TG Telegram Group Link
Channel: Bonds & Stocks Ukraine
Back to Bottom
Міжнародні резерви 🇺🇦України в березні 2024 р. зросли до 43.8 млрд. дол.

Станом на 1 квітня 2024 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 43 762,7 млн дол. США. У березні вони зросли на 18%.

Така динаміка зумовлена значними (понад 9 млрд дол. США) обсягами надходжень від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті.

#макроекономіка

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Огляд Eavex Capital: Щотижневий огляд фондового ринку 🇺🇦України за 8 квітня 2024

На черговому аукціоні з продажу ОВДП було залучено до бюджету досить скромну суму в 6,8 млрд грн. Встановлена ставка з розміщення річних облігацій була 16,25%, а для трьох-річних ОВДП залишалася на позначці 18,30%.

Індикативні котирування суверенних єврооблігацій України на біржовому ринку знизилися в середньому на 0,8%. Євробонди з найближчим погашенням торгуються по 36 центів за долар номіналу, а бонди з погашенням після 2030 року мають ціну 28 центів за долар номіналу. Зараз відбуваються активні спекуляції на тему яке списання частини номіналу євробондів буде під час реструктуризації. Очікування дуже різняться від ідеї 30% списання до 60% списання. На наш погляд, умови реструктуризації будуть містити перенесення початку виплат за євробондами на 2027 рік та списання 40% номіналу. У публічному просторі поки відсутня будь-яка інформація стосовно можливих умов реструктуризації які запропонує Мінфін.

На «Українській біржі» котирування «Райффайзен банк» за тиждень впали на 8% з 25 копійок за акцію до 23 копійок. Поточна ринкова капіталізація «Райффайзен банк» становить 360 млн доларів.

На зарубіжних біржах акції українських компаній мали змішану динаміку котирувань. Зокрема цінні папери газодобувної компанії Enwell Energy (попередня назва Regal) підскочили в ціні на 7,8% до 14,4 пенсів (капіталізація 58 млн дол.), а по акціям «МХП» було просідання на 3,0% до 3,20 доларів (капіталізація 343 млн дол.).

#ОВДП #євробонди #акції

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Огляд ICU: Облігації: Мінфін 🇺🇦України продовжує знижувати ставки за ОВДП

Минулого тижня Мінфін знову скористався можливістю й знизив ставки за ОВДП на первинному ринку. На вторинному ринку інтерес інвесторів розділився між тримісячними та річними ОВДП.

На первинному аукціоні попит зосередився на річних облігаціях та перевищив пропозицію майже удвічі. Це дозволило Мінфіну знизити ставку відсікання на 10 б.п. до 16.25%. Це вже на 55 б.п. менше, ніж ставка за аналогічним інструментом, що була до рішення НБУ знизити облікову ставку та ставки за депозитними сертифікатами кілька тижнів тому. Також Мінфін знизив на 10 б.п. до 17.1% ставку відсікання за дворічними облігаціями, відхиливши майже чверть і так незначного попиту на цей інструмент. Водночас за трирічними ОВДП, щоб знизити ставки, потрібно було б відхилити майже весь попит, тож Мінфін вирішив залишити їх на попередньому рівні.

На вторинному ринку загальний обсяг торгівлі ОВДП минулого тижня скоротився приблизно на 7% до 6.5 млрд грн зі зменшенням частки валютних облігацій з 20% до 18%. Найбільше протягом тижня торгувалися два випуски гривневих ОВДП з приблизно однаковою часткою в загальному обсязі укладених угод – по 18%. Це тримісячні ОВДП з погашенням наприкінці червня цього року та річні облігації з погашенням наприкінці квітня наступного року (цей випуск річних ОВДП Мінфін розміщує наразі на первинних аукціонах).

Найбільш активно минулого тижня збільшували свій портфель фізичні особи, на 1.6% за тиждень, майже відновивши його до рівня, що був до значних погашень у березні. Водночас нерезиденти після двох тижнів активного інвестування скоротили свій портфель на 0.6%.

Погляд ICU: Міністерство фінансів продовжує використовувати конкуренцію за коротші інструменти й знижує ставки за ними за найменшої нагоди. Водночас параметри попиту на трирічні облігації залишаються дуже близькими, інвестори не поспішають за них конкурувати та давати Мінфіну можливість продовжити зниження ставок і за цим інструментом. Відповідно крива дохідностей стала більш крутою, а премія за строковість для трирічних ОВДП порівняно з річними збільшилася з 180 б.п. перед рішенням НБУ знизити свої ставки до 205 б.п. минулого тижня. Високий інтерес до коротших інструментів як на первинному, так і на вторинному ринку дозволяє припустити, що цього тижня Мінфін ще матиме можливість знизити ставки за річними ОВДП. Однак навряд чи буде достатнє поле для маневру за дворічними та трирічними ОВДП.

