TG Telegram Group Link
Channel: TEDxKyiv
Back to Bottom
Журналістка ВВС Ялда Хакім народилася в Афганістані. 🇦🇫

Вона була немовлям👶🏼, коли її батьки емігрували до Австралії. 🇦🇺 Згодом вона повернулася до Афганістану, щоб дати змогу жертвам насилля там розказати свої історії.

У своєму виступі журналістка розповідає про трьох людей:

🔪 жінку, яку вбили, звинувативши у спаленні Корану;

🔪 репортерку, яка розповіла про масові зґвалтування й ледь не загинула від вибуху;

🔪 місцеву співачку, яка мусила носити бронежилет.

Вона наголошує, що це далеко не все, з чим стикаються жінки в Афганістані.

Ми переконані, що жодна з історій не залишить вас байдужими.
«Ми звикли вважати благодійність чимось, що нам варто робити. Так і є. Але думаючи про це таким чином, ми нехтуємо однією з найкращих складових людської природи: ми здатні відчувати щастя, коли допомагаємо іншим», – переконує психологиня Елізабет Данн 😌

5 вересня — Міжнародний день благодійництва.🥰

Публікуємо цікаве відео про те, як наші добрі справи впливають на наш добрий настрій. Ідеться не про розмір пожертв, а про щире бажання приділити свій час та увагу.

Давайте творити добро разом!😇
​​Ви знаєте, хто ми. А ми точно знаємо, хто ви ❤️

Ви — це бути різними, але мати багато спільного, коли збираєтеся на івенті TEDxKyiv 🙌

Ви — це підприємці та підприємиці, активісти та активістки, реформатори й реформаторки. А об’єднують вас інновації, любов та активна життєва позиція. 🤩

Ви не знаєте нічого про байдужість, проте знаєте все про згуртованість та залученість.

У вас бувають зовсім різні ситуації. Проте причини, щоб зустрічатися знову й знову завжди одні. 🥰

І ми такі. Тому, друзі, рахуємо дні, хвилини, навіть секунди, аби знов побачитися з вами на шаленій події вибухових ідей та інсайтів.

📌 26 вересня. TEDxKyivLive 2021: The Case for Optimism. Офлайн.🥳


А світлина — це спогад з події TEDxKyiv 2018: Legacy of the Future ☀️
Щорічні лісові пожежі: чому виникають та як вирішити проблему? 🌲

Еколог Пол Гессбург пояснює причини та пропонує розв'язання проблеми: контрольовані пожежі🔥,які створять ефект «клаптикового» лісу, як у минулих століттях. Він пояснює: якщо ми не змінимо підхід, то втратимо ще більше лісів. 🌳

Еколог стверджує — як би парадоксально це не звучало — лісового покриву стало надто багато за рахунок малих та неміцних дерев, а температура влітку підвищується, тому пожежі поширюються, як епідемії.

Детальніше про його ідеї та перешкоди для їх утілення дивіться у відео.
TED і TEDx – багато спільного. Але в чому різниця? 🤔

Якщо це та інші питання вас коли-небудь цікавили, гоу на коротенький тест від нашого Журналу.

👉🏻 як розшифрувати TED?
👉🏻 TEDxKyiv – піратська версія TED?
👉🏻 а платять багато?

Розважитесь і дізнаєтесь відповіді!😎
Яким був TEDxKyiv Live 2021?
Запрошуємо вас заглибитися емоціями у той самий день та перейнятися тією атмосферою 🧚🏻

На події у нас була нагода поспілкуватися з видатними українськими діячами та діячками та подивитися промови з цьогорічного TEDMonterey.

Усі виступи об'єднувала наскрізна тема — оптимізм. Але кожен спікер і спікерка інтерпретували її по-своєму. 🌈

«Оптимізм — це не надія, що у майбутньому все буде добре. Це радше надія на те, що все буде по-різному, в тому числі складно, але ми з цим впораємось», — зазначає Вітаутас Бучюнус, професійний коуч, який допомагає свідомим бізнес-лідерам та лідеркам.

