TG Telegram Group Link
Channel: Офіс Генерального прокурора
Back to Bottom
Намагалася продати дворічного сина за 1 млн грн – у Дніпрі затримано жінку

🔷За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Дніпропетровської обласної прокуратури повідомлено про підозру мешканці м. Дніпра за фактом торгівлі людьми, вчиненої стосовно малолітнього (ч. 3 ст. 149 КК України).

🔹За даними слідства, підозрювана вирішила продати свого 2-річного сина, який нібито заважав їй влаштовувати особисте життя. Вона не бажала виховувати та піклуватися про дитину.

🔹Знайшовши жінку, підозрювана запропонувала передати їй сина за грошову винагороду у 1 млн грн.

🔹Підозрювану затримали під час передачі дитини.

🔹Наразі вирішується питання про обрання їй запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

🔹Досудове розслідування - слідчі слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області, оперативний супровід – співробітники Управління міграційної поліції ГУНП в області.
Спеціалізованій екологічній прокуратурі 3 роки. Основні результати. Інфографіка

🔷Після створення Спеціалізованої екологічної прокуратури та екологічних прокуратур в регіонах, кількість обвинувальних вироків щодо злочинів проти довкілля зросла на 37%, а сума встановлених збитків — вчетверо.

🔹Протягом трьох років прокурорами СЕП направлено до суду понад 6000 кримінальних проваджень, в яких встановлено збитків екології на суму понад 18 млрд грн. Забезпечено відшкодування збитків на суму понад 2,1 млрд грн. Цього року до суду направлено 700 обвинувальних актів, розмір збитків у яких перевищує 8,7 млрд грн.

🔹Разом з тим, екологічні прокурори документують та розслідують воєнні злочини рф проти довкілля. Наразі розслідуються 205 кримінальних проваджень за 355 епізодами, з яких 15 — за фактами вчинення екоциду.

🎥Більше про результати роботи екологічної прокуратури
За результатами аудиту прокурори закрили кожне пʼяте кримінальне провадження щодо підприємців

🔷Генпрокурор Андрій Костін провів зустріч з Радою бізнес-обмудсмена, Радою з питань підприємництва при Президентові України та представниками бізнес-спільноти. Говорили про продовження системної співпраці, спрямованої на посилення захисту прав доброчесних підприємців.

💬Три місяці тому був посланий сигнал усій системі правоохоронних органів, що тиск на доброчесний бізнес є неприпустимим. Сьогодні ми маємо відчутні практичні результати. Також можемо сміливо засвідчити, що держава та бізнес готові взаємодіяти та спільно напрацьовувати рішення проблем,зазначив у відеозверненні Голова Офісу Президента Андрій Єрмак.

🔹Андрій Костін зауважив, що за три місяці, які минули з попередньої зустрічі, досягнуто суттєвого прогресу. За фахової участі Ради бізнес-омбудсмена, Ради з питань підприємництва при Президентові України, бізнес-асоціацій та міжнародних експертів Офіс Генпрокурора вдосконалив Стандарти діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування.

💬Сьогодні я підпиcав наказ про затвердження оновлених Стандартів і з цього моменту вони є обов’язковими для усіх прокурорів, – наголосив Генпрокурор.

🔹Стандарти мають стати певним запобіжником надмірних та необґрунтованих процесуальних дій і заходів.

🔹Офіс Генпрокурора також провів аудит кримінальних проваджень, в яких фігурують суб’єкти господарювання, та постійно реагує на виявлені порушення їхніх прав у кримінальному процесі.

🔹Кількість обшуків, арештів майна та фактів отримання тимчасового доступу зменшено майже удвічі. Прокурори вжили понад 3100 заходів для захисту прав підприємців, які є учасниками кримінального процесу. Серед них – закриття 1218 кримінальних проваджень з 6471 такої категорії, тобто кожне пʼяте. І цей аудит продовжується.

💬Працюємо далі заради наближення Перемоги над ворогом та розбудови успішної європейської України, де чесний та конкурентний бізнес є основою економічного зростання, – констатував Генпрокурор.
Затримано чоловіка, який передавав фсб рф дані про базування Сил оборони України на Харківщині та Миколаївщині для прицільних повітряних атак

🔷За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури громадянину повідомлено про підозру у поширенні інформації про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 114-2 КК України).

🔹За даними слідства, колишній строковик однієї з українських військових частин напередодні звільнення в запас добровільно пішов на співпрацю з представником фсб рф.

🔹Через месенджер Signal він передавав російському куратору локації Сил оборони та військової техніки у м. Лозова Харківської області, м. Миколаїв та Миколаївській області. Ці дані були необхідні ворогу для нанесення прицільних повітряних ударів по українських захисниках.

🔹Правоохоронці затримали чоловіка поблизу лінії зіткнення на Куп’янському напрямку. Він намагався приховано вийти на позиції окупантів. Якщо б план спрацював, агент мав потрапити до «філії» фсб рф на тимчасово окупованій частині Луганської області.

🔹Суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення: підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

🔹Досудове розслідування – СБУ, оперативний супровід – військова контррозвідка СБУ.
HTML Embed Code:
2024/04/25 07:43:54
Back to Top