TG Telegram Group Link
Channel: NABU Daily by Олег Новіков
Back to Bottom
NABU Daily by Олег Новіков
Депутата з Сумщини заарештували Вищий антикорупційний суд узяв під варту депутата Сумської обласної ради від партії «Батьківщина» Магомеда-Шаріпа Галаєва до 24 травня. Альтернатива – 3 млн грн застави. НАБУ і САП просили арешт із 10 млн грн застави. У разі…
Другого депутата з Сумщини відпустили просто під заставу!

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Володимир Воронько відмовився взяти під варту депутата Сумської обласної ради, головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» Сумської міської ради Володимира Поцелуєва. Його відпустили під 1,96 млн грн застави з обов'язками.

Прокурор САП просив заарештувати Поцелуєва з альтернативою 7 млн грн застави. САП оскаржить це рішення в Апеляційній палаті ВАКС.

До того ж, Воронько або не розглянув або відмовив мені у заяві про трансляцію судового засідання.
​​НАБУ і САП затримали відомого СБУшника Артема Шила

НАБУ і САП викрили організовану групу, яка заволоділа майже 95 млн грн АТ «Укрзалізниця» на закупівлі трансформаторів під час воєнного стану. Серед підозрюваних: колишній радник Офісу президента, посадовець СБУ Артем Шило. Саме він, за версією слідства, очолює цю організовану групу. Його затримали.

Впродовж червня – грудня 2022 року Шило через підконтрольних службових осіб УЗ забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів. Постачання трансформаторів відбувалося за завищеною вартістю. Як підставу для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами використано лист «Щодо загроз державній безпеці».

Компанію-переможця контролює громадянин Республіки Білорусь, який має зв'язки з рф. Цей «переможець» через зареєстровану в Болгарії контрольовану фірму-прокладку закупив трансформатори у виробника в Узбекистані та перепродав УЗ за ціною, штучно збільшеною майже вдвічі. Унаслідок реалізації схеми впродовж 2022-2024 років «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,7 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд.

НАБУ і САП через суд наклали арешт на 53 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальника. Наразі затримано лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи.
СБУшнику Шилу та іншим повідомили про підозру

НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому раднику ОПУ, працівнику СБУ Артему Шилу в заволодінні майже 95 млн грн філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця». Крім нього у справі запідозрили його експідлеглого Олександра Ковалюка (був заступником голови АМПУ), експершого заступника директора філії ЦЗВ УЗ Олексія Онисимюка, заступника директора з економічної та інформаційної безпеки апарату директора з економічної та інформаційної безпеки УЗ Олександра Шевченка та ще трьом фігурантам.

Онисимюка обвинувачують в одержанні неправомірної вигоди у вигляді автівки Toyota Camry від підприємця Ігоря Бутанова та підозрюють у причетності до справи про заволодіння 117 млн грн АТ «Укрзалізниця» під час закупівлі кабельно-провідникової продукції. До речі, Шилу повідомили про підозру і в справі на 117 млн грн УЗ щодо кабелю.

Днями Вищий антикорупційний суд розгляне клопотання про застосування запобіжних заходів до підозрюваних.
Працівника СБУ Шила заарештували

Слідча суддя ВАКС Катерина Сікора заарештувала працівника СБУ Артема Шила до 31 травня. Альтернатива – 30 млн грн застави. У разі внесення коштами на Шило покладуть низку обов'язків, зокрема: здати закордонні паспорти, носити електронний браслет.

Також його зобов'яжуть утримуватися від спілкування з головою УЗ Євгеном Лященком, міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним, віце-прем'єрміністром Олександром Кубраковим, заступником голови ОП Олегом Татаровим, головою ОП Андрієм Єрмаком, керівником апарату директора з економічної та інформаційної безпеки УЗ Едуардом Кріциним та іншими підозрюваними Кондрашовим, Колташовим, експосадовцем УЗ Олексієм Онисимюком, підприємцем Ігорем Бутановим, Андрієм Онищенком, Хом'яковим, Мельником, підприємцем Володимиром Котляром, Кондратенком, Мельником, заступником Кріцина Олександром Шевченком та ексзаступником голови АМПУ Олександром Ковалюком з приводу обставин кримінального провадження.
Князєва відсторонили від розгляду справ до кінця слухання його обвинувачення

Вища рада правосуддя відсторонила суддю Верховного суду Всеволода Князєва від правосуддя, тобто від розгляду судових справ. Строк відсторонення – до оголошення вироку в його справі або її закритті.
За Шила внесли заставу, він поки в СІЗО

За офіцера Служби безпеки України Артема Шила внесли 30 млн грн застави, визначеної як альтернативу триманню під вартою. Поки що він перебуває в слідчому ізоляторі.