А ще у затишній напівтемряві ми разом співали мовою народу сапоні, корінного племені Північної Америки. Ніхто з нас не знав цієї мови. Проте раз за разом текст пісні поступово змінився на слова, зрозумілі кожному. 

Отже, як це було? Дивіться відео, читайте репортаж та проживіть той день знову і знову. 😇
Протягом останніх кількох років українці стали значно більше подорожувати Україною.🇺🇦 Звісно, цьому значно посприяла пандемія.

🗺 Побудувати цікаві маршрути нині допомагають численні просвітницькі проєкти. Одним з таких драйверів внутрішнього туризму став Ukraїner.

Засновник волонтерського проєкту Ukraїner, журналіст та письменник Богдан Логвиненко розповів про те, як його проєкт змінює внутрішній туризм 🛤 та про що був би його наступний TEDx-виступ.🎤
У всьому світі триває тиждень медійної та інформаційної грамотності 💻

Stopfake — інформаційний хаб, який аналізує пропаганду в усіх її проявах. Його засновниця Ольга Юркова у своєму виступі на TED учить розпізнавати фейкові новини:

📌 Якщо заголовок звучить надто драматично або надто емоційно то, швидше за все, новина неправдива.
📌 «Правда часом нудна, а маніпуляції привабливі завжди», — стверджує Ольга.
📌 Перш, ніж поширювати новину, спершу перевірте дані в ній: заґуґліть авторів, експертів, адреси тощо. Не варто просто довіряти, краще перевірити.

Детальніше про заснування та роботу StopFake та про суспільне відновлення довіри до новин дивіться у відео.
​​— Окей, TEDxKyiv, а як створити єдинорога? 🦄

Ловіть добірку, стартапери і стартаперки 🔥

Мріємо, що в Україні стартап-екосистема й надалі буде стрімко рости. Тому саме для вас зібрали кілька must watch, must feel і must remember, якщо ви обрали шлях побудови стартапу 👇

🦄 Чому одні стартапи стають успішними, а інші — ні?

Свою першу компанію Білл Гросс відкрив у 12 років. Тоді він продавав цукерки на автобусній зупинці. 🍭 З того часу його кар’єра значно поповнилась багатьма стартапами, які він заснував або ж «вирощував».
Врешті його зацікавило: що саме є найбільш важливою умовою розвитку успішної стартап-компанії. Білл провів дослідження і знайшов відповідь. Справа у виборі часу.⌚️


🦄 Як це — думати як Ілон Маск?

Про нього ви вже, напевно, чули багатенько. Нині Маск є одним із найбільш відомих підприємців світу. За його плечима — успішні компанії та стартапи, які оцінюються у мільярди доларів. В інтерв’ю Ілон Маск ділиться досвідом, баченням майбутнього та розповідає про власний підхід до пошуку рішень.

Чому для успіху потрібно вчити фізику, та як мислить Ілон Маск?😎

Маємо ще вдосталь корисних TED Talks, які допоможуть вам виростити власного єдинорога. Чекайте на наступні добірки 🌟
​​Апчхи! Знову чхаю, глянувши на сонце 🌞. Гик-гик-гикавка дістала. Затримаю повітря 🤐. Так хочеться позіхну-у-у-у-у-ути, хоч і втоми не відчуваю 🥱.

Про що це ми? Про дивні і водночас такі звичні рефлекси нашого тіла. Як вони виникають? Чи можливо їх контролювати? Зараз дізнаємось разом!

▫️У кожного таке траплялось. Хтось біля вас починає позіхати, і ви, самі того не чекаючи, солодко позіхаєте у відповідь. Одне з пояснень – ефект хамелеона. Це несвідоме копіювання поведінки того, хто навпроти. За цей процес відповідають дзеркальні нейрони. Існує також ефект доміно.

