TG Telegram Group Link
Channel: ...and Action!
Back to Bottom
Деталь, яка мені завжди дуже подобалася це те, як Ян де Бонт використовує віддзеркалення, щоб посилити видовищність вибуху. На телефонних будках, на склі та металі... навіть обличчя акторів і їхні реакції це теж свого роду віддзеркалення.

Ти реально відчуваєш, що середовище реагує на щось дуже сильне і неконтрольоване. Це все дуже класно підсилює момент і дає змогу мені як глядачеві відчути його потужність та фізичність.

Плюс режисер часто поміщає самих акторів в екшен. В одному з інтерв'ю він згадує вибух автобуса над плечем Кіану Рівза та розфокусоване полум'я за спиною Денніса Хоппера — «Що б не сталося, у вас виникає відчуття, що в кадрі є щось більше, ніж просто ефект».

А ще ось це: «Автобусу теж потрібна була кінцівка, оскільки кожному головному герою потрібна арка. Тому знімальна група купила старий вантажний літак за 80000 доларів і підірвала їх разом», — сказав Ян де Бонт.

Cinema!
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Okay... that's actually kinda cool!

Я нещодавно думав, чи є у Snoricam розвиток в екшен сегменті. І ось це відео зі зйомок Bad Boys 4 показує, що є. Тут дуже багато потенціалу.
Мабуть про це вже неодноразово писали, але я всеодно багато думаю про вбрання принцеси Ірулан у Dune: Part Two. Така візуальна прогресія чудово передає, як вона все більше стає заручницею політичних ігор та втрачає свою агентність.

Вільньов в інтерв'ю згадував, що одяг у фільмі прямо демонструє соціальний статус персонажа, а у героїні Флоренс П'ю зовсім небагато екранного часу. Тому це рішення зі зміною вбрання не просто чудова деталь візуальної мови, а повноцінна арка персонажа, що розказана всього в декількох сценах.

Додатково прикріплюю невеличке відео з художницею по костюмах Жаклін Вест (дурненький жарт про те, що ми не родичі, я залишаю за собою).
Вам варто звернути увагу на Hit Man від Річарда Лінклейтера.

Глен Пауелл видає свій, мабуть, найкращий перфоманс за всю свою кар'єру (вибачте, перфоманси, бо ви точно не готові до його версії Патріка Бейтмана), а його хімія з Адрією Архоною — дивовижна.

Так, конвенційно красиві люди на екрані мають конвенційно красивий вигляд, нічого дивного і нічого проти не маю. Але саме тут це чудово працює.

Hit Man розповідає історію слабохарактерного та тихого професора, який підробляє на пів ставки в поліції. Чергова робота, де йому потрібно було «перевтілитися» в кілера для запису свідчень не просто розкриває його особистість з несподіваного боку, а ще й запускає ланцюгову реакцію неприємностей. Бо він закохується в клієнтку. Так, все настільки просто, а ви про що подумали?

Лінклейтер і сам Пауелл розганяють концепт «ситуація виходить з-під контролю»... не на максимальні оберти, але в цьому і поінт, цей фільм дуже акуратний і не поспішає завчасно. Кожен діалог, кожна нова інформація або локація — просувають глядача уперед.

Hit Man
дуже гарний приклад такого кіно, яке на 99% складається з діалогів і в пейсингу практично нічого не ламається. Усе тримається на хімії акторів, якомусь привабливо-вигаданому вайбі і, ви здивуєтеся, на «Так, але», про яке я говорив у тексті про Speed. Тільки мова тепер зовсім не про екшен.

Зазвичай я не дуже люблю, коли фільм складається тільки з гарних акторів та їхніх розмов, бо ще один крок і це вже схоже на театр (мені, будь ласка, 100 кілограм кіномови, кінетики та графічності). І тут треба віддати належне, саме завдяки Глену Пауеллу розумієш, наскільки особистість його героя нещадно дробиться. Межі того, що він вважав своїм поступово зникають. Але ніякої драми, бо як я і казав у Hit Man є привабливий вайб який нагадує атмосферу вихідного дня.

Те, наскільки вам підходить фільм, який більше тримається на вайбі, велика абстракція, яка дуже індивідуальна і скоріше ґрунтується на тому, чи подобаються вам у данному випадку фільми Річарда Лінклейтера. І якщо динамічний діапазон, який тут показує Пауелл чомусь недостатній селінг поінт, то довіртесь діапазону Лінклейтера, за плечима якого Boyhood, School of Rock та трилогія Before Sunrise/Sunset/Midnight.

Так, це не зовсім той фільм, який виразно показуватиме свою прогресію або даруватиме дуже яскраві емоції після перегляду. Наприклад, здається, що герою Пауелла варто показово переживати свої трансформації, але насправді все буде ховатися в дрібницях — жестах героя, його реакціях або навіть у тексті на екрані телефону. Фільм не дає глядачеві 4, але дозволяє самому зробити 2+2, навіть якщо воно дуже просте.

І шкода, що фільм опинився тільки на Нетфліксі, бо за межами фестивалів (80-й Венеційський міжнародний кінофестиваль та Міжнародний кінофестиваль у Торонто) у нього не було кінотеатральної прем'єри у Штатах. Сподіваюся, що він не потоне в нескінченній стрічці сервіса і отримає заслужену увагу. Тому що it's definitely a hit, man!
HTML Embed Code:
2024/06/09 13:28:01
Back to Top