Після виходу з-під варти на нього покладуть обовʼязки, зокрема, не відлучатися з Києва без дозволу, здати закордонні паспорти та інше.
​​Екснардепа Онищенка засудили до 15 років ув'язнення

Вищий антикорупційний суд визнав колишнього народного депутата Олександра Онищенка винуватим в організації газових схем і призначив йому 15 років позбавлення волі заочно. Також йому заборонили протягом 3 років (максимальний строк) після відбуття основного покарання обіймати певні посади і конфіскували все майно. Сам політик востаннє перебував в Німеччині, звідки його відмовилися екстрадувати, бо "в Україні погані умови в тюрмах".

Цим же вироком визнано винуватою у причетності до справи Олену Павленко. Їй призначили 12 років колонії з таким самим додатковим покаранням.

Колегія конфіскувала, зокрема: кошти на банківських рахунках; низку земельних ділянок, у тому числі в Козині під Києвом і там же недобудований будинок; іншу нерухомість; автомобіль MERCEDES-BENZ S 500L 4MATIC; корпоративні права Онищенка в низці компаній та інше.

Судді також частково задовольнили цивільний позов і стягнули з Онищенка і Павленко 536,65 млн грн.

Рішення ухвалила колегія суддів у складі: головуюча суддя Федорак, судді Ігор Строгий і Віктор Маслов.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до Апеляційної палати ВАКС протягом 30 днів.
Ще двох фігурантів справи СБУшника Шила заарештували

Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього підлеглого офіцера Служби безпеки України Артема Шила, ексзаступника голови Адміністрації морських портів Олександра Ковалюка. Альтернатива – 4,2 млн грн застави.

Також ВАКС заарештував представника приватної фірми «УЗЕЛЕКТРО» Дениса Хом'якова. Альтернативою йому визначили 9,9 млн грн застави.

Нагадаю, що Шила, Ковалюка, Хом'якова та інших підозрюють в заволодінні 94,8 млн грн філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» при закупівлі трансформаторів за завищеною вартістю. Окремо Шила підозрюють у причетності до заволодіння 117 млн грн коштами УЗ на купівлі кабелів.
Екснардепу Демчаку заочно повідомили про підозру

НАБУ і САП заочно повідомили про підозру черговому колишньому народному депутату. Йдеться про екснардепа від БПП Руслана Демчака. На думку НАБУ і САП, він незаконно отримав близько 225 тисяч гривень компенсації з держбюджету за оренду житла в Києві, коли Демчак жив в будинку в Крюківщині під Києвом. Будинок був оформлений на його батька. Демчак офіційно мільйонер. Йому інкримінують ч. 2 ст. 364 ККУ.

Наразі невідомо, де перебуває Демчак. Про підозру йому повідомили заочно і викликали до НАБУ на допити.
ВАКС оголосив черговий обвинувальний вирок

Вищий антикорупційний суд визнав винуватим колишнього директора Чернівецького перинатального центру Дмитра Манчуленка у спробі підкупу посадовців Чернівецької обласної ради. Йому призначили 6 років позбавлення волі.

Суд конфіскував і предмет неправомірної вигоди, а саме 12 тисяч доларів. Рішення ухвалила колегія суддів у складі: головуюча Катерина Сікора, судді Сергій Мойсак і Олена Танасевич.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений протягом 30 днів до Апеляційної палати ВАКС.

Нагадаю, Манчуленка обвинувачували у спробі підкупу посадовців Чернівецької обласної ради за укладення з ним контракту на посаду гендиректора Чернівецького обласного перинатального центру безстроково.
Викрито схему заволодіння майже 160 млн грн, виділених на відновлення Харкова

НАБУ і САП викрили сімох осіб на заволодінні 159,5 млн грн. Про підозру, зокрема, повідомили першому заступнику гендиректора КП «Харківські теплові мережі» Сергію Волику. На думку слідства, впливовий бізнесмен, який є організатором групи, у змові з Воликом домігся укладення з підконтрольними йому компаніями прямих договорів на постачання трубної продукції, вікон та технічної солі. При цьому саме воєнний стан учасники оборудки використали як привід не проводити відкриті торги.

