TG Telegram Group Link
Channel: Олена Зеленська | Olena Zelenska
Back to Bottom
🇨🇭Швейцарія поряд з нами із перших днів реформи шкільного харчування, тобто ще з 2020 року. Надзвичайно вдячні посольству країни, швейцарсько-українським проєктам DECIDE та «Діємо для здоров’я», із якими пройшли та проходимо всі етапи змінення шкільного меню на сучасне й корисне.

Разом:

📍 створили платформу «ЗнаЇмо» – інформаційний портал реформи, який містить і постійно оновлює інформацію для всіх;

📍організували вебінари й онлайн-курси для освітян та управлінців;

📍 провели та проводимо регулярні форуми для просування реформи в регіонах;

📍 із шеф-кухарем Євгеном Клопотенком видали величезний збірник рецептів для закладів освіти.

А коли почалося повномасштабне російське вторгнення і якісне харчування дітей стало питанням не тільки здоров’я, але й їхньої стійкості, DECIDE підтримав Стратегію реформування системи шкільного харчування – дорожню карту реформи на 2023–2027 роки.

👉 Нині ми на надважливому етапі: з осені 2024-го втілюємо програму безплатного шкільного харчування для школярів 1–4-х класів, яку оголосив Президент України. З вересня 2025-го плануємо розширити цю програму.

Сьогодні розповіла про це Уповноваженому Уряду Швейцарії з питань України Жаку Герберу.

Щоб втілити ці плани, нам треба й далі оновлювати харчоблоки: на сьогодні лише 20 % загальної кількості шкільних кухонь та їдалень в Україні відповідають сучасним вимогам.

👨‍🍳 Також знадобиться більше кухарів, технологів харчування, які опанували сучасні стандарти приготування корисної їжі. В Україні вже працюють для цього 17 кулінарних хабів – навчально-практичних центрів, 6 із яких були створенні за підтримки Швейцарії. Але мета – щонайменше 60 таких хабів.

🤝 Дякуємо нашим партнерам за підтримання українських дітей і реформи шкільного харчування.
🇩🇪 Ще понад двісті років тому жителі Гамбурга прийшли до міської влади з пропозицією створити в місті музей. Так із громадської ініціативи виникла Гамбурзька мистецька галерея (Кунстхалле), нині одна з найбільших колекцій мистецтва в Німеччині, що охоплює вісім століть, від Середньовіччя до наших днів.

У цій історії найбільше вражає саме громадський ентузіазм і сила суспільства. І, думаю, сучасним українцям, які щодня гуртуються та єднаються, щоб підтримати свою країну, це відгукується так само, як і мені.

🇺🇦 Тому дуже радію, що тепер Кунстахалле заговорила до відвідувачів українською: тут запрацював аудіогід нашою мовою, один із 97, доступних у музеях та галереях 52 країн у межах проєкту з «українізації» світового спадку.

🤝 Дякую Генеральному консульству України в Гамбурзі, професору Александру Кляру в Кунстхалле та його команді за те, що підтримали ідею зробити культурні скарби міста доступнішими для українських гостей. І дякую всім волонтерам української громади Гамбурга, які працювали над перекладом та озвучуванням туру.

Сподіваюся, як і всі інші гіди проєкту, цей додасть порозуміння та спільної мови і українцям, і країнам, які нам допомагають.
Кривий Ріг...
Дніпровщина...
Сумщина...
Тернопільщина...
Одещина...
Харківщина...
Дніпро...
Запоріжжя...
Херсонщина...
Донеччина...
Чернігів...
Київ...

Щодня й щоночі цей тривожний перегук: «Що у вас? Знову гучно? Ви цілі?»

І відповідь, що розбиває надію: «Вбиті». Мирні українці знову вбиті Росією.

Діти і батьки. Зовсім молоді і старші. Цілі родини. Вимушені переселенці від війни, які шукали і не знайшли безпеки.

Люди у своїх містах, будинках, на своїх подвір’ях, на своїй землі.

«Що там в Україні? Вже тихіше? Ми чули щось про перемир’я», – питають десь далеко далекі від війни іноземці.

Ми теж «щось» чули, авжеж. Звуки тривоги. Наближення ракет і дронів. Крики і плач. Ми їх чуємо й зараз. Вони назавжди з нами.

У нас просто зараз 6 дітей і 10 дорослих, убитих Росією щойно в Кривому Розі.

Десятки вбитих Росією лише за останні тижні.

І сотні, тисячі – за роки.

Боляче жити в країні, яку хочуть убити. Але боляче жити у світі, де злочини проти людяності перестають обурювати й стають «нормою».

Нам потрібні не тільки слова співчуття. Україні потрібні дії співчуття, доки вони не знадобилися всьому світові.
HTML Embed Code:
2025/04/06 07:08:21
Back to Top