TG Telegram Group Link
Channel: Офіс Генерального прокурора
Back to Bottom
До 15 років тюрми засуджено двох агентів рф, які здавали ворогу місця розміщення ЗСУ та лікарень у Херсоні

🔷За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора чоловіка та жінку визнано винними у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

🔹Їх засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

🔹У суді прокурор довів, що двоє мешканців м. Херсон, які проживали у цивільному шлюбі, були залучені до злочинної діяльності співробітником фсб рф.

🔹За грошову винагороду через мессенджер він давав засудженим завдання фіксувати та передавати дані про військові бази та інші інфраструктурні об’єкти у Херсоні для нанесення по них ударів.

🔹Ворога цікавила інформація про місця дислокації підрозділу Нацполіції України, центру комплектування та соціальної підтримки, місцевої військової адміністрації, ЗСУ, лікарень та блокпостів.

🔹За наводками засуджених військові та важливі інфраструктурні об’єкти Херсону зазнавали ворожих артилерійських обстрілів.

🔹Досудове розслідування - СБУ.
До 15 років ув’язнення засуджено жителя Харківщини, який «зливав» ворогу оборонні позиції українських військ на кордоні з рф

🔷За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Харківської обласної прокуратури суд визнав громадянина винним у в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

🔹Йому призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

🔹Прокурори довели, що у липні 2023 року співробітник фсб рф через месенджер звʼязався з мешканцем м. Вовчанськ, який працював завідуючим господарством в одному з місцевих медичних закладів. Представник російської спецслужби запропонував конфіденційне співробітництво – за грошову винагороду проводити підривну діяльність проти України.

🔹Щоб підтвердити готовність до співпраці, засуджений навіть написав розписку, у якій зазначив, що «готов выполнять разведывательные и диверсионные задачи». У цілях конспірації чоловік обрав собі оперативний псевдонім «Лексус».

🔹Він надсилав ворогу інформацію про місцезнаходження українських військових та напрямки руху техніки на території Вовчанської територіальної громади. Для цього ставив відповідні відмітки на гугл-мапах. Також чоловік «зливав» представнику фсб рф місця базування підрозділів СБУ та Національної поліції України поблизу кордону з рф.

🔹«Лексус» корегував ворожий вогонь, «звітуючи» про наслідки обстрілів з боку зс рф.

🔹Засуджений, намагаючись продемонструвати свою користь для ворога, встиг вчинити 35 епізодів злочинів.

🔹Правоохоронці затримали чоловіка у м. Вовчанськ в листопаді 2023 року. Під час обшуків за місцем його мешкання виявлено та вилучено телефон, в якому містилась переписка з російським куратором.

🔹На суд чоловік очікував, перебуваючи під вартою.

🔹Під час судового розгляду він повністю визнав свою вину.

🔹Досудове розслідування та оперативний супровід – СБУ.
Донеччина під масованою атакою окупантів – розпочато розслідування за фактами загибелі 5 та поранення 8 цивільних

🔷За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч. 1, 2 ст. 438 КК України).

🔹За даними слідства, 25 квітня 2024 року з самого ранку окупаційні війська завдають чисельні атаки по населеним пунктам Покровського району.

🔹В смт Курахівка, с. Новоолександрівка й смт Очеретино внаслідок обстрілів загинули троє місцевих жителів 56, 67 й 69-років.

🔹У м. Гірник та м. Красногорівка зазнали поранень четверо чоловіків.

🔹Також під приціл армії рф потрапило смт Удачне. За попередніми даними, ворог атакував його ракетою «Іскандер-М». Двоє чоловіків отримали поранення, несумісні з життям. Множинні осколкові поранення різного ступеня тяжкості дістали 4 цивільних віком від 28 до 42 років.

🔹Прокурори вживають всі можливі та належні заходи для документування воєнних злочинів, вчинених представниками збройних сил рф.
Внаслідок ракетної атаки по залізничному вокзалу у Балаклії поранено десять людей – розпочато провадження

🔷За процесуального керівництва Ізюмської окружної прокуратури Харківської області розпочато досудове розслідування за фактом порушення та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

🔹За даними слідства, 25 квітня близько 16:40 збройні сили рф завдали ракетний удар по залізничному вокзалу у м. Балаклія.

🔹Отримали поранення 10 мирних мешканців.

🔹Пошкоджено будівлю залізничного вокзалу, електричку, залізничні колії.

🔹Наразі точний тип ракети встановлюється.

