, що працює з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0800 332 614.

Отримати консультацію можна й у месенджерах:
+38 099 710 48 72 (вайбер),
+38 096 108 60 48 (телеграм).
Президент України ветував Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань» від 25.04.2024.

🗓️Раніше Коаліцією громадських організацій було підготовлено та направлено звернення до Президента України з проханням застосувати право вето до зазначеного Закону.

Закон повернуто Президентом України для повторного розгляду ВРУ та запропоновано виключити норму, яка дозволяє звільнення працівників за ненадання інформації щодо наявних у них зв'язків з фізичними особами, місце постійного проживання (перебування, реєстрації) яких знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованій території України.

Такі пропозиції аргументовано наступним:
🔹використане в Законі формулювання «зв'язки із фізичними особами» не має правового визначення, тому не надаватиме працівнику та роботодавцю змоги чітко і однозначно встановити, про які саме «зв'язки» і інформацію якого змісту та обсягу має повідомити працівник роботодавцю;
🔹Законом не визначено порядок використання, зберігання інформації, наданої працівником про «зв'язки», а також строки надання працівниками цієї інформації;
🔹не враховано, що працівник може не володіти інформацією про місце постійного проживання (перебування, реєстрації) «фізичних осіб, з якими він має зв'язки»;
🔹також не визначено повноваження роботодавця щодо отриманої від працівника інформації із зазначеного питання;
🔹в Україні з метою виявлення фактів колабораційної і іншої діяльності, що загрожує національній безпеці України, та притягнення до відповідальності функціонує система державних правоохоронних органів.
Отже, це не може бути віднесено до компетенції роботодавця.

🫶🏻Дякуємо за рішення та позицію!
💭Історія пенсіонерки з Харківщини: «Від будинку не залишилося нічого... Ми з чоловіком думали, що зустрінемо там старість»

«Додому їздила ховати прах чоловіка. Старий Салтів неначе з двох половинок складається: верхня половина — все ціле, лише може дахи постраждали; нижня — сильно побита».

Разом із онлайн-медіа «Свідомі» розповідаємо історію Олександри Христенко зі Старого Салтова.

🛑БФ «Схід SOS» від 2014 року документує воєнні злочини представників рф в Україні заради встановлення правосуддя та забезпечення права на правду. Від 24 лютого 2022 року документатори записали понад 600 історій та задокументували близько 700 випадків ймовірних воєнних злочинів.
HTML Embed Code:
2024/05/18 00:23:32
Back to Top