TG Telegram Group Link
Channel: Ненудні фінанси
Back to Bottom
Forwarded from FEDOROV
PayPal в Україні!

Тепер можна робити покупки в інтернеті, перераховувати кошти та виводити гроші на українські банківські карти.

Підв'язуйте ваші картки Visa та Mastercard й користуйтеся вже зараз.
Дякуємо команді, що так швидко відреагували на наше прохання та підтримуєте українців під час війни.

Також, дуже дякую нашій команді, команді Нацбанку та IT-спільноті за допомогу.
НБУ розробить механізм гарантування депозитів

Президент Володимир Зеленський поставив Національному банку України «особливе завдання»: знайти можливість гарантування 100% вкладів в українських банках. Про це він розповів у своєму зверненні.

«Я доручив знайти таку законодавчу можливість, щоб держава гарантувала 100% вкладів в українських банках. 100%. Не частину, як зараз, як завжди, а повністю. Увесь депозит. У будь-якому банку нашої держави. Щоб люди не втратили гроші й не боялися цього за жодних обставин. Тож чекаю конкретики, проекту рішення», – сказав Президент.

Він назвав це особливим завданням для Національного банку України, народних депутатів та урядовців і висловив сподівання на підтримку цієї ініціативи у Верховній Раді.

Ненудні фінанси
Українцям, які прихистили переселенців, компенсують комунальні витрати

Кабінет міністрів схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безкоштовно прихистили у себе внутрішньо переміщених людей.

Про це заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов у зверненні.

"На сьогодні вже тисячі мешканців регіонів, де відносно спокійно, прийшли на допомогу нашим громадянам, які покинули свої домівки через війну. Вчора уряд прийняв рішення, яке спрямоване на підтримку саме таких власників житла, які приймають у своїх домівках безкоштовно", - сказав Чернишов.

За його словами, українці, які безкоштовно прихистили переселенців, отримуватимуть близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу для компенсації комунальних витрат.

Чернишов пояснив, що органи місцевого самоврядування почнуть формувати реєстр житла, доступного для розміщення. Власник житла, в якому є місце для прийому переміщених людей, може звернутися до місцевої влади із відповідною заявою. Міністр наголосив, що розселення буде відбуватися лише за згодою власників будинків чи квартир.

Крім того, за дорученням президента Кабінет міністрів розробив соціальний пакет для підтримки внутрішньо переміщених осіб. Чернишов повідомив, що у цьому пакеті документів врегульовуються питання соціальних виплат, працевлаштування, а також розміщення осіб, які втратили або вимушено покинули своє житло.

Ненудні фінанси
НБУ відкоригував низку валютних обмежень

Національний банк України змінив правила зняття готівкової іноземної валюти в Україні та за кордоном, можливості оплати навчання за кордоном, запровадив правила запобігання виведенню капіталу за кордон, уточнив порядок розрахунку офіційного курсу гривні.

Набрала чинності постанова Правління НБУ від 21.03.2022 №58 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18».

Зняття готівки
Збільшено щоденний ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті з 30 тис. грн до 100 тис. грн (в еквіваленті). Водночас уточнено, що цей ліміт також поширюється на зняття валюти за кордоном із рахунків в іноземній валюті, що відкриті в українських банках.

Щоденний ліміт у 100 тис. грн на зняття коштів в Україні з рахунків в національній валюті лишається чинним. Натомість за кордоном зняття валюти з гривневих рахунків обмежено лімітом у 100 тис. грн на місяць. Відповідні уточнення покликані запобігти виведенню капіталу за кордон у значних обсягах.

Національний банк рекомендує використовувати безготівкові розрахунки.

Впроваджені зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості товарів, робіт та послуг. Вони й надалі можуть здійснюватися без обмежень.

Оплата навчання за кордоном
Національний банк дав змогу без обмежень перераховувати кошти для оплати навчання на рахунки навчальних закладів за кордоном, розширивши перелік виключень з заборони на транскордонні операції, до якого також належать витрати, пов’язані зі смертю громадян, лікуванням в медичних закладах та транспортуванням хворих.

Операції quasi cash та P2P-перекази
Національний банк обмежив загальним лімітом у 100 тис. грн (у еквіваленті) на місяць:

— переказ коштів на рахунки фізичних осіб за кордоном з використанням реквізитів платіжних карток платника та отримувача (P2P-перекази);

— здійснення операцій із використанням платіжних карток для придбання активів, які безпосередньо конвертуються (обмінюються) на грошові кошти та належать до операцій quasi cash. Серед таких операцій: поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів тощо.

