TG Telegram Group Link
Channel: Бетонна галушка
Back to Bottom
Львівська поркетерія Porco Marco шукає в команду людину, яка вміє працювати із тістом. Дмитро, шеф-кухар закладу, пішов служити і перший час зможе дистанційно передавати процеси та консультувати. Але для того, щоб невеличкий заклад продовжував функціонувати - потрібна людина. Тож, якщо ви любите тісто, або знаєте таку людину - напишіть на сторінку Porco Marco або Анастасії, власниці. Вона зможе відповісти на всі запитання. Дуже хочеться, щоб місце продовжувало існувати та радувати гостей.
Дві останні вільні клітини мого мозку відпочивають від інтенсивної роботи і навчання на мемах. Зібралась, до речі, вже ціла колекція фуд-мемів. Можу сьогодні ділитися в коментарях 🤪
🥬 Кічма 🥬

Вчора ввечері закінчилось навчання, тож я трохи видихаю та сповільнююсь. І напишу вам одну чудову історію.

Навесні приїздила подруга з Італії, питала рецепт кімчі. Я розказала, Лена зробила собі та зробила у батьків в Черкаській області. Минуло декілька місяців, Лена приїхала знову та доповіла, що мамі й маминим подругам кімчі припав до душі і вони його собі щасливо продовжили робити. Тож рецепт шириться поступово колами знайомих й захоплює територію.

Але є одне але. Мама запам’ятала назву так, як запам’ятала. І так її й переказує далі. Тому в Черкаській області тепер популярний салат кічма 😅 Зустрінете - знайте що це воно, черкаське автентичне кімчі. Тепер хочу спробувати кічму мами Лени, капець, що його робить. Виписувати поштою.
​​Бари об‘єдналися, щоб зібрати
1 150 000 грн, а Poster об‘єднав меню всіх закладів одним QR-кодом ❤️

Розповідаємо, що відбувається та як доєднатися до ініціативи

🥃 Що ж відбувається

Кожен бар, який є у переліку на сайті, готує унікальний коктейль на основі горілки Kyi Gorilka. А весь прибуток з благодійного коктейлю — бари передають на спільний збір. На зібрані кошти куплять 5 дронів DJI MAVIC 3T.

Зараз у переліку вже є бари з 5 міст: Київ, Львів, Одеса, Дніпро, Запоріжжя.

👀 А до чого тут Poster

Ми об‘єднали меню всіх закладів, які долучаються до ініціативи, одним QR-меню та створили сайт з інформацією про їхні благодійні коктейлі.

Тобто план наступний:
• ви переходите за клікабельним посиланням на сайт благодійної ініціативи;
• обираєте місто, бар і коктейль;
• класно проводите час з коктейлем і допомагаєте зібрати на дрони 🔥

🤔 Як долучитися

1) Реєструєте ваш бар у гугл формі (доступ відкриють за вашим запитом) чи за поштою [email protected] з темою листа: «Бари збирають мільйон», вказавши контактні дані, назву бару та місто.

2) Розробляєте авторський коктейль на основі горілки. @kyi_gorilka надає горілку для цих коктейлів.

А також допоможе поширення цього допису 😍 Щоб більше барів доєдналися до ініціативи та більше гостей завітали до них за благодійним коктейлем.

