TG Telegram Group Link
Channel: ⚫️Krapka
Back to Bottom
​​♦️💉Де читати про першу допомогу?

▪️Само і взаємодопомога в мирний час і на полі бою — те, що може зберегти життя вам. Всього декілька простих дій можуть попередити смерть або інвалідність.

▪️Вчасно і правильно накладений джгут може подарувати дорогоцінні хвилини при транспортуванні, і водночас щоб назавжди травмувати людину достатньо підняти її, не знаючи про перелом шиї.

▪️Спочатку я думав розповісти про це сам, але вчасно згадав, що це вже роблять чудові люди з команди Semper Tiro. Це колектив студентів-медиків БДМУ, інформація перевірена і відповідає найновішим алгоритмам і протоколам.
​​🔥Важлива інформація для ваших друзів і знайомих закордоном!

▪️Деякі росіяни поза межами своєї країни нападають на українських біженців, ображають їх чи навіть намагаються нападати фізично.

"Якщо перебуваючи в Сербії ви отримували погрози чи залякування за свою проукраїнську позицію, ви можете надіслати інформацію про це за адресою: [email protected].
Збираються також докази речей та подій у вигляді свідчень, фотографій, скріншотів тощо, через які ви почуваєтеся небезпечно та некомфортно в Сербії. Збір триватиме 2 тижні.
Результати будуть передані делегації ЄС в Сербії. Ви також за бажання можете отримати юридичну допомогу." твіттер-користувачка @siverianka

▪️Кожен такий випадок має бути покараним, тому наводитиму контакти за якими варто звертатись/надсилати свідчення. Якщо ви знаєте про такі у будь-якій країні, чи іншу корисну інформацію, пишіть в особисті мені, або в коментарях до цього поста.
Знайти житло для вимушених переселенців можна на порталі "Прихисток". Буковинці там пропонують понад тисячу місць для людей з інших областей та описують свої домівки.
Forwarded from ҐРУНТ
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇦Діставайте свої твітери і фейсбуки та давайте разом вимагати дотримання гарантій безпеки від європейської спільноти, - закликають у Центрі української перемоги.

Сьогодні Україні загрожує знищення через агресію рф. Європа має виступати єдиним фронтом творення сильної європейської спільноти з демократичними цінностями.

Тут детально розписано, що треба робити і кого тегати.

Копіюємо, публікуємо та чекаємо реакції європейської спільноти!
Сергій Притула про ленд-ліз #коротко

"Це дуже круто, ми зможемо отримати від них гармати, танки, літаки... Єдине, що ми не зможемо отримати — ядерна зброя))"

Важливо розуміти — зброю дадуть не одразу, а в межах декількох тижнів. Однак, впродовж наступних декад відбуватиметься "Битва за Донбас", а точніше "битвою за Україну". Перемога буде означати рух наших військ далі, із відтісненням росії до адміністративного кордону

Щось схоже відбувалось під час захисту Центру України, Київщини, Чернігівщини, Сумщини. Волонтерський рух, Міністерство Оборони та наші західні партнери — всі вони дозволяють воїнам ЗСУ відтіснити загарбників та звільнити українців на окупованих територіях

Кишені не бездонні, в багатьох немає роботи... Треба протриматись наступні декілька тижнів, і тоді в України буде можливість відновитись економічно, а в українців та українок — заробити. Зараз, якщо в вас є чим допомогти, неймовірно важливо продовжувати підтримувати волонтерські фонди, фонд Сергія Притули, Повернись Живим та будь-які інші організації, які мають ім'я та яким ви довіряєте!

"Волонтер це посередник", а тому все залежить від нас. Гуртуймося!
Музичний вечір середи вступає у свої права, а я хочу познайомити вас із творчістю чарівної Agnes Obel

Цю пісню чудово описує сама авторка:

"The Curse was also inspired by a book I was reading at the time about how the human mind is wired to give meaning to things that might just have been chance, creating a narrative fallacy of our lives. I think the consequence of this can be both positive and negative, a curse or/and a blessing, making us create beautiful things, and see symbolic meaning in otherwise random things, but also making us blind and potentially destructive and conceited."
16:33, саме час поглянути на приємні цифри
Українська література та поезія повні авторами, яких "широкий загал" не знає. Це світ, в якому, ніби плоди винограду, гронами висять самобутні і неповторні поети
#мистецтво:

Cape of Night

The Prince wears the cape which the shadow casts the darkest.

