TG Telegram Group Link
Channel: Податки інкогніто
Back to Bottom
#дайджест #міжнародні #податки

🇮🇹В Римській Імперії Італії несплату податків хочуть прирівняти до тероризму
Заступник міністра економіки Італії заявив, що уряд спільно з Агентством внутрішніх доходів розробляють систему, яка дозволить стежити за тим, як своє життя в соціальних мережах показують підприємці та інші особи та чи відповідає їх спосіб життя задекларованих доходів. Чиновник назвав несплату податків загрозою для суспільства, що дорівнює тероризму, щоб підкреслити всю серйозність намірів уряду.
*Чому ТЦК так не може знайти мого колишнього колегу, який вже два роки ухиляється від повістки та рік з цього періоду "воює" в тро Лондон?*

🇬🇧Зміни британських компаній
У жовтні 2023 року у Великобританії було ухвалено Закон про економічну злочинність та корпоративну прозорість та перші зміни відповідно до цього Закону буде реалізовано з 4 березня 2024р.
Основні зміни, які потрібно взяти до уваги власникам британських компаній:
❗️Зареєстрований офіс компанії
Компанії та партнерства не зможуть використовувати поштову скриньку як адресу свого зареєстрованого офісу. Будь-яка організація, яка зараз використовує адресу поштової скриньки, повинна буде змінити її на «відповідну адресу» до 4 березня 2024 року.
Відповідною адресою є та, за якою можна очікувати, що кореспонденція потрапить до адресата і можна відправити кореспонденцію з підтвердженням отримання.
Такою адресою може бути адреса реєстраційного агента.
❗️Зареєстрована адреса електронної пошти
З 4 березня 2024 року всі компанії повинні надати Реєстраційній палаті зареєстровану адресу електронної пошти.
Новим компаніям адресу пошти потрібно буде повідомляти під час реєстрації.
Відсутність зареєстрованої адреси електронної пошти вважатиметься правопорушенням.
Ця адреса електронної пошти не буде опублікована в публічному реєстрі.
❗️Заява про законну мету
Усі зареєстровані компанії, як нові, так й чинні, зобов'язані діяти законним чином. Підтвердити законність мети існування підприємства необхідно буде поданням відповідної заяви.

Мінфін Іспанії планує конфіскувати криптоактиви 🇪🇸
Міністерство фінансів Іспанії планує розширити свої повноваження щодо конфіскації криптовалют та NFT у рамках нових податкових змін.
За даними іспанської газети El Economista, Міністерство готується провести нову податкову реформу, яка надасть йому повноваження щодо конфіскації криптовалют та цифрових активів у разі несплати податків - у разі виникнення заборгованості з податку на прибуток або інших податків держава зможе конфіскувати криптовалюти та NFT для покриття такої заборгованості.
Міністерство має інформацію про криптовалютні активи платників податків, крім того, починаючи з цього року, податкові резиденти зобов'язані декларувати свої цифрові активи, що зберігаються за кордоном.
Іспанія є лідером серед європейських країн із комплексного податкового контролю над криптовалютами. Платники податків повинні звітувати про прибуток і збитки від операцій із криптовалютою і сплачувати податки.

Чотири держави покинули «чорний список» ЄС🇪🇺🇧🇸🇧🇿🇸🇨🇹🇨
Нещодавно Багами, Беліз, Сейшели та острови Теркс і Кайкос були виключені з європейського списку юрисдикцій, які не співпрацюють з метою оподаткування.
Тепер оновлений список ЄС включає наступні 12 юрисдикцій:
🌀Американські Віргінські острови;
🌀Американське Самоа;
🌀Ангілья;
🌀Антигуа та Барбуда;
🌀Вануату;
🌀Гуам;
🌀Палау;
🌀Панама;
🌀росія;
🌀Самоа;
🌀Тринідад і Тобаго;
🌀Фіджі.

🇦🇪 🇬🇮 🇧🇧 🇺🇬 ОАЕ, Гібралтар, Барбадос, Уганда були виключені з «сірого» списку FATF
Про це йдеться в пресрелізі за результатами пленарної нещодавньої сесії організації, що тільки що закінчилася.