Щоб не пропускати ресторанні новини, підписуйтесь на канал → Реве та стогне ресторатор 🥢
Вмираю хочу такий мангал 😂 Автори оголошення злі генії, бо пропонують не його, а лише шашлик 🥲 Я б в такому мангалі в крайньому випадку клумбу зробила.
Вівторок та середу проведу на New Food Summit, за що вдячна ініціативі Сільпо та USAID, які надали 10 квитків крафтовим виробникам. Планую в режимі прямого ефіру розповіати про найбільш цікаві штуки в інстаграмі.
А на більш продуманий та детальний звіт доведеться трохи почекати, бо тиждень складається доволі бойовий, рефлексія потребує часу і плюс-мінус вільної голови.
Бетонна галушка
Вівторок та середу проведу на New Food Summit, за що вдячна ініціативі Сільпо та USAID, які надали 10 квитків крафтовим виробникам. Планую в режимі прямого ефіру розповіати про найбільш цікаві штуки в інстаграмі. А на більш продуманий та детальний звіт доведеться…
Планувала вести більш активну трансляцію в інстаграмі, але швидко зрозуміла, що таке шматування контенту не піде нікому на користь. Інформації багато, дуже інтенсивна подача, дуже концентровані сенси і інсайти (хореці б повчитись цього, до речі). Тому чекайте на окремий детальний звіт, мабуть, вже наступного тижня, бо раніше навряд чи стягну. Продовжу за можливості в інсті публікувати найбільш ємні тези завтра.
Тим часом сьогодні річниця Революції гідності. І Марія Банько зібрала спогади про їжу Майдану. Це важлива робота.
​​День сьогодні - як вправа з усвідомлення плинності часу та ненадійності пам'яті. Навіть за 10 років зібрати уривки приватних спогадів - те ще завдання. Тож буду вважати цю статтю лише першим маленьким кроком.

...З якого б боку ти не приходив на Майдан, тебе зустрічала усміхнена або втомлена дівчина, яка питала: "Хочете канапки? А гарячого чаю?" Що б не відбувалося навколо, цей чай та канапки були як причастя. "Ти причащався" і йшов працювати з усіма разом. Їжа не просто об’єднувала, вона це робить завжди. Їжа на Майдані була частиною ініціації...

...Я розносила бутерброди 20 лютого, за годину після розстрілів. Вони нікому не лізли, але всі їх робили і всі постійно просили їх роздавати. І всі їх брали і казали: "Та нащо ви їх роздаєте? Тут небезпечно". Але була потреба робити хоча б щось. А перед тим я забігала в аптеку, і всі там з одним і тим же списком стояли, скупляли ліки. І якась бабуся просто в аптеці дала мені літрову банку бульйону і попросила передати гаряченького, бо поки вона дійде, то він охолоне. Отак я з ліками та бульйоном і прибігла на Майдан тоді...

...Такої кількості продуктів я ще ніколи в житті не обробляла. Протягом шести годин, 10 людей (потім більше), нарізали, готували, роздавали, намагаючись нагодувати і зігріти тисячі людей. Ось що означає справжня "пекельна кухня"...

...А ще були шашлики! Після першого невдалого штурму Майдану люди радісно почали будувати барикади, ставити намети. Хлопчина з помаранчевого намету, який щойно поставили на газоні Майдану Незалежності, заходився збирати мангал. "Якщо вже намет поставили, то не посмажити шашлики — то гріх", - всміхнувся він мені. "Але так, щоб газон не спаскудити!", - додав він хазяйновито...

...Дуже швидко життя там увійшло у свій ритм. З регулярними оголошеннями в стилі: "Приїхало багато курятини, шукаємо, хто порубає", графіком чергування біля казана, якимось планом меню. Були й неочікувані моменти. Наприклад, якісь рибалки привезли купу осетра і ми мали придумати, як швидко з цього приготувати юшку...

Julia Aurora Ogorodnyk Daria Krikunova Alex Zakletsky Julia Sushchenko Daria Antsybor Yaroslav Kozak, дякую за ваші спогади.

Читати весь текст: https://bzh.life/ua/eda/1700483343--chay-ta-kanapki-buli-k-prichastya-obryad/
🍿 По саміту в тиждень 🍿

Знаєте, інколи я на хвильку пригальмовую, дистанціююсь і думаю таке: у країні йде повномасштабна війна, а у нас працюють бізнеси, відкриваються заклади, створюються нові проєкти. Вдумайтесь наскільки це насправді круто.

І паралельно з цим всім ми ще продовжуємо вчитися, обмінюватися досвідом, шукати та відкривати нові можливості.

Один саміт завершився вчора ввечері, це була подія організована великим бізнесом для фуд-індустрії.

А вже в наступний понеділок відбудеться наступна - Creative Chefs Summit, подія для ресторанної індустрії.

