1000 днів спротиву повномасштабній агресії росії: як змінилися українці
Сьогодні, на 1000-й день повномасштабного вторгнення, ми підсумували ключові висновки наших досліджень про стан суспільства:
▪️Високий рівень стресу і тривоги
88% українців живуть у стані постійного стресу, а 45% відчувають тривогу. Проте навіть у таких умовах більшість підтримують боротьбу за повернення всіх окупованих територій.
▪️Національна єдність і цінності
Війна стала поштовхом до об’єднання: 61% вважають згуртованість суспільства ключем до перемоги. Зросла підтримка української мови (з 43% у 2021 до 68% у 2024) та різко змінилося ставлення до УПЦ МП — 70% підтримують її заборону.
▪️Майбутнє: виклики та надія
Попри втому і страхи, 57% вірять у покращення життя до 2050 року. Водночас українці розуміють, що ключові виклики — це економіка та реформи.
▪️Соціальна еластичність
Різний досвід війни не роз’єднав, а посилив горизонтальні зв’язки та волонтерські ініціативи. Суспільство стало готовим до співпраці та самоорганізації, що є основою стійкості у кризові часи.
Детальніше про те, як змінюються українці під час найбільших викликів в історії незалежності, читайте у лонгріді на Факти ICTV з коментарями Євгенії Близнюк за посиланням
>>Click here to continue<<