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Огляд ICU: Облігації: Інвестори займають вичікувальну позицію

За відсутності важливих новин інвестори очікують на початок переговорів щодо реструктуризації. Тож особливих змін на ринку єврооблігацій не відбувалося, а ціни перебували в глобальному тренді ринків, що розвиваються, і продовжили поступово знижуватися.

Загалом за минулий тиждень ціни знизилися ще на 1.4%, тож зниження від піку березневого ралі за два тижні вже сягнуло 2.9%. Ціни змістилися в діапазон 28.5-37.5 центів за долар із розширенням діапазону цін для паперів із різним терміном погашення до 13.4%. Водночас ціна ВВП-варантів знизилася за тиждень усього на 0.8% і залишається вище 55 центів за долар умовного номіналу. Індекс EMBI за минулий тиждень знизився на 0.8%.

Погляд ICU: Наразі інвестори зосередили свою увагу на дискусії в Конгресі США щодо пакету допомоги Україні та очікують на відновлення роботи Палати представників цього тижня. Але набагато більш важливим буде початок переговорів щодо реструктуризації боргу, на який деякі інвестори очікують у квітні. Однак, Мінфін майже гарантовано забажає все ж дочекатися вирішення питання з пакетом допомоги в Конгресі США, щоб розпочати реструктуризацію. Тому за відсутності інших важливих новин інвестори найближчим часом займатимуть очікувальну позицію.

#євробонди

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Власники українських євробондів хочуть створити комітет з реструктуризації

Деякі власники єврооблігацій України ведуть переговори про створення комітету кредиторів перед потенційною реструктуризацією боргу.

Про це повідомляє Bloomberg, передає Фінансовий клуб.

Великі власники облігацій можуть прискорити переговори про створення такої групи після весняних зборів Міжнародного валютного фонду, які мають розпочатися 17 квітня, повідомили джерела агентства.

#євробонди

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
9 квітня Мінфін 🇺🇦України розмістив ОВДП на 7.2 млрд. грн.

#євробонди

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Споживча інфляція в березні 2024 р., в порівняні з лютим, скала 0.5% - Держстат 🇺🇦України

Інфляція на споживчому ринку в березні 2024р. порівняно із лютим 2024р. становила 0,5%, з початку року – 1,2%.
Базова інфляція в березні 2024р. порівняно із лютим 2024р. становила 1,0%, з початку року – 1,8%.

#макроекономіка

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Огляд ICU: Результати ОВДП-аукціону - Зниження ставок за ОВДП триває

Міністерство фінансів знову знизило ставки за двома з трьох розміщуваних гривневих ОВДП, усе більше наздоганяючи динаміку зміни ставки за тримісячними депсертифікатами НБУ.

Змагання за можливість придбати річні облігації призвело до зниження мінімальної ставки в заявках ще на 10 б.п. до 16.05%, а максимальної – на 19 б.п. до 16.15%, що на 10 б.п. нижче від ставки відсікання минулого аукціону. За таких умов, маючи більш ніж двократну перепідписку, Міністерство фінансів змогло задовольнити тільки 17 з 26 заявок, а розміщуваний обсяг облігацій (3 млрд грн) вичерпався ще на ставці 16.1%. Але попит із мінімальною ставкою був незначним, тож максимальну задоволену ставку знижено на 15 б.п. до 16.1%, а середньозважена ставка знизилася на 13 б.п. до того ж рівня – 16.1%. Враховуючи, що були встановлені обмеження на обсяг розміщення, то, найімовірніше, більша частина учасників придбала не весь бажаний обсяг, адже їхні заявки були задоволені частково в межах пропозиції.

Попит на дворічний інструмент знову був невеликим, але інвестори цього разу були менш принципові, ніж минулого вівторка, і подали всі заявки з однаковою ставкою – 17%. Тому Мінфін не заперечував щодо такого зниження та задовольнив усі заявки в повному обсязі.

Меншим за пропозицію був і попит на трирічні ОВДП. Але, на відміну від коротших термінів обігу, був стриманішим у бажанні рухати ставки вниз. Мінімальна ставка так і залишилася 18.10%, як і минулі два тижні, а от максимальна навіть підвищилася на 5 б.п. до 18.35%. Звісно, що Міністерство не погодилося на підвищення ставок заради 100 млн грн і задовольнило 11 з 12 заявок, зберігши ставки незмінними – 18.3% ставку відсікання та 18.29% середньозважену.