Розраховуватися картками українських банків за товари та послуги в торговельних мережах та Інтернеті можна без обмежень як в Україні, так і за кордоном.

Інше
Крім того, Національний банк України:

— розширив перелік винятків до заборони, що стосується переказів за кордон, валютними операціями резидентів із виконанням зобов’язань, які забезпечені державною гарантією;

— дозволив купувати іноземну валюту на умовах «форвард» за форвардними договорами, що були укладені до 23 лютого 2022 року (включно) з дотриманням визначених умов.

— уточнив порядок розрахунку офіційного курсу гривні до іноземних валют. Зокрема, визначено, що встановлення курсу гривні до іноземних валют (крім курсу гривні до долара США), спеціальних прав запозичень (СПЗ), а також розрахунок ціни банківських металів здійснюватимуться за довоєнною процедурою відповідно до вимог Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та розрахунку довідкового значення курсу гривні до долара США й облікової ціни банківських металів із використанням офіційного курсу гривні до долара США. Водночас офіційний курс гривні до долара США й надалі зафіксовано на рівні 24 лютого 2022 року.

Ненудні фінанси
Все про підтримку підприємців виклали на одній сторінці

Відтепер вся інформація про державні та донорські програми, приватні ініціативи підтримки підприємців в умовах війни зібрана на порталі Дія.Бізнес. Для цього створено окрему сторінку.

Станом на сьогодні власникам бізнесу та підприємцям запропоновано поради щодо:

— працевлаштування внутрішньо переміщених осіб;
— тимчасове переміщення підприємств із постраждалих під час війни регіонів;
— кредитування підприємств за програмою «5–7–9%» та кредитування аграріїв;
— експорт в умовах війни тощо.

Ініціатори обіцяють постійно доповнювати сторінку новими розділами.

Також підприємцям пропонується долучитися до формування роз’яснень і надсилати (на пошту [email protected] або у формі зворотного зв'язку на порталі Дія.Бізнес) ідеї щодо ініціатив, про які слід розповісти.

business.diia.gov.ua/wartime

Ненудні фінанси
Українці незабаром зможуть внести збитки від окупантів у Дії

Уряд схвалив постанову, що дозволить українцям через Дію надіслати повідомлення й зафіксувати факт пошкоджень майна внаслідок дій російських окупантів. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він зазначив, що у суботу уряд ухвалив постанову про порядок збору та обліку інформації про пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій нерухоме майно через портал та застосунок Дія.

За словами голови уряду, за тиждень після набрання постановою чинності кожен українець, чию домівку зруйнувала війна, зможе через Дію надіслати повідомлення й зафіксувати факт пошкоджень. Згодом завдяки цій інформації уряд матиме можливість підрахувати збитки й оцінити, скільки коштів потрібно на відбудову.

"Ми все відбудуємо: кожен дім, кожну квартиру, кожну вулицю кожного постраждалого міста. І цей процес починається вже зараз — зі збору інформації та фіксації збитків", – зазначив Шмигаль.

Ненудні фінанси
Forwarded from Мінцифра
​​💻Автоматична реєстрація ФОП знову в Дії

Найшвидша реєстрація бізнесу у світі знову доступна на порталі Дія. Послуга була тимчасово недоступна, адже реєстри були вимкнені, щоб дані українців були в повній безпеці. Зараз Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань знову працює.

Як відкрити ФОП на порталі Дія в кілька кліків
1️⃣Авторизуйтеся на порталі за посиланням👉🏻 https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-fop
2️⃣Заповніть онлайн-форму
3️⃣Перевірте та підтвердьте дані електронним підписом

Це займає близько 10 хвилин. Далі заява автоматично надходить у реєстр фізосіб-підприємців, обробка займає менше ніж 2 секунди.

Заощаджуйте час, нерви та папір. Бережіть себе та підтримуйте Україну 💙💛
«Дія» приймає заявки на компенсації пошкодженого житла

Громадяни України, у яких від початку війни 24 лютого було пошкоджено будинки, квартири і житлові приміщення, можуть подати заявку про відшкодування шкоди через застосунок «Дія».

Про це повідомляє Мінцифри.

Аби подати заявку необхідно оновити застосунок, після чого:

— у розділі «Послуги» обрати «Повідомлення про пошкоджене майно»;

— заповнити форму, вказавши необхідну інформацію (ПІБ, РНОКПП, контактні дані та інформація про об’єкт, що було пошкоджено;

Після реєстрації повідомлення потрібно чекати на проведення процедури оцінки та компенсації, що будуть визначені урядом найближчим часом.