▫️Пам'ятаєте десятиденну гикавку президента Бразилії? 🇧🇷Якщо ви думали, що гикати стільки часу – це ого-го, не поспішайте дивуватись. Чарльз Озборн потрапив у книгу рекордів Гіннеса, адже гикав 68 років. Як (і чи можливо) вилікувати цю надокучливу штуку? Магія, затримка дихання, жахастики?

▫️Окосіпальне і сонцечхальне! У цьому короткому відео ви нарешті дізнаєтесь відповідь, яку шукав навіть Арістотель. Чому ми чхаємо, зустрівшись поглядом із сонцем?🌞
Нове інтерв'ю вже на сайті нашого Журналу 🔥

Спілкувалися з головою екологічної організації «Україна без сміття» Евгенією Аратовською.

Організацію засновано 2015 року, і відтоді там активно впроваджують культуру сортування побутових відходів, організовують освітні проєкти та проводять екологічний аудит бізнесу.

☘️Сміття чи відходи: як ми кажемо і як потрібно?
☘️Чи готовий малий та великий бізнес попрощатися з пластиковими пакетами?
☘️Як в Україні із сортуванням та переробкою відходів?
☘️Чим ми можемо пишатися в контексті турботи про екологію?

Залітайте на крутий матеріал.
Так, у шопінгу, як і в шоколаду, зубочисток чи оригамі, теж є свій день.😄

І він не в чорну п'ятницю, а 11 листопада. Тож ділимось однією історією стосунків із шопінгом 🛍⤵️

Джессі Аррінгтон – дизайнерка. Шопінг для неї – це пошук скарбів. Це нові знайомства, гарний настрій та можливість знайти унікальні речі. Усе своє вбрання Джессі купує на секонд-хендах, у дисконтних магазинах. Але чому?

«Купівля ношеного одягу дозволяє мені зменшити вплив мого гардеробу на навколишнє середовище і на мій гаманець», – розповідає дизайнерка.

Зверніть увагу на вбрання, у якому Джессі виступає на сцені TED. У цього образу крута історія, як і в самої спікерки.
Біжіть дивитися.

До речі, у неї ще валізка така класна 😍 Правда ж?
Готові переосмислити… поведінку? 🙎🏻‍♀️

Роберт Сапольскі — нейробіолог, письменник. Він досліджує особливості людської поведінки.

👉🏻 «Шведи 17-го століття жахали всю Європу, спустошуючи все без упину. Тепер же... вони вже 200 років не знали війни. Але, найголовніше, змінюється мозок.🧠 Нейрони поповнюються відростками. Розриваються нейронні мережі. У мозку змінюється все, в результаті чого ми маємо неймовірні приклади світоглядних змін», — розповідає Роберт у своєму виступі.

👉🏻 Дослідник каже, що кожна поведінка складається з низки причинних зв'язків. Іноді, щоб з'ясувати, чому людина поводить себе так, а не інакше, потрібно повернутися не на годину в минуле, а на роки чи навіть сторіччя. Поведінка людини пов'язана не лише з оточенням, а й з біологічними чинниками, які здатні змінюватися в різних середовищах. Питати, що більше впливає на поведінку людини, її оточення чи гени — це як питати, що більше впливає на площину прямокутника, його висота чи ширина, любить казати науковець. 🔺

Виступ Роберта сповнений безліччю цікавих прикладів. Не зволікайте.😉 ( Наявні 🇺🇦 субтитри)
Затишний вечір суботи

Може, саме зараз ви їдете додому, а може – чекаєте того чи ту, хто їде. Може, сумуєте за рідними і роздивляєтесь старі фотографії, а може, в цей момент робите нові родинні світлини.

Ми тут тільки для того, щоб поділитися з вами музичним перформансом Тейтура Лассена і нагадати, що можна шукати затишок деінде, але для чого, якщо дім, рідні посмішки і довгі розмови за чаєм – це все, що треба.