Компанія-постачальник продукції закупила необхідне через низку фірм-прокладок у виробника і продала її комунальному підприємству за понад удвічі завищеною ціною. При чому вказане КП мало з цим виробником прямі господарські відносини.

Унаслідок реалізації схеми завдано збитків на суму 159,5 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд. При цьому частина цих коштів у сумі 22 млн грн була надана Світовим Банком (Міжнародний банк реконструкції та відродження) та призначалися для розвитку міської інфраструктури.

Відео youtu.be/MX7rLqjXQKo
​​Директорку департаменту Херсонської ОВА відпустили під заставу

Вищий антикорупційний суд відмовився взяти під варту директорку департаменту розвитку територій Херсонської ОВА Світлану Васіну. Її відпустили під 800 тисяч гривень застави з покладанням низку обов'язків, зокрема, здати закордонні паспорти і прибувати за першим викликом.

Водночас суд заарештував власницю компанії ТОВ «Будівельні Технології Південь» Марину Балан. Альтернатива – 1,5 млн грн застави. Також суд обрав запобіжний захід директору цієї фірми Валентину Балану (ймовірно, батько Марини) – 500 тис. грн застави з обов'язками.

За даними слідства, очільник одного з департаментів Херсонської ОВА у змові з власником та керівником приватного товариства організували завищення вартості технічного обстеження 107 об'єктів соціальної інфраструктури (школи, лікарні тощо) у більше ніж 15 разів. Таким чином договір уклали на суму понад 9,9 млн грн, тоді як фактично надані послуги коштували 534 тисяч гривень. У результаті учасники схеми заволоділи коштами резервного фонду Кабінету міністрів на суму понад 7,7 млн грн.
​​Експосадовця СБУ заарештували на два місяці

Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього начальника Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України Олександра Провоторова на 60 днів. Альтернатива – 3 млн грн застави.

У разі внесення застави на підозрюваного покладатимуться обов'язки: прибувати за кожним викликом; не залишати межі Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з особами, указаними в ухвалі суду; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Нагадаю, за версією слідства, Провоторов та його перший заступник організували придбання паливно-мастильних матеріалів для службових авто та бронетехніки СБУ за штучно завищеними цінами.

Для цього експосадовці залучили декілька підконтрольних комерційних структур з Києва, які займаються торгівлею нафтопродуктами. Щоб реалізувати оборудки, вони вносили недостовірні відомості до фінансово-господарської та звітної документації. У результаті заподіяно понад 26 млн грн збитків.
​​НАБУ і САП викрили злочинну організацію на Чернівецькій митниці

Діяла ця організація в період з 2017 по 2019 роки. До неї входили 11 осіб, серед яких троє службовців Чернівецької митниці та вісім фізичних осіб (одна з них колишній депутат Чернівецької обласної ради). Дії цієї організації з мінімізації митних платежів за схемою так званого «сірого» імпорту заподіяли державі майже 290 млн грн збитків.

Зокрема, у цій справі раніше фігурував місцеві бізнесмени Юрій Кушнір і Олександр Єремійчук, ексначальник Чернівецької митниці Микола Салагор, посадовці цієї митниці Геннадій Поцелуйко і Микола Ніколеску, а також інші фізособи.

Як встановило слідство, учасники організували незаконне ввезення через митний пост «Вадул-Сірет» високоліквідних товарів з Туреччини (одяг, взуття, аксесуари), оформлюючи транспорт з ними як порожній або маскуючи їх товарами прикриття (тканина, ДСП, цегла) зі значно меншою митною вартістю.

За останньою схемою, службові особи митного поста на підставі підроблених документів забезпечували позачерговий пропуск вантажівок без проведення митного огляду. Надалі транспорт їхав до складів підприємців, де високоліквідні товари вивантажували та реалізовували, а завантажені замість них товари прикриття доставляли на митний пост «Чернівці» для завершення оформлення та сплати занижених платежів.

П'ятьох осіб затримано.
Гладковського-старшого оголосили в розшук

ВАКС підтримав клопотання прокурора САП про оголошення в розшук колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. У березні 2022 року суд передав його заставу на користь Збройних сил України, а самого обвинуваченого відпустили під особисте зобов'язання. З тих пір він не ходив на суді, а, за даними НАБУ, взагалі перебуває за кордоном. Дуже цікаво, на яких підставах його випустили.