Зберігся парний формат виступів, цього разу подивимось на те, як працюють в тандемі шефи з рестораторами. Дуже цікаво слухати зараз про досвід закладів, які не просто виживають, а ще й розвиваються, експериментують, пробують, вигадують нові формати.

Тож буду рада побачитись з тими, хто вже запланував похід. А ті, хто ще не встиг - мають шанс долучитися придбавши квиток тут.

Що ж, минулого разу цей саміт завершився великою гучною дискусією про здатність індустрії сприймати обґрунтовану критику та реагувати на неї. Побачимо, що буде тепер 😉
Обидва саміти завершились. А на мемі я, яка намагається вирахувати чи вистачить бузини до наступного сезону, чи розметуть ще до нового року, бо на Creative Chefs Summit мене з бузиною зі сцени згадали двічі 😅
Ми разом з Настею Середою написали класний матеріал! Люблю таку колективну роботу 😊
🌿 сідайте зручніше, сьогодні в нас великий пояснювальний матеріал про спеції. якщо бути точною, то він про трави, спеції та соуси. але задля спрощення я об'єднала це все в одне поняття.

🌶 співавторка статті, Даша Крикунова, авторка телеграм-каналу "Бетонна галушка", розповіла про те, які спеції варто купити початківцю, як обрати хороші і відрізнити їх від поганих, та куди, власне кажучи, додавати.

🧂 я розповім про те, якими бувають спеції, як їх зберігати, як застосовувати і покажу, чим користуюсь сама. на головній фотографії, до речі, половина моєї шафки з приколами (іншу половину соромлюсь показувати, бо там вже все таке нещасне!)

📌в кінці статті - хороші книжки від нас для вас: радимо, що обрати тим, хто хоче навчитись користуватись спеціями кожен день

💛 читайте і поширюйте, ми дуже старались: https://www.prekrasno.recipes/post/how-to-cook-with-spices

💬 а в коментарях розповідайте про свої стосунки спеціями: вмієте? любите? які шануєте найбільше?
🐂 Фермерство як вибір та шлях 🐂

Який потужний Михайло! Взагалі дуже захоплююсь фермерами, які обирають залишатися на своїй землі, переосмислюють та адаптують свою діяльність до сучасності, зберігають традиції та здобувають знання для того, щоб все це мало шанс на успіх та розвиток.
Багато невеселих реалій так само як і багато віри та впертості у тому, щоб вигризти собі гідне майбутнє.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇦 Українські телеграм канали про їжу - підсумки 2023 року 🇺🇦

Третій рік поспіль перед новим роком продивляюсь та аналізую як змінився ландшафт гастрономічних телеграм-каналів в Україні. Думаю, це може стати цікавим мікродослідженням в перспективі. Особистим в тому числі. Адже моє сприйняття категорії теж поступово змінюється. Але про це трохи згодом.

📦 Якщо комусь вже зараз хочеться зануритись в динаміку, то ось 2021 рік (частина 1 та частина 2) й 2022 рік (частина 1 та частина 2).

Момент для початку спостережень був обраний цікавий - напередодні повномасштабного вторгнення. Тоді відчувався розквіт ідей та посилене бажання щось починати та пробувати, кількість каналів почала стрімко зростати. Далі був зріз в кінці першого року повномасштабної війни й відчуття від змін були відповідні: багато хто взагалі замовчав, бо не було моральних сил підтримувати якусь необов’язкову активність; відчувалась загальна розгубленість та демотивація.

🧐 Як же виглядає гастрономічна українська телеграм спільнота наприкінці 2023 року?


📍Спостереження

📎 Моє особисте сприйняття категорії контенту, пов’язаного з гастрономією та їжею значно розширилось за цей рік. Так, тепер туди стрімко підтягнувся контент від агро та переробної галузі, всі стартапи та інновації, які мають на меті переформатування галузі виробництва їжі. Пов’язано це передусім із чітким усвідомленням, що їжа не існує виключно в закладах або наших кухнях. Ми всі дуже залежні від землі та тих, хто на ній працює і особисто мені стало дуже важливо розуміти чим живуть ці люди та з якими викликами стикаються щодня.

