TG Telegram Group Link
Channel: ВАСИЛЕВСЬКА-СМАГЛЮК🇺🇦
Back to Bottom
Учасникам організованої групи повідомлено про підозру у незаконній рубці дубів на території Чорнобильського заповідника зі збитками у понад 59 млн грн
 
🔷За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора п’яти учасникам організованої групи повідомлено про підозру за фактом незаконної порубки дерев на території природно-заповідного фонду, перевезення та збуту незаконно зрубаних дерев (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України).

🔹За даними слідства, керівник ДСП «Північна Пуща», яке підпорядковане Державному агентству управління зоною відчуження, створив та очолив злочинну групу для здійснення незаконних рубок дерев на території зони відчуження, що входить до Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

🔹До протиправної діяльності він залучив трьох приватних підприємців, які мають навички рубки дерев, їх перевезення, збуту, а також працівника поліції Київської області їхнього прикриття та безперешкодного перевезення незаконно зрубаної деревини з Чорнобильської зони.

🔹В середині листопада 2023 року організатор, маючи повноваження для забезпечення безперешкодного доступу осіб на територію зони, видав перепустки для в’їзду спільників до місця рубки та показав територію, де зростають 100 річні дуби шириною до 1 метра.

🔹На початку грудня 2023 року один із учасників організованої групи залучив осіб, які мають навики рубки дерев у лісах. Вони зрубали понад 180 дерев породи дуб, вільха та береза.

🔹Підприємці вивезли деревину з місця рубки до місця складування, перевезення з території заповідника в місто Київ та збули її на деревообробне підприємство без дозвільних документів.

🔹Залучений працівник поліції Київської області забезпечив супровід автомобілів, які перевозили незаконно зрубану деревину з заповідника на територію деревообробного підприємства в місті Києві.

🔹За результатами проведених оглядів та обшуків вилучено близько 1 000 колод зрізаної деревини об’ємом понад 350 куб м.

🔹Встановлена сума шкоди довкіллю складає більше 59 млн грн.
У Бучанській громаді впроваджено новий ініціативний проєкт "Прокурор Громади"

За ініціативи Офісу Генерального прокурора, на території Бучанської громади запрацював інноваційний проєкт "Прокурор Громади". Він має на меті забезпечення ефективної взаємодії між правоохоронними органами та місцевою громадою для вирішення правових питань та протидії правопорушенням.

Зокрема, на території Бучанської громади працюватимуть 4 прокурора. Їх головні функції полягатимуть в аналізі причин злочинності, вдосконалення шляхів протидії злочинам, запровадження людиноцентричного підходу в роботі, збір інформації про потреби і запити громади, взаємодія з громадськими організаціями та медіа, а також розробка комплексних механізмів для посилення безпеки громади спільно з місцевою владою, поліцією та іншими зацікавленими органами чи організаціями.

Такий комплексний підхід сприятиме підвищенню довіри між місцевим населенням та правоохоронними органами, а також зміцненню правової свідомості серед мешканців громади.

Запровадження проєкту "Прокурор Громади" є важливим кроком у напрямку зміцнення правової держави та підвищення якості життя громадян.

Спільні зусилля прокурорів громади та місцевої влади допоможуть забезпечити ефективний захист прав та інтересів кожного мешканця Бучанської громади.

