TG Telegram Group Link
Channel: cynical_publisher
Back to Bottom
Групу громадян Грузії заарештували за підозрою у викраденні раритетних книг на €2,5 млн.

Спецоперація Європолу включала в себе рейди за 27 адресами в Грузії та Латвії, було задіяно більше 100 представників правоохоронних органів.

Ціна питання — щонайменше 170 цінних колекційних книг з бібліотек Європи вартістю €2,5 млн.

Більше 150 книг правоохоронцям вдалося вилучити, їхнє походження і провенанс встановлюватимуть відповідні органи влади (новина з'явилася 30 квітня 2024 на EuroNews, фото — Europol).

ЗМІ пишуть, що крадіжки мали місце у 2022-2023 у Франції, Німеччині, Швейцарії, Польщі, Чехії, Латвії, Естонії, Фінляндії, Литві (відповідно до заяв про зникнення книг).

Двох підозрюваних затримали в Брюсселі ще у листопаді 2023 (вони в тюрмі у Франції), трьох — в Естонії, Франції та Литві. А під час цього рейду заарештували іще чотирьох.

Вишенька: крали переважно раритетні російськомовні книги, особливо перші видання Пушкіна і Гоголя (в європейських ЗМІ їх називають російськими авторами).
Ніколи не зайве нагадати класичне: коли у британських книгарень запитують, скільки у них книжок, відповідь за замовчуванням — у фунтах стерлінгів. Тому що у Британії сток (товарні запаси) міряють грішми, замороженими у товарі, а не кількістю ISBN чи примірників.

Звісно, якщо уточнити запитання, то скажуть і про кількість примірників, і про асортимент. Але навіть говорячи про кількість, люблять сказати щось екзотичне для українського вуха, наприклад, «довжина нашої полиці ____ кілометрів». У лондонській мегакнигарні Foyles це — 48 км, офіційний рекорд Книги рекордів Гіннеса.
Сьогодні день анонсу програми Книжкового Арсеналу-2024, то нарешті можу поділитися подіями, у яких братиму участь і на які страшенно чекаю.

На Вуличній сцені разом з командою видавництва «Ранок» презентуватимемо новий імпринт «Readberry» для молоді. Ганна Булгакова з «Ранку» запропонувала крутий формат (саме такі івенти я люблю в Британії та ЄС), тому погодилася одразу.

А потім на Видавничій сцені говоритимемо з представниками книжкової галузі про приватні ініціативи формування статистики індустрії та читацької авдиторії в рамках Професійної програми Арсеналу. Як ви розумієте, не мала й натяку на вагання, чи брати участь.

Обидві події у суботу 1 червня 2024. Певно, ближче до дати ще разок нагадаю і дам точний час. У інші дні, ймовірно, забігатиму на окремі події як відвідувачка. До зустрічі 😊

Тим часом сьогодні нарешті показала перший із трьох спецпроєктів, які на постійній основі напрацьовуватиме аналітичний проєкт IndieBook Data — «99 обовʼязкових книг».
​​Англомовний світ знову гуде від критики роману «Татуювальник Аушвіца» Гізер Морріс.

Книга вийшла у 2018, у світі продано 12+ млн примірників (переклади на 40+ мов). Права на екранізацію роману придбали ще у 2018, пізніше змінили формат і вирішили робити серіал. От, 2 травня 2024 шестисерійну телеадаптацію показали в англомовних країнах.

Ця прем'єра наново розпалила критиків роману. Перша потужна хвиля критики була у 2018-2020, тоді ж пасинок Сесілії Кляйн, героїні наступного роману Морріс про Аушвіц «Подорож Цильки», погрожував авторці судовим позовом за наклеп.

Загалом «Татуювальника Аушвіца» критикують за романтизацію подій в Аушвіці і численні маніпуляції з фактами.

Особливо гостро роман критикував Меморіал Аушвіцу. Втім під вихід серіалу Гізер Морріс активно розповідала, що сценаристи працювали з істориками, аби усунути більшість фактологічних неточностей.

