З якими настроями українці слідкують за новинами про спроби світових лідерів припинити війну?
Розповіла Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research, у великому інтерв’ю для РБК-Україна.
Ось головні інсайти з нього:
🟠 Лише 25% українців сподіваються на завершення війни до кінця року — цей показник радше відображає втому й надію, ніж реалістичні очікування.
🟠 Ставлення до США погіршилося: 70% респондентів заявили, що після напружених переговорів із Зеленським їхнє сприйняття Америки стало гіршим. США опинилися у другій половині списку дружніх країн — між Китаєм та Індією, а також увійшли до шістки найменш дружніх держав (окрім рф).
🟠 Довіра змістилася до Європи. Найдружнішими країнами для українців є Велика Британія (59%), країни Балтії (54%), Франція (54%), Польща (51%) та Німеччина (50%).
🟠 Підтримка Зеленського зросла. Після заяв Трампа рейтинг наміру голосувати за чинного президента піднявся з 17% до 28%, а рівень схвалення діяльності (Approval rating) — до 49%.
🟠 Українці готові боротися навіть без американської допомоги. 46% респондентів вірять, що країна зможе продовжувати боротьбу за будь-яких умов. Це демонструє сприйняття війни як екзистенційної — боротьби не лише за державу, а й за існування українського народу.
🟠 58% опитаних українців вважають, що вибори слід проводити тільки після завершення війни. Люди розуміють ризики для безпеки та загрозу дестабілізації країни з боку рф.
🟠 Нація консолідується. Довіра до ЗСУ залишається найвищою, а підтримка лідерів, які асоціюються з обороною, зростає.
Детальніше читайте в інтерв’ю для РБК-Україна: https://www.rbc.ua/rus/news/sotsiolog-evgeniya-bliznyuk-lishe-chvert-1741951923.html
>>Click here to continue<<