Більш детальну інформацію про діяльність «Прокурорів Громади» можна знайти у соціальній мережі Facebook на офіційній сторінці «Бучанська окружна прокуратура».
Вважаю, що громадяни, які перебували в полоні рашистів, мають право обирати: служити чи ні.
Наступного засідання Верховної Ради буде розглянуто законопроект про мобілізацію 10449. Він містить мою правку 1856 про те, що ті, хто повернувся з російського полону не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Комітетом ця моя правка не підтримана. Я буду ставити її на підтвердження в залі.
Наразі в редакції, що запропонована профільним комітетом, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації тільки військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку із звільненням з полону.
Звільнення військових, які повернулися з полону, від призову, однак призов військовозобов’язаних з числа цивільних осіб, які повернулися з незаконного утримання, як на мене, виглядає як неоднакове з боку держави ставлення до тих, хто пережив один і той же жах - поневолення росіянами.
У доповіді Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини зазначено, що 91 відсоток цивільних осіб, які зазнали насильницького зникнення та свавільного затримання з боку російської федерації (93 відсотки чоловіків, 79 відсотків жінок і 100 відсотків хлопчиків), повідомили про діяння, що становлять катування та жорстоке поводження під час позбавлення волі. Залучення таких осіб до ведення бойових дій з надзвичайно великою долею імовірності сприятиме їх психологічній ретравматизації та поглибить без того вкрай важкий психологічний стан.
Будь ласка, поширте цей допис серед депутатів свого округу із закликом підтримати правку, коли я ставитиму її на підтвердження в залі. Цивільні, які повернулися з полону, потребують підтримки і психологічної допомоги, нелюдяно змушувати їх знову зіштовхнутися з їх катами, якщо вони самі цього не прагнуть. Давайте залишатися людьми.
Сьогодні з Міністром аграрної політики та продовольства України М Сольським провели день з представниками аграрної сфери Київської області.

День, наповнений ароматом свіжоспечного хліба, технологіями, страшними історіями про війну, мільйонні збитки, окупацію та, поряд з цим, гордістю за наших людей.

Ми мали можливість провести робочу нараду з аграріями Київської області та побачити роботу трьох потужних підприємств:
⁃ Чанта Маунт (Нові Петрівці) виготовляють заморожені хлібні вироби;
⁃ Green Guild Group (Гостомель) перероблення картоплі та овочів;
⁃ МИРТАЛЬ (Мирча, Бородянська громада) вирощування зернових та ВРХ мʼясних порід ангус та абердин.

Попри різні вектори роботи та розвитку, ці підриємства обʼєднують декілька ключових характеристик.
По-перше, їх продукцію ви можете знайти на полицях великих мережевих супермаркетів. По-друге, кляті ворожі снаряди завдали на сотні мільйонів гривень прямих збитків та мільярди гривень упущеної вигоди. Але кожен, хто працює на підприємствах віддали себе повністю, аби відновити роботу і стати кращими, ніж були до 24 лютого 2022 року. Горда, що такі підприємства працюють, сплачують податки і розвиваються в Бучанському і Вишгородському районах.

В наступних публікаціях та відео детальніше розкажу про ці підприємства та ключові питання, які обговорили на нараді.
«Прийміть цей закон! Він нам конче необхідний. І Збройні Сили вас не підведуть! Не тільки вас, а і весь Український народ», — командувач Обʼєднаних сил Збройних Сил України Юрій Содоль про необхідність прийняття закону про мобілізацію 10449.
9559д — законопроект, який дозволятиме громадам проводити закупівлі для конкретних підрозділів Збройних сил України ухвалено за основу. За — 330.
Forwarded from КІНЗБУРСЬКА | НАРДЕП
Як вижити бізнесу в Харкові під час постійних атак ворога? Місцевий бізнес потребує зменшення податкового навантаження. За це ми з командою боремось з кінця минулого року. Багато часу, стоси паперів, аналітики, обґрунтувань, звернень, спілкування зі всіма можливими видами бізнесу, світоглядні конфлікти з місцевою владою. Лише за одне екзистенційне питання — скасування податку на землю, яке бізнес платить навіть якщо земля замінована, навіть якщо бізнес вимушений був призупинитись через активізацію російських атак на наш напрямок, навіть якщо підприємства повністю знищені.
Нарешті мій голос, який транслював обурення тисяч підприємців Харківщини, був почутий Президентом. Володимир Зеленський приїжджав у Харків і на власні очі побачив масштаби трагедії. В результаті, Голова держави дав доручення підтримати бізнес шляхом розробки і ухвалення відповідних актів.
Тож, Кабінет міністрів, ухвалив порядок, який дозволить давати харківському бізнесу додаткові пільги по місцевих податках, а органам місцевого самоврядування компенсувати збитки місцевих бюджетів...
Але на цьому поки все.
Попереду ще дуже багато роботи саме з боку ОМС прийняти відповідні рішення. Бо те що є станом на зараз м'яко кажучи «не катить».