Загалом учорашній аукціон приніс бюджету 7.2 млрд грн, з яких 5.4 млрд грн та 42.9 млн євро. Гривневі залучення зменшилися, але причиною є менший обсяг пропозиції за річними облігаціями та трошки менший попит на трирічні папери. Але це не завадило Міністерству продовжити зниження ставок, хоч і не за всіма інструментами. Загалом за чотири тижні після зниження облікової ставки та ставок за депсертифікатами ставки за річними ОВДП знизилися вже на 70 б.п., за дворічними на 60 б.п. і лише на 20 б.п. за трирічними облігаціями.

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
🏦Банк Авангард встановлює ставку за облігаціями серії В на 9-16 відсоткові періоди

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «БАНК АВАНГАРД» (далі – Банк) повідомляє, що відсоткову ставку за облігаціями Банку серії В (UA5000006396) на 9-16 відсоткові періоди відповідно до Рішенні про емісію облігацій, затвердженого рішенням Наглядової ради Банку (Протокол № 7 від 01.03.2021), та рішення Правління Банку (Протокол №11 від 27.03.2023) встановлено у розмірі 20% річних.

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Ранковий дайджест (11 квітня 2024 р.)

Виплата купону
🏢Львів, 5-K

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
🏦Банк Авангард встановлює ставку за облігаціями серії A на 13-16 відсоткові періоди

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «БАНК АВАНГАРД» (далі – Банк) повідомляє, що відсоткову ставку за облігаціями Банку серії А (UA5000006388) на 13-16 відсоткові періоди відповідно до Рішення про емісію облігацій, затвердженого рішенням Наглядової ради Банку (Протокол № 7 від 01.03.2021), та рішення Правління Банку (Протокол №14 від 18.03.2024) встановлено у розмірі 18% річних.

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
💰CreditService встановлює ставку за облігаціями серії Е на 11-12 купонні періоди

ТОВ "Кредитсервіс" повідомляє, що відсоткова ставка за облігаціями серії E на 11-12 купонний період залишається незмінною - 30% річних.
Наступний перегляд відсоткової ставки за облігаціями ТОВ «Кредитсервіс» серії Е відбудеться 22.08.2024 р.

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Ранковий дайджест (12 квітня 2024 р.)

На сьогодні жодних подій на ринку облігацій України поки що не заплановано😴

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
⚡️Кіровоградобленерго встановлює ставку за облігаціями серії А на 75-76 купонні періоди

ПрАТ “Кіровоградобленерго” (код за ЄДРПОУ 23226362), емітент облігацій, повідомляє, що згідно з інформацією про випуск облігацій, зареєстрованою в ДКЦПФР 29 серпня 2005р. (реєстраційне свідоцтво №215/2/05), прийнято рішення про встановлення розміру процентної ставки за облігаціями серії А по сімдесят п’ятій – сімдесят шостій процентній виплаті на рівні 15% річних.

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Попередній анонс 🇺🇦ОВДП-аукціону 16 квітня

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Джерела фінансування державного бюджету 🇺🇦України в 2024 р. (станом на 12.04.2024)

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Eavex Capital: Щотижневий огляд фондового ринку 🇺🇦України 15 квітня 2024

Українські суверенні єврооблігації за тиждень збільшились у вартості в середньому на 2,4%. Проте, динаміка котирувань залишається суто спекулятивною, так як інформація щодо умов реструктуризації єврооблігацій поки відсутня. Євробонди Україна-2024 торгуються на ринку по 37 центів за долар номіналу, а випуск Україна-2034 має індикативну ціну 29 центів за долар.
На первинному ринку ОВДП було помітно чергову спробу від Мінфіну  понизити ставки дохідності. Запропонований купон по річним ОВДП був знижений на 10 базисних пунктів до 16,1%. За трьох-річними облігаціями встановлена ставка дохідності поки залишається на позначці 18,3%. За такими рівнями дохідності до бюджету вдалося залучити на черговому аукціоні 7,2 млрд грн, що є показником нижче середньо необхідного для суми залучень за тиждень від продажу ОВДП для нормального обслуговування і рефінансування облігацій, які вже знаходяться в обігу.   
На українському ринку акцій сталася чергова форс-мажорна подія. Компанія «Центренерго», акції якої торгуються на біржі, зазнала критичних пошкоджень своєї Трипільської ТЕС внаслідок російських ракетних ударів. Остання індикативна ціна акцій «Центренерго» була 3,00 грн (ринкова капіталізація 28 млн дол.). Для порівняння, колись у 2007 році ринкова капіталізація «Центренерго» на біржі доходила до рівня в 2 млрд доларів

#ОВДП #євробонди #акції

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
HTML Embed Code:
2024/04/16 01:30:57
Back to Top