#Італія #Іспанія #FATF #ЮКей

@taxincognito
🙏 Друзі, просимо всіх Вас приділити хвилиночку свого часу

Просимо підписати петицію про присвоєння Героя України (посмертно)

https://petition.president.gov.ua/petition/216056

🇺🇦 Петиція про присвоєння почесного звання Героя України (посмертно) в/сл ЗСУ Клюйко Сергію

Сергій народився 2 грудня 1992 року у с. Берестя Дубровицької тер. громади Рівненської області. До лав ЗСУ був призваний 15 грудня 2022. Служив на посаді стрілця - 46 ДШБ.

Із честю та гідністю разом із побратимами боронив цілісність нашої держави на Донецькому та Запорізькому напрямках. На превеликий жаль, героїчно загинув 18 вересня 2023-го від отриманих поранень в результаті мінемотного обстрілу під час виконання бойового завдання поблизу н.п.Новопрокопівка Запорізької області.

🕯Вічна пам’ять та слава Захисникові! Уклін та шана! Слава Україні!
#суд #податкові_небилиці #ПДФО #ДПС #податки

⚖️⚖️⚖️
Оподаткування дивідендів
⚖️⚖️⚖️

👨🏼‍🌾Засновникам фермерського господарства правомірно виплачувався дохід у вигляді дивідендів залежно від внеску до статутного капіталу, механізм виплати якого визначається статутом фермерського господарства. Ставка оподаткування доходу у вигляді дивідендів становить 5%, відтак донарахування ДПС податку на доходи фізичних осіб за загальною ставкою оподаткування 18% є неправомірним.

Позиція ВСУ
👨🏼‍⚖️Верховний Суд погоджується з висновками суду першої та апеляційної інстанції, що членам фермерського господарства може виплачуватись дохід залежно від внеску до статутного капіталу, механізм виплати якого визначається Статутом фермерського господарства. У такому випадку виплата зазначеного доходу вважається виплатою дивідендів.

Постанова Верховного Суду від 11 червня 2020 року справа №802/2041/17-а

*особисто я колись займався дивідендами й мені, як молодому та недосвідченому ревізору правопорушення вбачилася ледь не у кожному касовому ордері. Втім, навіть я в ті юні роки не дозволяв собі таких "фантазій на тему". Хоча останні дні я читаю неймовірну маячню столичних податківців, на набагато складніші теми. Але тим складніше податкове питання, тим більше там донарахують та/або збриють*

@taxincognito

Не забудьте під цим дописом визначитися, чи це суду занесли хабар, чи в нас є справжні судді.
#ранковий_мем

Ранок починається з біполярки

@taxincognito
​​#ТЦУ #аналітика #податки

Зміни Звіту про контрольовані операції🌐🌐🌐

🏢Нещодавно Міністерство фінансів України врешті внесло зміни в нормативно-правовий акт, який регулює порядок заповнення Звіту про контрольовані операції (далі — Звіту про КО).
📔Тепер Наказ Міністерства фінансів України № 8 від 18.01.2016р. є чинним у редакції наказу Міністерства фінансів України № 673 від 07.12.2023р.
🔎Більшість змін є несуттєвими, радше косметичними, які здійснюють логічні уточнення.
В описі «Загальні відомості про контрольовані операції» здійснено заміни:
⏺️        «Повне найменування особи — сторони контрольованої операції» на «Повне найменування особи, яка бере участь у контрольованій операції»;
⏺️       «Цифровий код країни» на «Цифровий код країни реєстрації»;
⏺️       «Загальна сума контрольованих операцій із контрагентом» на «Загальна сума контрольованих операцій із контрагентом (всього) (грн)».

Також у примітках до Звіту про КО було додано низку пояснень щодо заповнення «нових» чи «старих» пунктів Звіту.