Відеоінструкцію можна переглянути за посиланням.

Ненудні фінанси
В Мінцифрі спростили умови Дія.City для ІТ-компаній на період воєнного стану

Про це повідомили у телеграм-каналі Мінцифри.

Критерії резидентства максимально спрощені. На час воєнного стану компанії не позбавлятимуть статусу резидентів Дія.City, навіть якщо вони не відповідатимуть критеріям: кількість співробітників, середня зарплата тощо. Це стосується як чинних резидентів, так і компаній, що прагнуть долучитися до Дія.Сity.

Резидентам не потрібно буде подавати звіт про відповідність та незалежний аудиторський висновок до 1 січня року, наступного за мирним роком.

Податкові умови Дія.City залишаються незмінними. За такими умовами Дія.City працюватиме на період воєнного стану. Спрощені критерії поширюються на всі компанії-резиденти, як на нові, так і на чинні.

Подати заявку, щоб стати резидентом Дія.City, можна за посиланням.

Отримати консультацію: [email protected]

Ненудні фінанси
В Україні на час війни гарантуватимуть повну суму банківських вкладів

Верховна Рада схвалила закон, що гарантує повне відшкодування суми банківських вкладів фізичним особам на час дії воєнного стану.

Так, депутати схвалили закон № 5542-1, який передбачає гарантування вкладів фізичних осіб в повному обсязі (без обмеження за сумою вкладу) на час дії воєнного стану в Україні та трьох місяців після нього.

Після закінчення цих трьох місяців сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами зросте до 600 тисяч гривень. Дотепер максимальна сума відшкодування становила 200 тисяч грн.

Цей законопроєкт знаходиться на розгляді у ВРУ ще з минулого року і передбачає, серед іншого, приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів. Це було одним із структурних маяків у Меморандумі з МВФ.

В останній версії, схваленій комітетом до війни, йшлося про поступове підвищення суми гарантування з 200 тисяч грн до 400 тисяч грн і згодом до 600 тисяч грн.

Ненудні фінанси
Рада схвалила закон про націоналізацію майна росіян та колаборантів

Верховна Рада на засіданні 1 квітня схвалила закон, що визначає порядок націоналізації майна, яке належить громадянам Росії та українцям, які публічно заперечують російсько-українську війну.

Йдеться про законопроєкт №7169, який підтримали 305 парламентарів.

Схвалений закон вносить зміни до раніше ухваленого закону "Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів" і фактично розширює його дію також на:

— фізичних осіб – громадян РФ;
— осіб, які не є громадянами Російської Федерації, але мають тісний зв'язок з агресором (мають місце проживання або займаються основною діяльністю);
— юридичних осіб (їхні філії, представництва), що працюють в Україні, але бенефіціаром яких є РФ;
— юросіб в Україні, у яких РФ володіє прямо чи опосередковано часткою в капіталі чи є засновником/бенефіціаром.

Крім того, під дію закону можуть потрапити фізичні чи юридичні особи незалежно від громадянства та місця проживання, які публічно заперечують чи підтримують здійснення збройної агресії Російської Федерації проти України.

Націоналізувати також можна майно компаній та громадян, які підтримують встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України, та які не зупинили чи не припинили здійснення своєї економічної діяльності на території Російської Федерації в період дії воєнного стану в Україні.

Крім того, закон зазначає, що все націоналізоване майно не просто спрямують на користь держави Україна, а "в рахунок майбутньої репарації на користь України, яка зазнала агресії з боку Російської Федерації".

Ненудні фінанси
Які товари і авто звільнені від розмитнення

На період дії воєнного стану в Україні звільнили від оподаткування ввізним митом певні категорії товарів та автомобілів.

У зв’язку із офіційним опублікуванням набрав чинності Закон від 23.03.2022 №2142-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану».

Згідно із документом (текст, оприлюднений у «Голосі України», можна переглянути за посиланням) від розмитнення звільнені:

— товари, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України підприємствами для вільного обігу, крім спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива (крім квасу «живого» бродіння), тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах;

— автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу.

Звільнення від оподаткування не поширюється на товари, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаної державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

Ненудні фінанси
Чи сплачують ЄВ за себе ФОП – платники ЄП у період воєнного стану в Україні?

Відповідно до частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), зокрема, є фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (п. 4 частини першої ст. 4 Закону № 2464).