Готуємось до чергових нарад та робочих груп, бо важливо не тільки щось написати, а й зробити так, щоб воно працювало і дало відповідний життєдайний ефект, а не тільки клікбейтні заголовки.

P.S А ще, можна нескінченно дивитися як тече вода, горить вогонь та місцева влада розвертається у своїй позиції на 180 градусів і раптом починає думати про бізнес, а не про висадку клумб або відмазки як не вносити Харківщину до території активних бойових дій (може хтось забув, можу з легкістю нагадати іх позицію станом на пару днів назад) ☺️🫶🏻

P.P.S. І особисто для тих, хто вже відзвітував про перемогу, до якої ніякого відношення не має, спитайте, що там з 2023 роком? Тому що, не все що переможно сказано тричі, стає істиною 😁

Запасайтесь окулярами, основна робота ще попереду 😉
Мільярд гривень на рік! Незаконна вирубка лісу в Чорнобильській зоні набирає жахливих масштабів.
Нагадаю, під Новий рік у Чорнобильському заповіднику був скоєний зухвалий злочин. Робітники ДСП «Північна пуща» зрубали там 185 столітніх дубів, які пізніше намагались продати на столичну пилораму. Дізнавшись про це, я негайно повідомила про злочин особисто заступницю Генпрокурора. В результаті, за оборудку підозри отримали нещодавно призначений на посаду директор «Північної пущі», працівник обласної поліції та троє підприємців. Загальна сума збитків державі близько 60 мільйонів гривень. Судячи з переліку підозрюваних, група могла діяти у змові, і тут не обійшлось би без керівництва Держагентства з управління зоною відчуження, правоохоронців та бізнесменів.
Міністр екології зрозумів, що пахне смаженим, і дав вказівку створити рейдові групи з представників Держекоінспекції, Держагентства лісового господарства та лісівників ДП «Ліси України». Включили туди і мене. Здавалось би, на час слідства і дії комісії, схема мала би зупинитись. Але ні.

За місяць з березня по квітень група провела 18 рейдів. Моніторинг ускладнювався тим, що територія Чорнобильської зони — режимний обʼєкт, і просто так туди не потрапити. Окрім цього, — це прикордонна територія, і вона повністю замінована, представники Вишгородської поліції вилучали інспекторів засоби візуального спостереження з висоти, не надавались картографічні матеріали «Північної пущі», а подекуди правоохоронці взагалі відмовлялись їхати і фіксувати збитки. Явно їм не подобалось, що в Зоні проводяться інспекційні перевірки зрубаних насаджень.

Тим не менш, за 18 рейдів було виявлено 12 незаконних рубок на територіях населених пунктів Чорнобиль, Корогод, Замостя (збитки у понад 23 млн грн), Лубянка (збитки в 12,2 млн грн), Медвин (14,4 млн грн) і так далі. Є ділянки, де масштаби рубок перевищують 1 гектар, але обрахувати збитки не вдалось, адже та територія може бути замінована. Загалом, орієнтовні збитки тільки з тих ділянок, які вдалось зафіксувати, сягають 70 мільйонів гривень. Орієнтовна маса зрубаних дубів, сосен, вільх, акацій перевищує 700 куб.м., або 17 залізничних вагонів!

Звісно, керівництво ДАЗВ киває на військових, мовляв, це вони різали, пиляли, вивозили і продавали. Але це брехня! Всі дерева зрізані професійно, про що свідчить висота пня, підпил та основний різ. І підозри, які вже вручені за злочин, скоєний під Новий рік, свідчать: військові тут ні до чого. Прикметно, що міністр захисту довкілля Руслан Стрілець незадовго до вручення цих підозр намагався винести на розгляд уряду питання термінового призначення на посаду голови ДАЗВ свого колегу по минулій роботі Андрія Тимчука. Але після того, як оборудки виявили, призупинив свою активність. Зате Тимчук, який родом з Харкова, активно розставляє своїх земляків по всіх підприємствах ДАЗВа, в тому числі на Заповідник, Радон, Північну Пущу, ЦППРВ та навіть на ЧАЕС. Підозрюваний керівник «Північної пущі» теж його ставленик!