🤔Якщо переходити до більш важливих змін, то у Звіті про КО було додано пункти 7 та 8 (з підпунктами) щодо заповнення інформації про нерезидента та про постійне представництво відповідно.
Інформація щодо нерезидента містить:
🌍        назву країни реєстрації нерезидента (за Переліком кодів країн світу для статистичних цілей, українською мовою);
4️⃣0️⃣4️⃣ цифровий код країни реєстрації нерезидента (за Переліком кодів країн світу для статистичних цілей);
🗄️        найменування контролюючого органу за основним місцем обліку нерезидента.

Така інформація дозволить контролерам обширніше та автоматизованіше аналізувати дані про нерезидента.

👍Нарешті для постійних представництв з’явився окремий блок інформації, який містить:
➡️        повне найменування постійного представництва;
➡️        код за ЄДРПОУ постійного представництва нерезидента або ідентифікатор об’єкта оподаткування (за відсутності коду ЄДРПОУ);
➡️      місцезнаходження постійного представництва;
➡️        найменування контролюючого органу за основним місцем обліку постійного представництва.

Таким чином, суб’єкти декларування нарешті не будуть мудрувати з тим, як вписати постійне представництво в графи призначені для опису нерезидента.

🕵🏻‍♀️Власне, як виявилося, що наявних граф недостатньо, щоб всебічно описати нерезидента — сторону контрольованої операції.
👔Відомості про особу, що здійснює контрольовані операції ‒ це власне «тіло» Звіту про КО де деталізовано описується предмет здійснюваних контрольованих операцій.
🇺🇦Міністерство фінансів додало уточнення в опис умов постачання (Інкотермс). Нині окремо розділено:
🔵       код умови постачання згідно з Інкотермс, наприклад FCA;
🔵        місце постачання: м. Ґданськ, Польща.

🤨На перший погляд, такі зміни не здаються суттєвими. Детально умови постачання платники податків розписують у документаціях про трансфертні операції. Проте до тих змін можна було заповнити цей пункт так:
🔶        DAP, Польща;
🔶        чи просто FCA.
Важко назвати такий опис якісним та всестороннім.
Коректне місце постачання є суттєвим насамперед для функціонального аналізу операцій, порівняння операції з потенційно співставними та для аналізу ціноутворення в трансфертні операції. Отже, податківці можуть відповісти на ці питання на етапі доперевірочного аналізу, без зайвих запитів на адресу платників податків.
💱Останньою змінjю є те, що було додано пункт про курс валюти на дату відображення контрольованої операції в бухгалтерському обліку, який здебільшого розраховувався додатково та окремо. У цьому разі податківці посилюють контроль за коректністю визначення цін для контрольованих операцій.

Відповідно у Звіт про КО було додані логічні та давно визрілі пункти, які в першу чергу мають зменшити кількість зайвих запитів зі сторони фіскалів, у тому числі запитів на документації з трансфертних операцій.

@taxincognito
#консультація #ПДФО #податки

В якому рядку зазначаються окремі види доходів фізичних осіб⁉️

У фізичних осіб, які хочуть задекларувати отримані доходи часто виникають запитання. Наприклад, в якому рядку Податкової декларації про майновий стан та доходи вказувати ті чи інші види таких доходів?

1️⃣ Фізособа отримала роялті від резидента України — в р. 10.13 Декларації (інші доходи).
2️⃣ Фізособа отримала роялті від нерезидента України — в р. 10.10 Декларації (іноземні доходи).
3️⃣ Фізособа отримала дивіденди від нерезидента України — в р. 10.10 Декларації (іноземні доходи), а в жодному випадку не в р.10.4 (дивіденди).
4️⃣ Фізособа отримала від нерезидента в дарунок майно, розташоване за кордоном — в р. 10.10 Декларації (іноземні доходи), а в жодному випадку не в р. 10.9 (вартість отриманого у дарунок майна).
5️⃣ Фізособа успадкувала від нерезидента майно, розташоване за кордоном — в р. 10.10 Декларації (іноземні доходи), а не в р. 10.9 (вартість успадкованого майна).
6️⃣ Фізособа отримала в подарунок або успадкувала від нерезидента майно, розташоване в Україні — р. 10.9 Декларації.
7️⃣ Якщо фізособа є також ФОП – платником єдиного податку, то при наданні декларації у р.11.1 Декларації необхідно обов’язково вказати дохід ФОП на єдиному податку (та відповідно заповнити і рядок 11 Декларації).
8️⃣ Також при наданні Декларації обов’язково заповнюється Розділ 8 Декларації (відомості про власне нерухоме, рухоме майно). Незалежно від того, чи здається таке майно в оренду, чи ні.
9️⃣ Якщо при одержані іноземних доходів вами вже було сплачено податки в США, то для їх зарахування в Україні вам буде необхідна довідка про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування, видана Службою внутрішніх доходів США (#IRS). Така довідка має бути належним чином легалізована.