📎 За цей рік більшість авторів так сяк прийшла до тями, знову встала на ноги та почала писати. У деяких ці нові непрості умови нашого щоденного існування призвели до зміни, формування або загострення власного голосу та стилю. Знаю, що багато авторів раніше були скуті внутрішніми сумнівами, що та як писати, до кого говорити. Тепер цей момент став не таким значущим.

📎 Якщо за минулі 2 роки з’являлась значна кількість нових гастрономічних каналів, то 2023 став, на мій погляд, швидше роком очищення. Частина авторів повністю припинила писати, а нових з’явилось не так вже й багато. Бо тепер у деяких авторів є внутрішнє запитання «а яка моя спеціалізація?»

📎 Проте це не стосується телеграм-каналів рестораторів, які з’являлись цього року. Там наразі мотивацію можна описати «всі побігли, то і я теж». Присутність в телеграмі повільно стає якимось окремим репутаційним інструментом, хоч багатьом поки й не зрозуміло як та навіщо ним користуватись.

📎 Канали з критикою - порожня ніша. Всі сміливці, які пробували свої сили, скінчились.

📎 Спостереження, яке залишається незмінним протягом трьох років: каналів, які пишуть саме про їжу, гастрономію — мало. Якісного, виваженого контенту, з позицією, рефлексією та власним досвідом — теж мало. А цікавість до цього типу контенту як мінімум зберігається. Хоча, якщо зважати на зміну кількості підписників у каналах, які все ж діють у цій площині - то запит зростає. Приходьте до нас й ставайте частиною спільноти!

📎 Хотілося б бачити більше каналів про регіональну їжу, її історії, особливості, сучасний стан, більше про людей на місцях, які працюють з темою їжі. І тут є невеликі зрушення.

📎 Як і раніше - майже повністю пропускаю огляд каналів з рецептами, більшість з них схожа на осередок треш контенту. Якість матеріалів низька й часто є просто колекцією насмиканих рецептів зі страшненькими фото. Але ті автори, які прискіпливо та дбайливо ставляться до свого контенту, старанно працюють над його створенням та якістю - як і раніше увійшли до моєї добірки.
☝️ Досі актуальне звернення до всіх, хто задумувався над тим аби почати писати:

🔔 Якщо вам цікава гастрономія й ви думали над тим, щоб спробувати писати на цю тему - заводьте свій канал. Все приходить із досвідом, ніхто не народжується профі. Ви потроху розпишетесь, знайдете власний стиль та теми, які вам даються краще. Не бійтеся звернутись за підтримкою та порадою до існуючих авторів - спільнота дуже дружня та відкрита. Та й власне, одне з головних досягнень цих років - гастрономічна спільнота авторів формується на нових правилах взаємопідтримки .

🌟 Пишіть, підписуйтесь, підтримуйте улюблених авторів. Ставайте частиною спільноти та діалогу.

На цей раз залишу тут тільки ті канали, на які підписана особисто. Для ознайомлення з ширшим переліком на різні теми - продивіться попередні огляди.

Авторські канали:

🍒 Їzhakultura — авторський канал Олени Брайченко про дослідження гастрономічної культури з високоякісним контентом.
🍏 Модерна спіжарка Аврори Огороднік зі знахідками на тему їжі, власними роздумами та спостереженнями.
🥬 І це прекрасно Насті Середи з топовими рецептами, оглядами кулінарних книг та справді корисними матеріалами.
🌱 Базиліковий сорбет Люди Дуленко. Тут теж чудові продумані рецепти, професійний погляд на продукти, техніки та огляди книжок.
🍆 Баклажанчик Яни Ружинської з Миколаєва. Авторка знову почала писати про локальні історії і це чудово.
🥨 Їжа від тривог Наді Носкової. Той випадок, коли в авторки свій виразний крутий стиль та голос.
🍇 Tasty Drive Юлії Сущенко з Одеси, про локальну кухню, виробників та події, їжу у мистецтві та історію.
🍒 Даша та їжа — Даша Спасова переїхала з Харкова в Умань, проте вона продовжує стежити за харківським комьюніті та писати про їжу.
🥘 Ї: конспекти розмов про їжу й не тільки — канал, який нарешті завела Марія Банько, яка вже давно досліджує тему гастрономії.
🧀 Коти та сало — про сир, гастрономічні традиції та їжу в мистецтві
🍈 Сашко Козіяр — авторський канал про життя, традиції та їжу Козіївщини.
🔪 Відкрита Кухня шефа Олександра Ткачука.

