📂 А ви знали, що психологія - дуже важлива частина роботи архітектора?
Я маю на увазі не лише взаємодію з різними відділами чи стейкхолдерами. Йдеться про необхідність розуміння психології для того, щоб ваша команда реалізувала архітектуру саме так, як ви її задумали.
У будь-якому проєкті різниця між тим, що заплановано, і тим, що вийшло, зазвичай доволі суттєва. Як ви розумієте - це не дуже добре. Щоб зменшити цю різницю, і потрібно враховувати психологічні аспекти.
Одна людина тут, на LinkedIn, написала пост (не мені, але помітно), що mobile-розробники вважають, ніби "папочки - це і є архітектура". І насправді... це частково правда.
І саме це пов’язано з психологією. Чому? Тому що для девелопера, який бере ваш проєкт у роботу, файли, що розташовані поруч, психологічно сприймаються як пов’язані між собою об’єкти - навіть якщо це не зазначено в документації (яку, до речі, можуть і не читати). А от файли, що розташовані далеко один від одного, підсвідомо сприймаються як ті, що не мають бути пов’язаними.
Це створює певний психологічний натяк, який девелопер використовує у своїй роботі. Таким чином ви можете впливати на те, як людина працює з проєктом - у своїх інтересах і в інтересах реалізації архітектури. Ви будуєте не просто правила, а систему, яка штовхає людину до найпростішого але й найправильнішого вибору.
Тож, як не дивно, але психологія працює. І... так - "папочки" теж доволі важливі.
>>Click here to continue<<