Насправді це все дуже, але невідомо чи коли-небудь за незаповнення цього розділу настала якась відповідальність. Втім, керуючись бухгалтерською логікою, якщо є стрічка, то її треба заповнити.😅

@taxincognito
#перевірки #taxquiz

Запити митарів увійшли в чат

@taxincognito
Стандартний термін надання відповіді на запит податкової (крім зустрічної звірки)?
Anonymous Quiz
14%
5 календарних днів
16%
7 робочих днів
32%
10 діб
38%
15 робочих днів
​​#ТЦУ #ДПС #інсайд #перевірки #запити #податки

Про запити податківців щодо трансфертного ціноутворення🔎📋🤔

🧐Останнім часом бачу дивні запити, які надсилає ДПС платникам. Вони стосуються вибірки порівняних компаній. В ТЦУ майже завжди відбираються порівняні компанії зі схожою діяльністю, фінансовими показниками й так далі. При аналізі порівнюються показники їх фінансової діяльності, наприклад, показник чистої рентабельності чи рентабельність операційних витрат.
Тобто, ця вибірка є критично важливою коли ви доказуєте відповідність вашої операції "принципу витягнутої ноги руки" (ринковим умовам).
📝Тепер щодо запитів. Їхня загальна суть зводиться до того, що такі то й такі, компанії не можна включити у вибірку, бо щось там не так. І тут починається крінжа😫.

Почнемо з основних косяків податківців:
підприємство виключено, бо воно не існує - підприємство просто змінило назву;
💸підприємство має не зіставні фінансові результати - фінрез взяли не за той рік;
🚜підприємство займається не зіставною діяльністю - по КВЕДу так (і то лише по основному), а інформація на сайті компанії, профільних ресурсах каже, що все нормально в нього з діяльністю.

Тепер щодо справді цікавого.
1️⃣По-перше, я дивлюся на табличку в запиті та розумію, що я це десь бачив. І тут я ловлю лютий флешбек з часів податкової й розумію, що більша частина цієї таблиці це таблиці ризиковості по ПДВ. Тобто, в ТЦУ засунули таблиці з ПДВ і кажуть, що це норм😅. Насправді там більшість показників актуальні для аналізу потенційно зіставних компаній по ТЦУ. Проте, інформація, наприклад, про кількість найманих працівників не має особливого значення для трансферних операцій. В ТЦУ є таке поняття, як substance. Але просто написати кількість найманих працівників чи суму основних засобів і сказати, що це остаточні дані не можна. Перш за все ці дані може отримати податкова зі своїх реєстрів, а не стороння особа. Для ТЦУ використовуються лише відкриті джерела інформації. А з іншої сторони тут та сама історія, що в ПДВ. Те, що в компанії немає ОЗ і 2 працівники... так є оренда та аутстафінг, підряди.
2️⃣По-друге, в тій частині таблиці, яка все-таки про ТЦУ, а не ПДВ є інформація про необоротні матеріальні активи та торгові марки. Друге, ще десь можна витягнути в інтернеті, але перше де і до чого тут це? Якщо ви аналізуєте ІТ-компанію, то допустимо, а якщо у вас купи-продай, то до чого тут ТМ?

Ви оце все прочитали та думаєте, що вони всі там дебіли? Не все так однозначно. Я теж спочатку так подумав, але потім звернув увагу на дві речі:
💠всі платники, які отримують такі запити мають проблеми з блокування накладних з ПДВ. Тобто відпрацьовують "неблагонадійних" ПДВшників;
💠всі запити це, або центральний апарат ДПС, або ОВП (офіс великих платників). Кадри там досить компетентні. Дурні вони не напишуть (хіба спеціально).