Канали рестораторів:

🥖 Спельта — канал пекарні Іллі Сьоміна. Пишуть рідко, але тут доступна корисна інформація про випічку на заквасці.
📔 Поліщук рекомендує ресторанного консультанта Всеволода Поліщука. Багато історій зі Львова.
📔 Новини Бесарабки Ігоря Сухомліна — іронічні дайждести ресторанних нових та відкриттів.
📔 Looking for Cooper ресторатора Алекса Купера.
📔 Сашко Боїм, бо пʼю, бо сплю від ресторатора та співведучого подкасту «Реве та стогне ресторатор» Сашка Боїма.
🥭 Стережіться обізян! київського закладу Podil East India Company про їх мандри та дослідження індійської їжі.

Канали медіа:

Незмінні два стовпи: ✏️ Тестовий режим The Village та✏️ Реве та стогне ресторатор від Poster.

Науково-дослідницькі канали:

🍄 Гриби, гроби і дисертації фольклористки та антропологині Дар’ї Анцибор із замітками про їжу.
🔍 Антропологинька від антропологині Тіни Полек, доволі часто фігурують дослідження та думки на тему їжі.

Агро:

🌱 Я-Куркуль та 🌿 AgroPolit - два вікна в світ аграріїв та переробки.

Інше:

🍷 Нотатки про книги і вино — назва каналу власне добре описує контент
🦪 still life inspi дослідження натюрмортів разом з фотографинею Олею Сосюрою
📚 Книгоїдка — огляди кулінарних книг від Софії Грачової
🌯 ЧУШ — підписана на канал Степана, щоб не пропускати нові випуски.
☕️ Писати Безрук — історії про каву, а тепер ще й какао від Фелікса Безрука
🛒 Що б оце зʼїсти? - Настя, яка була до того присутня виключно в інсті, завела телеграм канал про цікаві знахідки в супермаркетах

Звісно, підписана я лише на те, що цікаво мені, ще багато інших каналів пройшли повз цей перелік. Поділіться в коментарях на кого цікавого підписані ви.
Щороку чекаю на тред з оглядом трендів новорічних салатів від цієї пані. Дочекалась і сьогодні. Дуже збалансований мікс іронії, любові та аналітичного підходу. В минулі роки прочитання треду могло займати добрі пару годин, може і цього разу пощастить.
Магія звичайного

Принесла розраду нашим втомленим навколишньою сірістю очам та новинами серцям. Побачила лише одну роботу японської художниці Юко Куріхара з гарбузом, а далі втратила лік часу роздивляючись її неймовірні картини.

Люблю японців за щиру повагу та уважність до повсякденних простих речей, хоч це морквинка, хоч витвір мистецтва. Згадала як вже порядно років тому брала інтерв’ю в Андре Чанга. Той розповідав, як почав займатися керамікою для того, щоб краще розуміти предмет - ліпив овочі та фрукти по пам’яті, намагаючись досягти максимальної реалістичності. А для цього треба дивитись на об’єкт не швидким поглядом, а дійсно бачити його. Роздивлятися, аналізувати особливості, торкатися, змінювати кут, під яким на нього падає світло.

У картинах Юко Куріхара з унікальною чутливістю зображені знайомі мотиви - тістечка, фрукти, овочі, квіти та морські істоти. Але ти абсолютно зависаєш на них. Ці дуже точні образи виконані в яскравих кольорах, притаманних більше дитячим малюнкам, а проте від їх споглядання тебе огортає дивний спокій.

Відібрала декілька зображень на свій смак, а далі ви самі можете зануритись у світ Юко.
HTML Embed Code:
2024/06/13 01:25:19
Back to Top