🔹Прокурори та слідчі поліції вживають всіх можливих та належних заходів для документування воєнних злочинів, вчинених представниками зс рф.
У Харкові викрито двох ремонтників, які коригували атаки ворога по позиціях мобільних вогневих груп по знищенню БпЛА

🔷За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури двом громадянам повідомлено про підозру. Одному з них інкриміновано державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України), іншому – поширення інформації про переміщення, рух та розташування ЗСУ в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 114-2 КК України).

🔹За даними слідства, з лютого 2024 року двоє ремонтників з Харкова передавали ворогу інформацію, необхідну для нанесення повітряних атак по обласному центру.

🔹Підозрювані поодинці їздили по Харкову і наближених населених пунктах, приховано збираючи відомості про розташування позицій української армії та техніки. Крім того, вони вишукували по місту мобільні вогневі групи по знищенню безпілотників.

🔹Зібравши необхідну інформацію, один з підозрюваних передавав її в телефонному режимі своєму знайомому, який у 2014 році виїхав до тимчасово окупованого Донецька та служить в армії так званої «днр». Він, у свою чергу, мав передати російським спецслужбам актуальні координати для нанесення ракетних атак та ударів БпЛА.

🔹Правоохоронці викрили чоловіків за місцями їх проживання у Харкові. Під час обшуку у них вилучено мобільні телефони з доказами протиправної діяльності.

🔹Суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення: обох підозрюваних взято під варту без права внесення застави.

🔹Досудове розслідування та оперативний – СБУ.
Викрито військовослужбовця, який допомагав переховуватись підозрюваним у розстрілі поліцейських на Вінниччині
 
🔷За процесуального керівництва Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону військовослужбовцю однієї з військових частин Одеської області повідомлено про підозру у приховуванні особливо тяжкого злочину (ч. 1 ст. 396 КК України).

🔹За даними слідства, 20 квітня 2024 року двоє військовослужбовців, які перебували у розшуку за підозрою у розстрілі поліцейських на Вінничині, звернулися до співслужбовця з проханням допомогти у їх переховуванні та незаконному перетині державного кордону України.

🔹Отримавши згоду, розшукувані військовослужбовці сховали своє авто в гаражі у батька підозрюваного. Також вони взяли автівку співслужбовця та вирушили до м. Подільська Одеської області, де були затримані.

🔹Для конспірації підозрюваний придбав для розшукуваних осіб мобільний телефон та разом із паспортами для виїзду за кордон передав їм ці речі в обумовленому місці.

🔹Наразі готується клопотання до суду про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

🔹Досудове розслідування – ДБР.
Повідомлено про підозру посадовцю «Росатому», причетному до викрадення та знищення майна ДСП «Чорнобильська АЕС» на суму понад 1 млрд грн

🔷За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру заступникові генерального директора по безпеці АТ «Провідний проєктно-дослідницький та науково-дослідницький інститут промислової технології» Державної компанії «Росатом».

🔹Йому інкриміновано порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

🔹За даними слідства, підозрюваний з 24 лютого по 31 березня 2022 року перебував на території Чорнобильської АЕС, під час захоплення станції представниками зс рф і підрозділами росгвардії.

🔹Діючи за попередньою змовою зі співробітниками ДК «Росатом», підозрюваний вчинив мародерство. Він наказав демонтувати цінне обладнання та інше майно, завантажити його до військової техніки та вивезти на територію Білорусі. Інше майно, яке не могло бути вивезено, наказав знищити. Завдані збитки оцінюються у 1,038 млрд гривень.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Захоплення Чорнобильської АЕС. Як прокурори і слідчі викривають причетних до окупації

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній станції сталась аварія, яку досі вважають однією з найбільших техногенних катастроф. Відтоді назва невеликого міста на київському Поліссі стала нагадуванням, яку страшну ціну платить людство за помилки. Ніколи знову - урок Чорнобиля для всього світу. Однак знайшлась країна з альтернативним поглядом на історію: «Можем павтаріть!».

24 лютого 2022 року, коли росія почала повномасштабне вторгнення, Державне спеціальне підприємство «Чорнобильська АЕС» одним із перших потрапило під окупацію. Озброєні люди з важкою технікою захопили станцію, її персонал і охоронців. Понад місяць вони залишались заручниками окупантів.


➡️ Про деталі розслідування та притягнення до відповідальності розповів заступник начальника Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора Тарас Семків.
HTML Embed Code:
2024/04/26 11:40:45
Back to Top