Про це нагадали у пресслужба ДПС.

Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464.

Так, згідно з абзацом першим п. 9 прим. 19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 тимчасово, з 01 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, особи, зазначені у пп. 4, 5 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе. При цьому положення абзацу другого п. 2 частини першої ст. 7 Закону № 2464 щодо таких періодів для таких осіб не застосовується.

При цьому такими особами розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації не заповнюється за період, в якому відповідно до абзацу першого п. 9 прим. 19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався (абзац другий п. 9 прим. 19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464).

Ненудні фінанси
Нові ставки податку на доходи фізосіб запровадить ВР

Аби зберегти існуючі та створити нові робочі місця та збільшити при цьому податкові надходження до державного бюджету, Верховній Раді пропонують уточнити деякі особливості справляння податку на доходи фізичних осіб.

Проект Закону №7262 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збереження робочих місць в умовах воєнного стану» зареєстровано 7 квітня.

Автори ініціативи звертають увагу на значний ріст рівня неформального безробіття, а також відтік працездатного населення з України.

Відзначається, що набуло значного поширення явище оформлення найманим працівникам довгострокової неоплачуваної відпуски. Нагадаємо, згідно із положеннями ч. 3 ст. 12 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку. Додатковим стимулом для неформального звільнення, окрім скасування перевірок Держпраці на період воєнного стану, є значне навантаження на фонд оплати праці. Тож такі процеси, на думку авторів проекту, призведуть до повного дефіциту бюджету.

Проектом запропоновано до 31 грудня року, наступного за роком, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан встановити на доходи, що нараховуються (виплачуються, надаються) у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, ставку 9%. А для новоствореного робочого місця визначити цю ставку на рівні 5%.

Ненудні фінанси
НБУ визначив, як блокуватиме кошти на рахунках громадян

Якщо клієнт у разі зарахування готівкових коштів на на суму понад 400 тис грн не надасть на вимогу банку документи або відомості, необхідні для встановлення джерел походження таких коштів, видаткові операції з цього рахунку будуть обмежені.

Такий порядок передбачений постановою Правління Національного банку України від 08 квітня 2022 року №69 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 23 березня 2022 року №60».

У разі обмеження з коштами на рахунку можна буде здійснювати лише фінансові операції на підтримку Збройних Сил України, із зарахування коштів на рахунки ЗСУ та спеціальний рахунок, відкритий Національним банком, на благодійну допомогу на рахунок Міністерства соціальної політики України, відкритий Національним банком, а також на придбання облігацій внутрішньої державної позики «Військові облігації».

Це рішення Нацбанк ухвалив на виконання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану». Воно діятиме протягом дії воєнного стану в Україні.

Усі інші заходи вживаються банками відповідно до вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу.

Ненудні фінанси
Україна заборонила імпорт товарів з Росії

Кабінет Міністрів України підтримав рішення про запровадження повного ембарго на імпорт товарів з Російської Федерації. Відтепер жодна продукція РФ не зможе бути ввезена на територію України.

Постанова Кабміну від 09.04.2022 №426 "Про застосування заборони ввезення товарів з Російської Федерації" оприлюднена на Урядовому порталі.

Чиновники сподіваються, що це стане прикладом для інших країн та стимулюватиме їх до посилення санкцій проти РФ. В тому числі – впровадження енергетичного ембарго та ізоляція усіх російських банків.

У Міністерстві економіки порахували, що , заборона російського імпорту блокуватиме щороку валютні надходження до РФ на $6 млрд.

Ненудні фінанси
"Дешево, але якісно": у Зеленського хочуть видавати квартири переселенцям вже за 3-4 місяці

В Офісі президента шукають можливості побудувати "дешеве, але якісне" житло для внутрішьнопереміщених осіб.

Про це заявив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко в інтерв'ю Forbes.

"Ми побудуємо для [переміщених осіб] не якісь модульні тимчасові споруди, а нормальні домівки в 10 регіонах. Ми вибрали проєкти, які можна втілити за три місяці. Це будуть саме квартири – в більшості двокімнатні, але й однокімнатні і трикімнатні", – повідомив Тимошенко.

За його словами, після відновлення домівок переселенців в містах, де вони жили до війни, – ті повернуться додому, а нові квартири віддадуть військовим і всім іншим, хто стояв у чергах.

За словами Тимошенка, загалом побудують декілька десятків тисяч квартир. Перші квартири планують отримати через три-чотири місяці.