От серіал вийшов, а виявилося, що помилок не поменшало. Меморіал Аушвіцу нагадав про фактологічні помилки, які не прибрали зі сценарію, а ще звернув увагу на те, що серіал іще більше романтизує події в Аушвіці: уникає показувати реалії перебування євреїв у концтаборі та їхньої масової загибелі, ігнорує факт унікальності умов обох героїв, Лалі та Гіти, яким пощастило потрапити на легкі роботи порівняно з іншими вʼязнями, жити у набагато кращих умовах. В серіалі ще більший, ніж в книзі, акцент на тезі про любов, яка допомагає вижити, а насправді, за словами науковців, героям пощастило вижити, і ніяк інакше.

Якщо вам цікава ця тема, то ось фактчекінг роману від дослідницького центру Меморіалу Аушвіцу (на скрінах). Ще є простіша стаття на The Guardian.

Основна претензія до Гізер Морріс: під час промокампанії книги у 2018 вона надто часто говорила, що 95% книги — події, які сталися, досліджені та підтверджені, а художній вимисел — лише 5%.

Після критичних публікацій вона змінила риторику на «95% книги — події зі слів Лалі Соколова, як він їх памʼятав у 87 років, а 5% — художній вимисел». Свіжий виток критики авторка коментувати відмовляється.
cynical_publisher
Met Gala, звісно, теж є приводом для ігор мережі книгарень Waterstones із книжковими обкладинками. Всі оці жартики йдуть з лінками на купівлю книжок. Лінки на попередні рази, коли мережа Waterstones робила добірку «якби книги були на червоній доріжці»: премії…
Першими концепт LooksToBooks почали використовувати інтернет акаунти британської мережі книгарень Waterstones: це метч зірок головних червоних доріжок світу з книжковими обкладинками (хоча назву LooksToBooks вигадали набагато пізніше у США).

З тих пір сотні книгарень і видавництв повторюють цей концепт, втім Waterstones залишається на голову вище епігонів. Чому? Думаю, вони краще за інших знають свій гігантський асортимент і ніколи не роблять ставку на бестселери, лише на метч кольорів, текстур і дизайну.

Ось свіжа добірка MetGala. У моїй стрічці новин було щонайменше три десятки схожих добірок, і жодна не дотягує до цієї.
cynical_publisher
О, на ці мемуари я точно чекаю! Навесні 2024 вийде друком біографічна книга «Naked Portrait: A Memoir of Lucien Freud» про відомого художника Люсьєна Фрейда, написана його донькою, письменницею Роуз Бойт. Люсьєн Фрейд — онук Зиґмунда Фройда. Його батьки…
О, нарешті виходить друком книга «Naked Portrait: A Memoir of Lucien Freud» про художника Люсьєна Фрейда, написана його донькою, письменницею Роуз Бойт.

Люсьєн Фрейд — онук Зиґмунда Фройда. Його батьки втекли з Берліна у 1933 (коли Люсьєну було 11). Він отримав британське громадянство, навчався живопису в Лондоні, а згодом став найдорожчим прижиттєвим художником світу.

Найдорожчою його роботою є «Benefits Supervisor Sleeping» («Спляча інспекторка з соціальних виплат»), куплена в 2008 російським олігархом Романом Абрамовичем за $33,6 млн (фото 4). На той момент це була найдорожча прижиттєва картина світу, а зараз вона 5-та в світовому рейтингу.

Після смерті Люсьєна Фрейда його донька Роуз знайшла батьківські щоденники, котрі він вів наприкінці 1980-х, і була шокована різницею з власними спогадами, тому ця книга охопить період з дитинства Роуз до її заміжжя.

Та й дитинство у Роуз, яка народилася в 1958, неабияке. На обкладинці книги, наприклад, її автопортрет із намальованою Енді Ворголом каблучкою.
HTML Embed Code:
2024/05/12 19:29:49
Back to Top