TG Telegram Group Link
Channel: BanderaMedia🇺🇦
Back to Bottom
2️⃣ Біржа Nasdaq заявила про делістинг акцій Яндекса та інших російських техкомпаній

Російська компанія Яндекс, зареєстрована у Нідерландах, отримала повідомлення про делістинг з біржі Nasdaq – таке ж повідомлення отримали компанії Ozon, Qiwi та HeadHunter.

Причиною стало те, що "геополітичні обставини, які продовжують впливати на Росію, та їх потенційний вплив на Компанію залишаються незмінними". Відтак Комісія використовує свої повноваження щодо делістингу цінних паперів на підставі події/умови, що робить лістинг цінних паперів на Nasdaq недоцільним, навіть якщо цінні папери відповідають усім критеріям первісного або постійного лістингу".

Nasdaq призупинила торгівлю цінними паперами низки компаній з істотною діяльністю в Росії, зокрема – акціями Yandex N.V. класу А, 28 лютого 2022 року. Яндекс заявив, що оскаржуватиме рішення. До кінця відповідних слухань акції залишаться в лістингу Nasdaq.

@Banderamedia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🥷 Національний банк України ухвалив рішення щодо облікової ставки

Правління Нацбанку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних і запровадити комплекс додаткових заходів для посилення конкуренції банків за строкові депозити населення.

@Banderamedia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🐵 Мінфін росії на днях викатав цікавий пост щодо вартості нафти

Середня ціна на нафту Urals за період моніторингу з 15 лютого по 14 березня 2023 року становила $50,80 за барель, або $370,9 за тонну.

Згідно з розрахунками Мінфіну Росії, експортне мито на нафту в РФ з 1 квітня 2023 року підвищиться на $0,1 і становитиме $14,3 за тонну.

В даний час експортне мито на нафту становить $14,2 за тонну.

Що ми бачимо? Якщо глянути на світові ціни нафти (Brent, WTI), то вона торгується з ціною 75 та 69 доларів відповідно. Якщо ми говоримо за російську нафту, то її ціна - майже 51 долар, тобто на 30% менше. Є деякі статті від міжнародних видань, що росія продає свою нафту за понад 70 доларів, але чи вірити цьому - ваш вибір. Але якщо мінфін рф вказує саме 50 доларів, то це ті гроші, які бачить населення. Не забуваємо, що понад половини цієї вартості - це собівартість. Відповідно цієї ціни та рівня добування - податкове навантаження буде в районі 40% від доходу. Звісно, це все одно величезні доходи - понад 200 мільйонів доларів США щодня. Але не забуваємо, що у 2022му в середньому росія на нафтогазі заробляла понад 780 мільйонів доларів ЩОДНЯ.

@Banderamedia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🚀 Virgin Orbit припиняє операції та тимчасово звільняє більшість співробітників на тлі невдалого запуску, збитків та падіння вартості акцій

Відповідно
до заяви регулюючих органів, компанія хоче зберегти капітал, доки вона проводить обговорення з потенційними джерелами фінансування та вивчає стратегічні можливості. Очікується, що оперативна пауза триватиме до 21 березня.

Акції Virgin Orbit впали на 35%, що стало найбільшим внутрішньоденним падінням з початку торгів наприкінці 2021 року. Призупинення операцій свідчить про масштаб проблеми – на рахунках немає коштів для операцій. Компанія повідомила про операційні збитки у розмірі $149 млн за перші дев’ять місяців 2022 року. Вона періодично залучала фінансування з боку Virgin Investments. Компанія має звітувати про доходи за четвертий квартал 2022 року 29 березня.

Зараз Virgin Orbit відновлюється після провалу січневого запуску. Планувалося запустити дев’ять малих супутників із космодрому Корнуолл, що мало стати першим запуском орбітальної ракети з британської території. Під час польоту ракета зазнала аварії, що призвело до втрати всіх супутників на борту. Попередньо причиною аварії вважається паливний фільтр ціною менше ніж $100 під час запуску.

@Banderamedia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Зерновий коридор продовжує діяти ще 120 днів
🟦 Microsoft планує вже у 2024 році запустити магазин мобільних ігор, щоб конкурувати з Apple та Google

Корпорація Microsoft має намір запустити новий магазин застосунків з іграми для смартфонів на базі Android та iOS. Це відбудеться вже наступного року, якщо регулятори ухвалять угоду щодо придбання Activision Blizzard за $68,77 млрд. Таку заяву зробив глава напряму Xbox Філ Спенсер під час проведення конференції Game Developers Conference.

Очікується, що нові правила, що вимагають від Apple та Google відкрити свої мобільні платформи для магазинів застосунків, що належать та керуються іншими компаніями, набудуть чинності з березня 2024 року відповідно до Закону ЄС про цифрові ринки.

@Banderamedia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Із рубрики цікавого
Ось як виглядає комунікаційне сполучення оптокабелями на планеті Земля
💻 У 2022-му році виторг SoftServe зріс на 30%. Майже 75% приносять клієнти з Північної Америки

Українська IT-компанія SoftServe у 2022 році збільшила виторг на 30%. Про це повідомив Forbes співзасновник компанії Тарас Кицмей. Ядро бізнесу компанії залишається в Україні, де працює 76% співробітників з понад 12000.