Нагадаю, що Гладковського-старшого обвинувачують у зловживаннях. На думку сторони обвинувачення, експосадовець РНБО використав надану йому владу та службове становище всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди структурою, в якій він та його близькі особи мають частку власності, а саме — автомобільна компанія «Богдан Моторс».
​​Справу нардепа Одарченка скерували до суду

САП відправила до антикорупційного суду обвинувальний акт стосовно нардепа СН Андрія Одарченка. Його обвинувачують у спробі підкупу керівника Державного агентства відновлення Мустафи Найєма за криптовалюту.
Мера Рені засудили до 9 років колонії

ВАКС визнав винуватим міського голову Рені Одеської області Ігоря Плєхова в одержанні 50 тисяч доларів неправомірної вигоди. Разом із ним засудили колишнього депутата Ренійської міської ради Івана Пойдолова до 10 років, але заочно, оскільки він переховується. Раніше суд стягнув 1,87 млн грн застави Пойдолова в держбюджет. В обох фігурантів конфіскували все належне їм майно.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений протягом 30 днів до Апеляційної палати ВАКС.

Нагадаю, за версією обвинувачення, на той момент депутат Ренійської міськради Пойдолов, який одночасно обіймав посаду голови постійної комісії, що займається, зокрема, земельними питаннями, діючи за попередньою змовою з мером Плеховим отримав частину неправомірної вигоди в сумі 50 тис. дол. від громадянина за забезпечення передання йому в оренду земельної ділянки комунальної власності площею близько 2,5 га. Загальна сума неправомірної вигоди, про надання якої прохали посадовці, становила 100 тис. дол.
NABU Daily by Олег Новіков
​​НАБУ і САП викрили злочинну організацію на Чернівецькій митниці Діяла ця організація в період з 2017 по 2019 роки. До неї входили 11 осіб, серед яких троє службовців Чернівецької митниці та вісім фізичних осіб (одна з них колишній депутат Чернівецької обласної…
Заарештували ексначальника Чернівецької митниці

Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього керівника Чернівецької митниці Миколу Салагора до 14 червня. Альтернатива – 60 млн грн застави. На думку слідства, Салагор був співорганізатором зловживань під час розмитнення товарів на митному пості «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці.

Разом із ним заарештували члена злочинної організації Ігоря Савка. Альтернатива – 6 млн грн. Савка також підозрюють в організації побиття журналістів, які намагалися викрити корупційну схему на Чернівецькій митниці. За даними слідства, він це зробив на виконання вказівки Салагора.

Деталі справи у відео: https://youtu.be/HSKVB1MAyNU
З екснардепом Поляковим затвердили угоду

Йдеться про незаконне одержання ним 367 тис. грн компенсації за оренду житла в Києві, хоча мав власну квартиру. Колишньому народному депутату Максиму Полякову загрожувало до 6 років ув'язнення, проте він пішов на угоду. Тож йому призначили 3 роки умовного позбавлення волі з іспитовим строком у 3 роки та 17 тис. грн штрафу, а також стягнули 39 354,24 грн процесуальних витрат. Екснардеп також добровільно перерахував 1 млн грн на ЗСУ і відшкодував завдані 367 тис. грн збитків.

Окремо Поляков зобов'язаний: періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання та не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Паралельно Полякова судять у так званій «бурштиновій справі» за одержання неправомірної вигоди.
NABU Daily by Олег Новіков
Сус по дорозі в колонію Касаційний кримінальний суд відмовився призупиняти виконання вироку, яким до 7 років позбавлення волі засудили колишнього заступника начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури…
Верховний суд залишив вирок Суса без змін

Касаційний кримінальний суд залишив без змін вирок, яким до 7 років позбавлення волі засудили колишнього заступника начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури Дмитра Суса. Оскільки виконання вироку не зупиняли, то, швидше за все, Сус уже перебуває в колонії.

Ексслідчого ГПУ Суса засудили за заволодіння майном. Зокрема, під час низки обшуків той вилучив і привласнив: 9025 доларів і 192 660 грн; ще 8600 грн; гральні автомати, меблі та інші речі за місцем розташування нелегального грального закладу. Уподальшому Сус за 10 тисяч доларів продав майно для казино.
HTML Embed Code:
2024/04/19 12:23:12
Back to Top