🎶 дім – це пісня, яку я завжди пам’ятатиму…
🎶 дім – це квіти на підвіконні…
🎶 дім – це смак яблучного пирога….
🎶 дім – це 💛
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. 🇺🇦

У ці важливі дні ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які у листопаді 2013 року дали початок новій вісі в історії нашої держави. Людям, які сміливо постали на захист прав і свобод та національних інтересів України. Тим, хто з великим серцем та високим духом захищали національну свободу та продовжують боротися за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.

Про те, як спільні зусилля та боротьба роблять нас сильнішими вже 8-й рік поспіль, та що нам необхідно винести з цього досвіду — розповіла адвокатка сімей Небесної сотні Євгенія Закревська.

Спікерка займається не тільки справами Майдану, а й справами, пов'язаними з незаконною анексією Криму та окупацією Донбасу. На прикладі подій восьмирічної давнини вона розповіла про усвідомлення власної відповідальності за включеність в події сучасності та уроки історії для нашого суспільства.
​​«Життя в Північній Кореї неймовірне», — каже правозахисниця Йонмі Парк, яка втекла з країни у 10 років.

Розповідаючи жахливу історію свого дитинства, вона розмірковує про крихкість свободи і показує, як можна досягти змін навіть у самому «темному» куточку світу.
​​Деякі люди не можуть просто так взяти і попросити вибачення, навіть якщо вони абсолютно неправі. Знайомо? 🤔

Американський психолог Гай Вінч має цьому наукове пояснення. У своїй статті для TED він доступно розповідає, з чим це пов’язано та як себе поводити з такими людьми, особливо якщо це ваші рідні, колеги чи друзі.
Енн Морґан поставила собі амбітну мету прочитати за рік по одній книзі з різних країн світу. 📚🌍

Вона захотіла відкрити для себе нових авторів, відмінних від британських та північноамериканських. Однак Енн зіштовхнулася з проблемою: в англомовних країнах є лише близько 5% перекладної літератури. Про книги, які нас об'єднують, і про те, як прочитати світ.☺️
​​Кінець року — не лише про підбивання підсумків та завершення дедлайнів. Це також і можливість почати щось нове. Наприклад, доєднатися до волонтерської команди TEDxKyiv 😉

Запрошуємо в команду:

🤝 менеджера/ку партнерств — людину, котра координуватиме співпрацю з нашими партнерами та спонсорами.

Цінно, якщо в тебе є навички створення презентацій, письмової ділової комунікації. Юридична освіта теж буде перевагою.

📝 редактора/ку до Журналу — людину, котра буде консультувати авторів і авторок під час роботи над матеріалом та редагувати отриманий текст. Нам важливі твої вміння:
▪️розуміти процес створення матеріалу: від обрання актуальної для Журналу теми до публікації якісного тексту;
▪️виправляти граматичні, стилістичні, композиційні та будь-які інші помилки;
▪️аналізувати та оцінювати загальний сенс матеріалу, уміти за потреби написати/переписати/дописати текст;
▪️взаємодіяти з іншими редакторами та авторами.

Якщо ти маєш досвід роботи в журналістиці, редактурі або суміжних професіях, то це взагалі суперкруто! Бігом до нас!

📌 Щоб долучитися до TEDxKyiv на одну з цих ролей, пиши на пошту 📨 [email protected]!

У листі потрібно надіслати CV та короткий мотиваційний лист, а в темі листа вказати — «Хочу в команду TEDxKyiv». Для редакторів/ок передбачено тестове завдання.

📌 Дедлайн – 20 грудня.
TEDxKyiv pinned «​​Кінець року — не лише про підбивання підсумків та завершення дедлайнів. Це також і можливість почати щось нове. Наприклад, доєднатися до волонтерської команди TEDxKyiv 😉 Запрошуємо в команду: 🤝 менеджера/ку партнерств — людину, котра координуватиме співпрацю…»
HTML Embed Code:
2024/06/06 01:28:33
Back to Top