Дорогі читачі, будь ласка, прочитайте цей пост до кінця! Повірте, це дуже важливо.
Ми неймовірно раді, що кількість людей, які цікавляться нашими фізико-математичними оповідями у Фейсбуці, перевищила позначку в 1500! 🥳 За цей час ми поділилися з вами майже сотнею постів, присвячених природничим наукам, які є основою такого звичного нам сучасного світу. З одного боку, це мотивує нас інтенсивніше розповсюджувати наукові знання, щоб робити мешканців нашої України кваліфікованішими, але з іншого… Протягом останніх двох років кількість наших підписників збільшилася усього на 500 осіб, хоча активні бойові дії мали б навпаки спонукати українців до завзятішого присвячування свого часу «технічним» наукам. Тому сьогодні ми постараємося ще раз пояснити, чому потрібно звертати на них особливу увагу та розповісти, як ми можемо покращити обставини, які склалися.
Для початку варто зауважити, що проблема з вивченням напряму STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) викликана передусім глибокою деіндустріалізацією нашої країни. З цього випливають два найважливіші моменти.
🔸По-перше, школярі не мають ані батьків, ані їхніх друзів, ані знайомих із промислової сфери, тому не можуть бачити на доступних щоденних прикладах, чому дуже корисно та вигідно володіти такими знаннями.
🔸По-друге, держава, яка не має серйозної промисловості, просто не може мати відповідної економіки, щоб наймати кваліфікованих вчителів, які вміють доносити важливість STEM до дітей, які безпосередньо не зіштовхуються з цим напрямком.
Все це означає, що теперішнє неприйняття нашим суспільством природничих наук породжене головним чином їхнім корявим викладанням в нашій уже майже мертвій від «недокорму» системі освіти.
Отже, вже сьогодні нам усім (бо більше вже немає кому!) потрібно терміново перейматися підготовкою фахівців, які збудують та будуть енергійно вдосконалювати наші нові виробництва, здатні вдихнути життя в реальний сектор нашої економіки та витягнути за собою все наше господарство загалом. Першим кроком до цього буде відродження інтересу до природничих наук як джерела добробуту будь-якого суспільства.
Саме тому ми намагаємося паралельними шляхами показувати нашим читачам практичні приклади, які підкреслюють: «технічні» науки потрібні енергійним та амбітним людям, аби прокладати правильні комерційні маршрути, будувати величні споруди, створювати машини, кораблі, літаки та навіть літати до інших планет! З іншого боку, вони потрібні й «пересічним» мешканцям у повсякденному житті, наприклад, щоб перевірити, чи не дурить вас торгівельний автомат з їжею, або щоб із вигодою для себе, а не для банку вибрати умови депозиту чи позики.
Однак ці наші скромні починання будуть мало корисними без суспільної підтримки кожного громадянина України. А що таке це наше громадянське суспільство, якщо не ви – наші читачі? Тому зараз, користуючись приємною нагодою, ми бажаємо звернутися до кожного з вас із проханням, для виконання якого вам не знадобляться значні зусилля або витрати помітних ресурсів, проте знадобиться трохи дисципліни для виконання деяких систематичних дій.
Отже, якщо хоча б одна з наших історій допомогла вам розібратися у будь-якій «шкільній» темі, що здавалася до цього нудною, перетворивши її на зрозумілу, цікаву та корисну, поділіться у зручному месенджері знанням про існування нашого волонтерського проекту зі своїми друзями та знайомими!
Пам'ятайте: тільки разом ми зможемо переконати помітну кількість наших співгромадян у тому, що світ «точних» наук насправді дуже цікавий, корисний і при цьому цілком доступний розуму звичайної людини. Це дасть можливість змінити в нашому суспільстві ставлення до досліджень, інженерної справи та промислового виробництва, а отже – до реального сектору економіки, розвиток якого дозволить нарешті підняти нашу рідну Україну до рівня держав Європи, за цінності якої всі ми боремося! 💪🏻
P.S. Тепер, коли читачі мають повну версію кожного посту в Телеграфі, їм немає потреби зазирати до сторінки у Фейсбуці. Однак ми проситимемо всіх все-таки робити це, щоб поставити «лайк» та репостнути цей наш пост ще й там.
>>Click here to continue<<