Тобто, ми маємо справу з наступним:
😣податківці ризикових по ПДВ клепають по всіх напрямах;
🌐податківці умови співставності трактують ширше ніж ТЦУшна стаття ПКУ 39 чи навіть Настанови ОЕСР, чи писульки ООН;
💻податківці не соромляться використовувати внутрішні бази даних при аналізі (так можна далеко не завжди) і прямо про це пишуть в запитах.

Як висновок, можна сказати, що ми маємо справу з таким сумнозвісним поняттям, як податкова мода. І ця мода зараз полягає в тому, що казна пуста, шукайте гроші кругом. 
Тому якщо що, то звертайтеся за консультацією. Навіть якщо не допоможу, то морально підтримаю😄.

@taxincognito
​​#ранковий_мем

Ранок понеділка починається з невротизації персоналу

@taxincognito

Коли ти вже 5 років працюєш в податковій в центрі обслуговування платників:
#консультація #податки

Де отримати реквізити на сплату податків

@taxincognito
​​#ранковий_мем

Ранок починається з HR

@taxincognito

Літералі мі коли я звільнявся з податкової:
#консультація #ФОП #податки

Фізична особа може бути одночасно і підприємцем і найманим працівником

Так

Громадянин України відповідно до ст. 42 Конституції України, має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

👩🏻‍💼Якщо ви працюєте найманим працівником, як найманий працівник і вирішили зареєструвати собі ФОП (прикладом може бути закладництво торгівля в інтернеті) обмеження існують лиш для працівників які залучені в державному секторі, такі як: працівники СБУ та Нацполу, працівники суду на нотаріату, органи місцевого самоврядування, військовослужбовці тощо.
👉Якщо ви працюєте як найманий працівник в приватній установі або в комунальній організації (наприклад, працівник рядовий КНП) вам не заборонено зареєструвати ФОП.

Разом з тим найманий працівник – це фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію згідно з укладеним з роботодавцем трудовим договором (контрактом) відповідно до закону (пп. 14.1.195 ПКУ).

Тож трудовий договір укладається роботодавцем з фізичною особою, а не з ФОПом.

@taxincognito
Прошу всіх небайдужих підписати петиції ГЕРОЇВ, вони віддали найдорожче-своє життя щоб ми з вами жили. Залишились діти-сироти

https://petition.president.gov.ua/petition/217686
https://petition.president.gov.ua/petition/215952
​​#міжнародні #Німеччина #податки

Хтось закликає запровадити новий податок на багатство для осіб з активами понад 5 млн. доларів

💸За даними Oxfam, п'ять найбагатших людей подвоїли свої статки з 405 млрд до 869 млрд доларів з 2020 року, тоді як 5 мільярдів найбідніших людей втратили 20 млрд доларів через інфляцію.
😐Oxfam пропонує стягувати податок у розмірі 2% з активів понад 5 млн.дол.США, 3% з активів понад 50 млн.дол.США і 5% з тих, чиї активи перевищують 1 млрд.дол.США.

Кошти пропонується направити на кліматичний захист, освіту, охорону здоров'я та соціальне забезпечення.

💵За оцінками Oxfam, у Німеччині подібний податок може принести 93,6 млрд.дол.США на рік, торкаючись приблизно 200 тисяч осіб.

*якщо багатих зробити біднішими, то бідніші стануть багатшими. запитайте таваріщєй члєніна і сраліна. інфа сотка*

@taxincognito
#стаття_14 #ПКУ #податки

14.1.30. ПКУ 
Відокремлені підрозділи - у значенні, визначеному Цивільним кодексом України та Господарським кодексом України.

Тобто:
1️⃣ Філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.
2️⃣ Представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.
3️⃣ Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
Законом можуть бути встановлені вимоги до створення в Україні філії іноземної юридичної особи.
4️⃣ Керівники філій та представництв призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності.
5️⃣ Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до єдиного державного реєстру.

