TG Telegram Group Link
Channel: Час історій
Back to Bottom
На зображенні — еволюція клинописного значка пива. Від більш-менш точного зображення об'єкта він з роками ставав усе абстрактнішим, і при цьому простіше в написанні.

Для шумерів, ассирійців та інших народів, які використовували клинопис, пиво було одним із ключових продуктів — не менш важливим, ніж хліб.

А саме слово «пиво» ​​— серед найчастіших у клинописних документах. Тому приклад дуже характерний та показовий.

У X столітті до н. писемність вийшла новий етап розвитку. На основі клинопису було створено перший алфавіт, у якому символи означали не конкретні слова, а звуки – фінікійський. А враховуючи що фінікійці своєю активною торгівлею витягували світ після кризи бронзового віку, то не дивно що цей алфавіт доволі швидко розповсюдився, і потім вже на його основі було створено грецький алфавіт.
Випадково запостив, але вже хай буде. Протошумерське письмо передає вітання.
Два меча, гальштатського типу розповсюджений по всій центральній Європі та китайський меч періоду Західного Чжоу.

Ну і так між іншим, якщо у вас буде бажання підтримати мене - реквізити в закріпленому пості, дякую.
Гхм, інколи якось так себе почуваю
Радянський союз завжди намагався себе подавати як робітничу країну, де всі вміють і люблять працювати руками. А в реальності розвиток робітничих спеціальностей завжди видно по якості інструменту, і по навчанню. Про радянський інструмент можна писати окрему публікацію, а про навчання - я просто покажу цей американський навчальний мультфільм 1945 року, який був призваний познайомити дітей з інструментом та правильним вибором відповідного інструменту для роботи. Приємного перегляду.
У багатьох людей виникає питання, чому старовинні меблі та і загалом вироби з дерева міцніші ніж сучасні, і переживають таку кількість часу яка не під силу сучасним виробам. А ось і відповідь - сучасна деревина добувається з менш щільних дерев, які росли меншу кількість часу. Це приклад того як в гонитві за наживою ми втрачаємо якість.

Приблизно такий текст можна зараз зустріти в соцмережах, і він повна нісенітниця. По перше на фото два різних види дерев, які відрізняються щільністю деревини, а по друге ми переважно бачимо тільки дуже якісні меблі, які дожили до нашого часу якраз таки через свою якість, і якщо ви думаєте що всі меблі раніше були такими - ви дуже помиляєтесь. Не давайте вводити себе в оману.
𐎠𐎭𐎣 𐎮𐎭𐎤 𐎣𐎠𐏀 𐏂𐎧𐎤 𐎣𐎠𐎱𐎪𐎭𐎤𐎽𐎽 𐎼𐎨𐎫𐎫 𐎥𐎠𐎫𐎫, 𐎠𐎭𐎣 𐏂𐎧𐎤 𐎫𐎤𐏂𐏂𐎤𐎱𐎽 𐎼𐎨𐎫𐎫 𐎽𐎯𐎤𐎠𐎪 𐎠𐎦𐎠𐎨𐎭
Бронзовий друшляк з Помпеї, 1 століття до нашої ери
Єдине збережене деревʼяне відро римських часів. Призначене для рідини, про що свідчить носик для точного розливу. Знайдено у річці Рейн, на місці де 1800 років тому затонуло річкове судно.
Оскільки ви все одно плануєте їсти всяке смачне, то ось вам історія про їжу.

У Британському музеї зберігається Білий обеліск — великий кам'яний моноліт заввишки майже три метри, знайдений на півночі Іраку в стародавньому місті Асірія Ніневія. Він був висічений у XI – IX ст. до н. е.

На обеліску зображені військові кампанії, релігійні обряди та дозвілля ассирійського царя (якого саме точно невідомо). І на цьому барельєфі можна знайти найдавніше у світі зображення торта або страви, вкрай на нього схожого. Так, все вірно торт формою нагадує зіккурат. Ну а яку ще форму ви чекали від ассирійців?

Цар підносить його богині Іштар як жертвопринесення. В іншій сцені той же «торт» з'являється на бенкеті. Вважається що перед нами ритуал reḫāti - вживання їжі, яка залишилася від дарів богам царем і його слугами.

Ми точно не знаємо, що це за страва, але деякі історики припускають, що це був саме солодкий хлібний десерт, тобто торт чи кекс. У Месопотамії такі десерти точно готували — відомо багато рецептів десертів, у яких у пишне тісто на молоці та олії додавалися сухофрукти, горіхи та спеції.
З 1761 по 1834 рік річна смертність у Британії скоротилася на 11% - з 28 до 25 осіб на 1000. При цьому рівень життя для багатьох став гіршим, санітарні умови в містах бажали кращого, а міста росли дуже швидко. То що ж змінилось?

Справа в тому, що в цей час величезне поширення набув чай - в 1764 році, коли податок на чай скоротився з 119% до 12,5%, його могли дозволити навіть бідні селяни. Чай швидко перетворився з напою еліт, на напій для всіх, і люди почали кипʼятити волу перед вживанням, що одразу знизило смертність від bloody flux - дизентерії.

Що правда на дитячій смертності це ніяк не відзначилось, бо дітям чай не давали, тож вони пили сиру воду і помирали як і раніше.
Якось Джозефіна Кокрейн була дуже засмучена тим що під час миття її родинний порцеляновий сервіз зазнавав втрат, і тоді вона сказала «Якщо ніхто не збирається винаходити посудомийну машину, я займуся цим сама!». 28 грудня 1886 року вона отримала патент на свій винахід, в 1894 році показала її на всесвітній виставці, почала отримувати замовлення від готелем та ресторанів, і вже в 1897 році розпочала серійне виробництво. Перша побутова радянська посудомицна машина зʼявилась в 1967 році, але ніхто її не бачив .
Немає нічого більш жахливого, ніж відновлення проводки, в яку вже хтось лазив кривими руками. Короче історія з ремонтом затягується на більший термін ніж очікувалось :/
А у вас що і як?
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Дуже милі приклади ремонту пергаменту. 12 сторіччя, Германія.
Механік:
-ну ніби ремонт проводки йде до логічного завершення;
Я:
-так, це чудова новина;
Система підключення повного приводу:
-не браття, ви не поспішайте!

Госпаде, що що мені це все, я ж кіт :(
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
HTML Embed Code:
2024/05/10 01:28:28
Back to Top