Один із варіантів швидкого отримання житла – викуп квартир у не введених в експлуатацію комплексах, але фактично готових житлових будинках.

"У найближчий місяць держава почне їх викупати і надавати переселенцям. Усі ці квартири мають бути одразу з ремонтами, з меблями, з побутовою технікою", – сказав Тимошенко.

Першочергово квартири надаватимуть тим, хто не може знайти собі домівку чи проживає в спортивних залах, школах і так далі.

"Очільники областей складають списки тих, кого потрібно найперше переселяти", – повідомив заступник голови ОП.

Розрахунки вартості програми для державного бюджету ще тривають.

"Зрозуміємо до кінця тижня [скільки це коштуватиме]. Наша мета – через тиждень-два виходити на фундаментні роботи, не втрачаючи час, поки йдуть розрахунки.

[Вартість квадратного метра житла коштуватиме] набагато менше за 1 тисячу доларів. Ми поговорили з будівельниками з кожного регіону, щоб вони мінімізували свою "дельту" і розробили варіанти, як побудувати все дешево, але якісно"
, – переконує Тимошенко.

Ненудні фінанси
Винагорода за здану військову техніку не оподатковуватиметься

Винагороду, отриману громадянами за добровільно передану Збройним Силам України придатну для застосування бойову техніку держави-агресора, звільнять від оподаткування.

Відповідний проект Закону №7278 про внесення змін до Податкового кодексу України зареєстровано у Верховній Раді сьогодні, 12 квітня.

Нагадаємо, раніше парламент ухвалив закон (знаходиться на підписі у Президента), згідно з яким військовослужбовцям Російської Федерації, а також громадянам України виплачуватиметься винагорода за передану Збройним Силам України російську бойову техніку, придатну для застосування.

Розмір винагороди пропонується закріпити у доларах США. Наприклад за бойовий літак чи корабель 1 чи 2 рангу пропонується давати 1 млн., танк або наземну самохідну артилерію можна буде здати за 100 тис., реактивна система залпового вогню оцінена у 25 чи 35 тис. залежно від калібру.

Повністю «тарифи» можна переглянути тут.

Ненудні фінанси
Зеленський підписав закон про 100% гарантії депозитів на час війни

Президентом України підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб» №2180-IX від 01.04.2022.

Законом передбачається вирішення проблеми реструктуризації боргових зобов’язань ФГВФО перед Міністерством фінансів України, а також підвищення гарантованої державою суми коштів за вкладами до 600 тис. грн.

Крім того, Закон передбачає, що АТ «Ощадбанк» стане учасником системи гарантування вкладів фізичних осіб з дня набрання ним чинності, а також запроваджує 100% гарантію повернення вкладів у разі прийняття рішення про виведення банку з ринку протягом дії воєнного стану в Україні та трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім положень стосовно суми відшкодування коштів за вкладами у розмірі не менше 600 тисяч гривень, які набирають чинності через три місяці з дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Ненудні фінанси
НБУ дозволив продавати готівкову валюту українцям

Національний банк України дозволив банкам продавати готівкову іноземну валюту населенню. При цьому установив правила формування курсу з прив’язкою до офіційного курсу.

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 14 квітня 2022 року №71 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року №18».

Чиновники розраховують, що відновлення продажу готівкової валюти банками сприятиме зменшенню можливостей для функціонування ринку нелегальних валютообмінних операцій та відповідно зниженню ризиків для громадян.

Водночас для запобігання тиску на валютний ринок НБУ передбачив, що уповноважена установа може здійснювати продаж готівкової валюти клієнтам у межах різниці між загальними обсягами купленої нею готівкової іноземної валюти та проданої. Така різниця розраховуватиметься, починаючи з 13 квітня 2022 року.

Додатково Національний банк визначив особливості встановлення курсів готівкових валют для операцій уповноважених установ із клієнтами:

- курс продажу готівкової валюти може відхилятися не більше ніж на 10% від офіційного курсу НБУ на день здійснення операції;

- курс купівлі готівкової валюти уповноваженими установами не має бути нижчим за офіційний курс НБУ на день здійснення операції.

А от продаж безготівкової валюти банками клієнтам–фізичним особам і надалі заборонений, крім виключень, визначених постановою №18 від 24 лютого 2022 року.

Крім того, з метою недопущення неконтрольованого виведення капіталу за кордон Національний банк заборонив банкам достроково погашати кредити, отримані ними від нерезидентів.

Ненудні фінанси
HTML Embed Code:
2024/05/14 00:10:53
Back to Top