He flies the highest sky and crawls between the dampish moss.

He sprinkles the stars, and swallows the Sun.

He eats the olds, and throws the kids up.
They disappear wherever he walks on,

But they return to light as he passes away.
All things watch the rising of day, and wait for his coming again.
------------------------------------------------------------
A.Shipwright, Deviantart: https://www.deviantart.com/ashpwright
​​Нічна магія звуків

Ніч, повіки вже свинцеві й за секунду свідомість відправиться у цікавезну мандрівку. Аж тут ви чуєте кроки в сусідній кімнаті! Ваш пес, що до того мирно спав у зручному кубельці, схоплюється, як і ви, і починає відчайдушно гавкати. Ви вмикаєте світло, але у кімнаті нікого, і тільки кроки віддаляються, ніби невідомий прибулець вийшов у вікно і пішов собі далі.

Зараз комендантська година знизила шанси почути подібне, але не знищила саме поняття нічної акустичної “магії”. Хтось віднайшов для себе пояснення, мовляв, вночі тихо, от тому всі звуки й чуються краще. Логіка у цьому є, та не тільки тиша робить нічне життя таким гучним

Річ у тім, що холодне повітря краще передає звукові хвилі, а тепле “глушить”. Вдень сонячне світло нагріває землю, та віддає тепло повітрю, а у теплому повітрі більша відстань між молекулами, що заважає хвилям просуватись. А от вночі тепле повітря відправляється вище в атмосферу і починається “нічна магія”, коли кроки людини чутно так, ніби вона не сміття викидати йде, а тупцяє прямо у вас на балконі
​​Навіщо людям пити молоко?🥛🥛🥛

Що ж, почнемо з існування різних цукрів, складних та простих. Один з таких — лактоза, яка міститься в коров’ячому молоці. В лактозі цілих дві структури, глюкоза і красивий цукор, що зветься галактозою. В ідеалі наші травні соки займаються тим, що нарізають красиву лактозу на рівні скибочки глюкози та галактози.

Уміння перетворювати воду на вино одні речовини на інші ми всі маємо у дитячому віці, адже треба якось “терпіти” материнське молоко. Однак далі, з віком для “базових” гомо сапієнс перетравлення лактози стало проблемою. І це не дивно, адже мисливець збирач не міг ніде знайти молоко, а значить і користі від навички пити молоко в 45 не мав.

Цивілізація, одомашнення тварин і, найголовніше, холод змінили дуже багато! Люди отримали додаткове джерело їжі, яке, як виявилось, дає фундаментальну перевагу у холодну пору року, коли рослинність не родить, а тварин вполювати важче.
Forwarded from Semper tiro
​​🔸Науковцям із Торонтського університету вдалося виростити тривимірну модель лівого шлуночка серця людини, який проштовхує насичену киснем кров до аорти, постачаючи її усьому організму.

🔹Процедура вирощування складалася із кількох кроків. Спершу вчені створили рельєфну пласку форму-каркас, на яку нанесли пацючі клітини серцевого м'яза — кардіоміоцити.

🔸Вона складалася із трьох секцій, кожна з яких мала різну конфігурацію борозен для спрямування росту м'язових волокон подібно до того, як це спостерігається в органі.

🔹Відтак, щоб із шару серцевих клітин сформувати тривимірну модель шлуночка, науковці згорнули пласт у конусоподібну трубочку, яка зрештою мала три шари клітин, і заповнили порожнини між шарами для збереження форми альгінатним гідрогелем.

🔸Щоб зробити модель функціональною, науковці стимулювали клітини електричним струмом. Завдяки цьому структура стала скорочуватися та успішно прокачувати рідину.

🔹І хоча вона робила це з тиском, що складає усього 5% від того, що властиве справжньому серцю дорослої людини, модель може допомогти досліджувати серцеві захворювання, як-от інфаркт міокарда, а також тестувати терапевтичні підходи та препарати.
Героям Слава!
Невеличке звернення: канал живий, автор теж🌚

Дякую що залишились зі мною, не зважаючи на відсутність активності

Це був поганенький період життя, і сил і бажання публікувати щось не було зовсім

Тим не менш, і після найтемніших годин настає світанок, канал буде потроху оживати
HTML Embed Code:
2024/03/28 22:34:43
Back to Top