За оцінкою видання, виторг компанії у минулому році становив приблизно 9 млрд грн. За словами Тараса Кицмея, 75% виторгу від продажу IT‑послуг приносять клієнти з Північної Америки, 20% — із Європи.

Також компанія відкрила нові офіси у Чилі, Мексиці, Колумбії та Румунії. Ядро бізнесу SoftServe залишається в Україні, де працює 76% співробітників. Раніше SoftServe ввійшла в ТОП-3 експортерів IT-послуг військового року з показником у $150 млн.

@Banderamedia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🥷 Україна використовуватиме власний уран при виробництві ядерного палива. «Енергоатом» і канадська Cameco підписали угоду

НАЕК «Енергоатом» і канадська компанія Cameco підписали угоду про використання українського урану при виробництві ядерного палива для всіх українських АЕС. Про це йдеться у повідомленні Міністерства енергетики.

Угода передбачає, що «Енергоатом» упродовж 2024–2035 років буде повністю забезпечений гексафторидом природного урану, який постачатиметься для збагачення та подальшого використання у виробництві ядерного палива. Також передбачається продаж Канаді урану, який видобувається на українському «СхідГЗК».

Низка європейських країн наразі залежать від російських ядерних технологій. Водночас Україна перевела свої атомні енергоблоки на ядерне паливо американського виробника Westinghouse. Здійснити такий перехід також виявили бажання Чехія, Словаччина, Фінляндія, Болгарія. В перспективі Україна може стати постачальником ядерного палива для цих країн, заявляв Галущенко.

@Banderamedia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🎁 Amazon звільняє ще 9 000 співробітників – слідом за 18 000 звільнених до кінця січня

CEO Amazon Енді Джессі оголосив про звільнення ще 9000 співробітників компанії. Скорочення відбудеться у найближчі тижні та в першу чергу торкнеться Amazon Web Services, відділу людських ресурсів, реклами та обслуговування стримінгу Twitch.

Звільненням в Amazon передував масовий набір співробітників у роки COVID. Минулого місяця компанія завершила масштабне скорочення, внаслідок якого втратили роботу 18 000 осіб. Минуле звільнення торкнулося відділів рекрутингу та управління персоналом, роздрібної торгівлі та відділу пристроїв.

Наприкінці грудня в Amazon працювало 1,54 млн людей по всьому світу. Переважна більшість – погодинні працівники, які пакують та відвантажують товари на складах. Перш ніж у листопаді розпочався перший раунд звільнень, у компанії працювало близько 350 тис. постійних співробітників.

За його словами, зараз мета Amazon полягає в тому, щоб команди, які очікують на скорочення, до другої половини квітня визначити, які позиції слід ліквідувати.

@Banderamedia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Українські компанії, що вийшли на міжнародний ринок після 24го лютого

@Banderamedia
🥷 Платіжний баланс України став дефіцитним в 2,9 млрд доларів (у 2021 році профіцит становив 487 млн доларів) попри грантову допомогу Заходу, — НБУ. Дефіцит ми, скоріше всього, покрили друкуванням гривні.

@Banderamedia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
😡 За рік війни рф завдала збитків інфраструктурі України на майже $144 мільярди — KSE Institute (за вартістю заміщення)

За оцінкою експертів проєкту KSE «росія заплатить» продовжують зростати збитки таких сфер як:

🏠 Житловий фонд - $53,6 млрд (зруйновано понад 150 тис. будинків)
🏢 Інфраструктура - $36,2 млрд (зруйновано або пошкоджено понад 25 тисяч кілометрів доріг державного та місцевого значення та 344 мости та мостові переходи)
🌲 Ліси - $4,5 млрд
🔔 Освітні заклади - $8,9 млрд (зруйновано або пошкоджено 1500 закладів середньої освіти, 909 — дошкільної, 528 — вищої)
⚡️ Енергетика - $8,1 млрд
🌾 Агропромисловий комплекс - $8,7 млрд
🚗 Транспорт - $3,1 млрд (зруйновано або пошкоджено 223,4 тисячі автомобілів)
💰 Сфера торгівлі - $2.6 млрд
🏨 Охорона здоров'я - $1.8 млрд
🏭 Промисловість і підприємства - $11,3 млрд

@Banderamedia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🌤 2022 рік став рекордним для відновлюваної енергетики — глобальні потужності зросли на 9,6%

За даними Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії, на кінець 2022 року глобальна потужність відновлюваної енергетики становила 3372 ГВт — із врахуванням зростання на 295 ГВт або 9,6%. Загалом відновлювані джерела енергії виробляли переважні 83% від усієї потужності, доданої торік.

Статистика за 2023 рік демонструє, що відновлювана енергетика продовжує зростати на рекордних рівнях, попри глобальну невизначеність, підтверджуючи тенденцію до зниження використання викопного палива.