та/або

Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.

@taxincognito
#рекомендоване #Ютуб #податки

Бігусята про БЕБ

Дивимося, слухаємо і васхіщаємся
податковою міліцією
управлінням СБУ "К"
УБЕЗ
Бюро економічної небезпеки.

https://www.youtube.com/watch?v=cFUMqukCHTY

🧐Від себе скажу, що Вадима Мельника і справді протягнули на конкурсі, але до нього, як на мене, питань не багато. І прив'язувати його до Яника не варто. Загалом проблема БЕБ в тому, що набрали старий податкових мєнтів, СБУшників і вони й далі працюють "по-новому"

З цікавого, що БЕБ відкриває проваджень по економіці менше ніж Нацпол й СБУ.

🤔Також я особисто не дуже розумію претензії Бігусят щодо того, що БЕБ приходить з обшуками і вилучає щось там. В деяких конкретних випадках справді це важко пояснити. Але ж ви не знаєте де треба оперативники й вилучення документів, а де ні? Невже ви думаєте, що вам віддадуть оригінальний бекап сервера 1С у відповідь на запит детектива??))😅
Як казав один пропагандон: нє, думаю.

Реально, що треба зробити це провести переатестацію, частину мєнтів вигнати і набрати нормальних типів (мене з кєнтами). Тому чекаємо новий законопроект протягом березня від Мінюсту.

#Мінюст #МВС #СБУ #Нацпол #БЕБ

Що думаєте? Знову мені подаватися на конкурси?))🤣🤣🤣

@taxincognito
#думки #ТЦУ #податки

Джерела інформації для цілей трансфертного ціноутворення🌍🌍🌍

Внутрішні джерела:
🖌️операції платника з непов'язаними особами;
🖌️операції нерезидента з непов'язаними особами.

Зовнішні джерела:
✒️відкриті джерела;
✒️бази даних;
✒️цінові агенства;
✒️товарні біржі;
✒️інші джерела які надають інформацію про зіставні особи (хз що мається на увазі... Інтернет?).

Бажано, щоб операції з непов'язаними потенційно зіставними особами були регулярними й зіставними за обсягами.

🔍Для методу порівняльної неконтрольованої ціни й власне сировинних товарів використовуються котирувальні ціни та біржові ціни. Хоча й тут можна відпетляти. Якщо цікаво, як то пишіть в коментарі.
💶Для методів рентабельності використовуються будь-які відкриті джерела, що публікують відкриту фінзвітність.

🧐Від себе зазначу, що на одному заході податківці запропонували у вибірку порівняних компаній (яка вивантажена з певної бази даних) додавати компанії в ручну. Тобто, підприємство, яке складає документацію з трансфертного ціноутворення краще ніж податкова чи їхні аудитори знають фактичних конкурентів на ринку, тобто компанії які займаються співставною діяльністю. Але для того, щоб використовувати такі компанії їх треба "легалізувати". 
Відповідно ми маємо вибірку з бази даних і для того, щоб описати додані вручну компанії ми маємо знайти у відкритих джерелах інформації (Інтернет кароч) відомості про діяльність компанії. Потім знайти (в опендаті) її фінзвітність та проаналізувати це все і задокументувати. І якщо компанія не є груповою компанією і маю співставну діяльність, то її можна додати у вибірку.
📔Це звичайно не суперечить Кодексу чи Настановам ОЕСР, але, як на мене, це крайня міра. Податківці часто і не безпідставно скаржаться на те, що незрозуміло як платник сформував саме таку вибірку співставних компаній. І якщо вам доведеться вручну додавати компанії, то на мою думку це зменшить достовірність і надійність вибірки. З мого досвіду я маю пересторогу, що податківці вам там як надодають, що мало не здасться))
 
Тому використовуємо таку фічу лише в випадку, якщо у вас одна співставна компанія або взагалі їх немає. Не балуємся, бо потім будете коригувати податок на прибуток.

Решту дивіться на картинках.

@taxincognito
HTML Embed Code:
2024/06/11 08:31:52
Back to Top