Інакше, чому ж всі мовчать? Чому не було термінової наради по нововиявленим обставинам злочину? Де звільнення і кримінальні справи? Де публічний звіт комісії? Мені видалось дивним, що керівництво ДАЗВ, яких призначено державою берегти ліс та створювати прозорі умови роботи, мовчать про виявлені факти незаконних рубок.

Упевнена, платники податків та правоохоронці мають знати про них, а слідство - виявити всіх вигодонабувачів. Адже, якщо було виявлено збитків за місяць на 70 мільйонів, то за рік вони тільки з чорного ринку деревини можуть напиляти більше 1 мільярда гривень!

Звертаюсь в Офіс генерального прокурора з заявою про злочин!
А ви, шановні підписники, придивіться до свого стола вдома й на меблі в дитячій кімнаті, чи, бува, вони не зроблені зі зрубаного незаконно чорнобильського дерева?
37 тисяч громадян України на сьогодні є в реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. З них Україна верифікувала лише 1700 осіб. Реєстр перебуває в процесі наповнення та перевірки. Там і цивільні заручники, і військовослужбовці. Таку інформацію озвучив Омбудсмен Дмитро Лубінець під час зустрічі з народними депутатами, громадськими організаціями, міжнародними правозахисними структурами.
Вчора я побачила результати нашої співпраці з Координаційним штабом, віце-премʼєркою Ірина Верещук та Katya Osadcha. З літа минулого року ми розробляли механізм надання Координаційному штабу повноважень для роботи з цивільними заручниками 📜. Нещодавно Уряд ухвалив постанову, яка регламентує створення робочої групи в КШ для напрацювання звільнення цивільних з полону.

На заході "Цивільні в незаконному утриманні Росією: спільні кроки влади та громадянського суспільства для їх звільнення" представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ознайомили нас із завданнями та напрямами діяльності Робочої групи 🗣️📊.

Робоча група дотримуватиметься таких принципів:
- Єдність, координація та оптимізація зусиль;
- Створення спільної стратегії;
- Пошук та верифікація;
- Гуманітарна місія;
- Міжнародна підтримка;
- Результати;
- Соціальний і правовий захист;
- Інформаційна прозорість 🌍.

Усі учасники робочої групи зосереджені на головній меті – звільненні незаконно утримуваних цивільних осіб.

❗️Дорожня карта з правами цивільних, яких незаконно утримує країна-агресор, та їхніх сімей чітко окреслює порядок встановлення фактів позбавлення особистої свободи та права на державну підтримку і житло, відновлювальні заходи, адаптацію, підтримку та соцзахист 🛡️.

Клікніть ТУТ, щоб ознайомитися з дорожньою картою: [http://surl.li/sqmxl](http://surl.li/sqmxl)

Захід зібрав багато міжнародних представників, представників влади та громадянського суспільства, дотичних до цієї теми.
Великим розчаруванням було для мене те, що представники Міжнародного комітету червоного хреста відмовились відповідати на мої запитання публічно. А запитання було просте:
🚨де ви були під час необхідності організації гуманітарних коридорів з півночі Київщини в лютому-березні 2022 року? Чому не відповідали в тому числі і на мої дзвінки та повідомлення? Хто відповість за ігнор під час страшних подій в Бучі, Ірпені, Гостомелі?
🤷 чому так мало візитів організовано представниками МКЧХ в російські тюрми, де тримають наших?
🤯чому такий малий відсоток підтверджених полонених по лінії МКЧХ?
Тощо.
Не буду переказувати, в якому тоні ми розмовляли після завершення, бо розмова неформальна і я нічим не можу підтвердити те, що почула.
Лише зазначу, що наполягла вкотре на необхідності адекватної роботи МКЧХ, захисту наших полонених та незаконно утримуваних цивільних від жорсткого поводження та нестерпних умов тримання.
💰Бюджети МКЧХ — мільярди доларів щорічно. Вихлопу поки на копійки.
HTML Embed Code:
2024/04/18 11:31:06
Back to Top