У 2022 році чимало країн збільшили свої потужності відновлюваних джерел енергії, але їхнє значне зростання було зосереджено саме в Азії, США та Європі. Майже половина доданих у потужностей — це заслуга Азії, в якій загальна потужність відновлюваних джерел енергії до 2022 року становила 1,63 ТВт. Найбільший внесок у Китаю — зі 141 ГВт нових потужностей.

@Banderamedia
👻 Уряд США є одним із найбільших Біткоїн-китів

З 2020 року уряд США вилучив близько 215 000 біткоїнів. Наразі на його рахунках зберігається понад 205 000 BTC, свідчать дані аналітичної платформи Dune. Усі ці біткоїни часто перебувають у русі. За даними Glassnode, 9 березня 2023 року були переміщені 49 000 конфіскованих біткоїнів. З них 9861 BTC відправили на адресу біржі Coinbase.

Технічний директор стартапу Casa Джеймсон Лопп заявив, що американський уряд нещодавно втратив щонайменше $5,1 млрд прибутку, оскільки поспішно продав конфісковані біткоїни.

Згідно зі статистикою Служби федеральних маршалів США (USMS), з 2014 року держава конфіскувала і продала на аукціонах понад 185 000 BTC за $151,5 млн.

@Banderamedia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🏦 Національне агентство з питань запобігання корупції внесло австрійську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни.

Внесення Національним агентством з питань запобігання корупції австрійської групи Raiffeisen Bank International до списку міжнародних спонсорів війни не вплине на роботу української "дочки".

"Це (рішення НАЗК – ЕП) жодним чином не стосується українського Райффайзен Банку як окремої юридичної особи й не позначається на його діяльності", - повідомила пресслужба агентству "Інтерфакс-Україна".

Керівництво австрійського Raiffeisen Bank International обговорювало можливу схему обміну активами з російським Сбєрбанком, щоб отримати суму виручки, яку RBI отримав у Росії 2022 року і не може вивести через обмеження російської влади.

@Banderamedia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
😎 Нова обкладинка The Economist, які завжди славились своєю сатиричністю. Як бачимо, окрім московії, навколо КНР як сателіти обертають Іран та Саудівська Аравія. Окремої уваги потребує ООН, які теж зближаються з КНР. Можливо стимулом до відображення ООН є майже ігнорування внутрішніх репресій проти цілих окремих груп у країні (як уйгурів) та відсутня загальна реакція щодо становлення Сі як нового Азійського диктатора другої економіки світу. Все це має загальне коріння - автократія (так пане Гетманцев, це каміння у Ваш город), як причина диктаторів скупчуватися не заради своїх народів та націй, економічного зростання чи безпеки, а банальне бажання як можна сильніше втриматися за крісло деспотичної влади.

@Banderamedia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🦄 Вартість відбудови та відновлення в Україні зросла до $411 млрд.

Очікувані загальні потреби у відбудові та відновленні складають $411 млрд, що в 2,6 рази перевищує ВВП України у 2022 році.

Потреби, розраховані на наступне десятиліття, беруть до уваги інфляцію, ринкові умови, зростання цін в районах масового будівництва, підвищення страхових премій, а також перехід у майбутньому до нижчої енергоємності та стійкішого, інклюзивнішого і сучаснішого проєктування.

За оцінками, найбільшими є потреби у сферах транспорту (22%), житла (17%), енергетики (11%), соціального захисту і засобів до існування (10 %), управління ризиками вибухової небезпеки (9%) і в сільському господарстві (7%). Пропорційне зростання збитків було найвищим в енергетиці, де шкода була більш ніж в п'ять разів більшою, ніж у червні 2022 року.

@Banderamedia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Знайшов трохи цікавих показників.

Сьогодні з боку російських даних невідома ціна на газ для китайських покупців. Це ми можемо знайти серед даних китайської митниці. Трубний газ продається з ціною 194$ за тисячу кубів. Оскільки даних щодо такого типу газу на європейському ринку я не знайшов, скористуємось вартістю на біржах Європи - станом на 24.03 вартість за 1000 кубів на газовому хабі ТТF (Нідерланди) склала 447 євро, що понад двічі більше, ніж вартість російського трубного до Китаю. КНР і далі підставляє плече своєму брату)

@Banderamedia
Forwarded from FEDOROV
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Топова технологічна компанія Nokia приєдналася до Дія.City.

Резидентство надасть компанії найкращі правові й податкові умови, інструменти для залучення венчурних інвестицій та захист прав на інтелектуальну власність. Тепер компанія зможе активніше розвиватися в Україні та сприяти розвитку цифрової економіки.

До речі, команда Мінцифри співпрацює з Nokia у сфері розвитку інтернету і зв’язку. Компанія раніше передала 5000 роутерів для українських шкіл. Вони допомагають дітям продовжувати навчання в укриттях під час повітряних тривог.

Радий, що технологічні гіганти обирають наш простір. Чекаємо на нових резидентів.
HTML Embed Code:
2024/04/27 05:35:10
Back to Top